Úver na bývanie počas materskej

minas5
12. máj 2020

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, že keď ostanem na materskej a následne na rodičovskom či je vôbec možné požiadať banku o úver na bývanie. Už dlho hľadáme s manželom dom, no žiaľ nedarí sa nám nič nájsť a do toho som teraz otehotnela. Teraz do toho prišiel aj ten vírus, čiže hľadať môžeme aj rok aj viac. Tak by som chcela vedieť či je to vôbec možné, či to niekto skúšal. Vopred ďakujem

iviacik
12. máj 2020

@minas5 pokiaľ bude mať muž dostatočný príjem, tak samozrejme to možné je.

lenka2710
12. máj 2020

@minas5 my sme tiež žiadali, keď som bola na rodičaku, ale muž je na živnosť, ale koľko sme potrebovali, toľko sme aj dostali! Ale žiadna sláva

s_a
12. máj 2020

Ved ak si len teraz otehotnela, tak žiadajte teraz, ak normalne chodíš do prace

lucinka1988
12. máj 2020

@minas5 pokiaľ máš okrem MD aj nejaký príjem, určite áno. Banku nezaujíma, či si práve na MD alebo RD, podstatný je príjem a tiež výška úveru.

minas5
autor
12. máj 2020

@s_a a nie je to tak, že keď si požiadaš o úver tak ručíš tým na čo to potrebuješ, napr. nehnuteľnosť

minas5
autor
12. máj 2020

@lucinka1988 to by mohli byť aj nejaké hand made výrobky napr....nevyznám sa do toho

s_a
12. máj 2020

No ved ked si vyhliadnete dom, dohodnete sa s realitkou, zaplatite zálohu a riešite na ten dom hypotéku.. Samozrejme predtým je vhodné zájsť do banky aby vypočítali max. Výšku úveru, ktorý vam daju

chanel_c
12. máj 2020

Daju ti 80% z ceny nehnutelnosti.

minas5
autor
12. máj 2020

@s_a áno toto ja všetko viem, len domy sa teraz pomenej predávajú...približne vieme koľko nám dajú..len ked nic nieje teraz

ivkazba
12. máj 2020

@minas5 áno, ručíš domov, ale príjem na splácanie musíš mať aj tak, banka chce aby si to splácala každý mesiac a načas, nie aby musela predávať nehnuteľnosť ak by to klient nevládal platiť. Ale ako bolo písané hneď v úvode, ak má muž dostatočný príjem, tak nie je problém, aby ste dostali hypotéku aj keď budeš na RD.

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
12. máj 2020

@minas5 všetko závisí od príjmov. Pri hypotéke sa zakladá nehnuteľnosť

floren
12. máj 2020

záleží od banky, v Tatra banka mi to hneď zamietli, volala som dnes

ivkazba
12. máj 2020

@floren aj TB dáva hypotéky ak je žena na RD, stačí aby muž mal dostatočný príjem na rodinu aj hypo

alex666
12. máj 2020

@minas5 Chodis este do prace? Ak ano, tak ziadajte cim skor, tvoj prijem sa stale rata. My sme tiez ziadali o hypo pocas tehotenstva.
Inak pocas MD sa berie prijem zeny iba maximalne do vysky rodicovskeho prispevku (370 eur). Cize zalezi, kolko zarobi tvoj muz a aky velky uver chcete. Ak ma dostatocny prijem, tak ani pocas md by to nemal byt problem.

minas5
autor
12. máj 2020

Dakujem Vam velmi pekne... doma sa s manželom porozpravam a keď tak skočíme do banky.

floren
12. máj 2020

@ivkazba no uvidíme, čo povedia v inej banke

lucinka1988
12. máj 2020

@minas5 podstatne je, aby Ti príjem chodil oficiálne na účet a bol pravidelný, ideálne ak si zamestnaná.

ivkazba
13. máj 2020

@floren mám za sebou 18 rokov vo finančníctve, takže nepíšem domnienky ale fakty. Poznám podmienky vo všetkých bankách. Problém môže byť, že TB má aj vždy mala trocha prísnejší skóring ako niektoré iné banky. Takže treba skúsiť v inej banke

floren
13. máj 2020

@ivkazba vo VÚB nie je problém, len teraz začala robiť problémy majiteľka, že nechce predať

gloria31
23. máj 2020

Ja som bola tehotná, cise na začiatku tak sme rýchlo vybavili hypotéku a potom som už zostala doma.