Úrazová poistka pre dieťa

sidhan
9. aug 2023

Ahojte rozmýšlam nad úrzovou poistkou pre dieťa.Minuly rok začalo športovať a stále ho to baví.Len neviem či mi ho teraz aj niekde poistia ked uz ten sport vykonáva.
Kde je najlepšie poistit.....s kým ste spokojné?
Poprosím mamičky ktoré majú aj reálnu skúsenosť.
Poisťovákov sa.mi už ohlásilo dosť😁

lizatko1009
9. aug 2023

@sidhan poistku by malo mať dieťa od narodenia, zloba môže prísť aj inokedy nie len keď začne športovať. Syn ma ako mesačný poistku alianz farbička, uz taka ponuka ani nie je, takze nič som nemenila len plynie. Uz sme ju aj využili a ani nesportoval.

lilope
9. aug 2023

@lizatko1009 a na čo konkrétne je dobré malému dieťaťu mať poistku, keď povedzme nechodí na turistiku po horách, lebo tam to chápem, poistné krytie pri záchranárskej akcii. Ale keď si napr. zlomí ruku v parku, tak na čo konkrétne je dobré takéto poistenie?

lizatko1009
9. aug 2023

@lilope prepáč väčšinou je úrazové poistenie aj so sporením to bolo prvé čo som dala a tak ďalšie sporenie a cítime sa poistení lepšie od mala sme cestovali a nesedeli len doma aj na ulici sa môže niečo stať aj keď ideš len s kocarom po ulici.

lilope
9. aug 2023

@lizatko1009 sporeniu rozumiem, len ma zaujíma to úrazové poistenie. Veď jasné, aj na ulici sa môže stať rovnako ako inde. Poistenie do zahraničia aj na hory na preplatenie už spomínaných nákladov na záchrannú akciu rozumiem. To sú ale špeciálne poistenia, neviem či každá úrazová poistka to obsahuje. Ale ja by som chcela vedieť čo konkrétne plynie z klasického úrazového poistenia, keď sa dieťaťu niečo stane, dostaneš nejaké peniaze alebo k čomu je to dobré u nás? Normálne sa pýtam, lebo ma to zaujíma.

lizatko1009
9. aug 2023

@lilope ao dostaneš peniaze aj všetko potrebné pre platia, pripadne aj trvalé následky. Ako píšem zle sa môže stať aj keď pôjdeš autom s novorodencom z nemocnice, toto sa predvídať neda ci len turistika, hory, nejaký rekreačný školský šport u detí

lilope
9. aug 2023

@lizatko1009 to som chcela vedieť, lebo osobne nemám skúsenosť, len od mamy čo bola dva dni v nemocnici a dostala nejakých 9€ za hospitalizáciu. Preto som chcela vedieť či sa to oplatí aj pri bežnom úraze, lebo ošetrenie aj vyšetrenia sa u nás neplatia tak v čom tkvie pointa. Asi skôr pri trvalých následkoch je to,, výhodné" 🤦‍♀️

e1i
9. aug 2023

@lilope aj na dobu liecenia. Ja som mala narazene predlaktie,osetrene na pohotovosti,lebo pad na lade. A dostala som nejakych 140e za liecenie urazu. 2t

e1i
9. aug 2023

@sidhan mozu byt z toho napr vylucene zranenia ktore vznikli na danej koncatiny pred uzavretim poistenia. Ak by sa zopakovali a pod. Mne napr nechceli uhradit zakrok sekcie,kedze prva bola hoci akutna ale pred zaciatkom daneho poistenia. A ta druha z ineho dovodu. Tak som poistku zrusila,im platit ano. Oni platit to je vyhovoriek. Za mna allianz najhorsia poistovna

lizatko1009
9. aug 2023

@lilope ano plati, moj syn mal úraz a vsetko prebehlo bez problémov, do týždňa mi piplo 490e a potom vyrážali ďalšie všetko preplatili aj co sa týkalo nemocnice, nic som nemusela vypisovať, zobrať, len som odniesla správu. Alianz je jedna z naj poisťovní co sa tyka poistenia je drahšia ale co sa tyka auta alebo úrazoch pre nas naj

belllinka
10. aug 2023

@lizatko1009
@e1i a kolko platite mesacne? Ze ste tak spokojne s vyplatenymi sumami za uraz…

zafir01
10. aug 2023

@lilope napr aj hospitalizácia v nemocnici ... Na deň máme 8€ . Muž musel ostať doma s ďalšími deťmi .bol teda bez príjmu ,resp ocr minimálna .
Choroby ...( Na to nechcem myslieť )
Úrazy .teraz tiež máme úraz ,tak som odoslala dokumenty .
A my máme aj celoročné cestovné poistenie do zahraničia do 24rokov dieťaťa .. čiže vždy keď ideme mimo sk ,netreba poistenie ..čo nám ušetrilo už stovky €
Navyše moje deti (najmladšia ms síce len 1,5r ) . Ale starší chalani sú ako živé striebra .najstarší crossfit , parkour ,teraz plávanie .stredný zas bicykel .
Najstarší má ešte starú kapitálovku ,( majú všetko farbičky so "sporením )
Viem ,nie je to na sporenie .
Ale ako píšem , okrem vyplatenej sporiacej časti . Za tie pomerne nízke sumy poistného ,majú primerane krytie . Platím 3x25€ ..každému rovnako .

zafir01
10. aug 2023

@belllinka napíšem ti moje platby len za urazovu časť a pobyt v nemocnici .
1€ mesačne za 8€ denného odškodného pri úrade
A 0,50€ mesačne za 8€ denne odškodné pri pobyte v nemocnici .
Teraz si narazil líčko , 1,5 cm rána stiahli mu to stripmi lepiacimi .boli sme 2x na kontrole či sa rána hojí . Doba liečenia 14 dní - 112€
Minulý rok starší syn zápästie , predtým zlomená ruka , rozbité čelo . Hospitalizácie , napr pri strednom to boli celé vianočné sviatky.

lizatko1009
10. aug 2023

@belllinka cena je rôzna, kazdy si nastaví inac, zalezi co do na akú sumu poistiť a koľko chce šetriť pre dieťa. Ty mas životné s neživotné poistenie?

belllinka
10. aug 2023

@zafir01 a koľko plaíš mesačne?
@lizatko1009 nemáme žiadne, ani pre nás, ani pre deti. Nevyhádžem peniaze poisťovni, odkladám inde, kde sa aj zhodnocujú a v prípade potreby použijem.
Iba sa čudujem, že niekto zaplatí poisťovni napr. 360 eur ročne a potom sa teší, že má 200 eur pri nejakom úraze.

lizatko1009
10. aug 2023

@belllinka fakt to nemáte? A nemáš poistenie seba aj na nehnuteľnosť? Nestretávam bezne ľudí čo nemajú poistenie

zafir01
10. aug 2023

@belllinka 80-82€ ročne to cca vychádza .toto nie je na sporenie ,je to na krytie .
Plus teda cestovné poistenie bolo v Tom čase " grátis " .
Teda nikde už deti pri cestách do zahraničia nepripoistujem

sharka174
10. aug 2023

@sidhan ahoj. Moje deti majú metlife a som spokojná 👌 všetky aj drobné úrazy boli plné a dosť rýchlo

zafir01
10. aug 2023

@belllinka
@lizatko1009 tiež máme dom poistený teda .a tiež sme poistenie už využili . Je to aj kôli hypo . Poistenia za škody v práci , muž platí ročné 120€ . Musí to mať zo zákona havarijný poistku má auto máme tiež ,a ako živiteľa rodiny máme tiež zabezpečenie . Môj syn má troch kamarátov bez mami .predvčerom odišla ďalšia moja bývalá suseda v mojom veku .
Nenechám tu moje deti bez zaplatenia .
Samozrejme máme aj investovanie ,aj iné .treba to mať rozumne rozlozene

lizatko1009
10. aug 2023

@zafir01 Napriklad ak sa vám dvom niečo stane a nebudes ty alebo on schopný, kto bude ten zivitel? Vieš mam aj známu, ktorej zomrel 37 ročný manžel na dovolenke, mali dom na hypo a nevie si predstaviť aby to nebolo nejako kryté. Inac pred zdravý človek

zafir01
10. aug 2023

@lizatko1009 veď preto píšem ,že aj my máme všetko kryté . Nakoľko sama som mala priateľky ,ktoré tu už nie sú a ostali po nich 2-3 deti a muž ..a aj tak je to ťažké ,lebo ten muž už nemôže pracovať ako predtým ,a je na to sám . potrebné m sa robia zbierky a pod . Predvčerom našli moju bývalú susedu v mojom veku v byte mŕtvu ,vraj srdiečko zlyhalo .ostali po nej 2 dievčatka . Otca "nemali" . Ja síce neviem ,kde by šli moje deti ,pevne verím ,že by sa rodina postarala ,ale viem ,že by im ostal aj náš dom ,ktorý teraz splácanie ,aj majetky ,aj nejaké financie. Nie nezmenilo by to mohlo chvsituaciu ,ale podstatne uľahčilo život .

renab
10. aug 2023

ja nevidim dovod platit dietatu urazove poistenie. Ak sa poistia zivitelia rodiny alebo majetok - to uz je ina vec.

michal711
10. aug 2023

@lizatko1009 poistenie zo sporením najhoršia vec čo si mohla urobiť.

lizatko1009
10. aug 2023

@michal711 podľa teba podľa nás nie

michal711
10. aug 2023

@lizatko1009 treba si aj preštudovať trošku o tom čo je IŽP . Mňa len mrzí že to ešte v dnešnej dobe niekto núka.

lizatko1009
10. aug 2023

@michal711 prepáč ma to 14 rokov do 18 rokov tak asi to nebudem rušiť. Kazdy nech si robí ako sám uzná za vhodné. Nemôže žiť cudzí človek podľa niekoho predstav a presvedceniach

michal711
10. aug 2023

@lizatko1009 veď sme je to viac menej jedno . Pekný deň

belllinka
10. aug 2023

@lizatko1009 Máme iba poistenia na nehnuteľnosti, na seba nie. Ak sa niečo stane mne alebo partnerovi, vieme sa o seba aj o deti postarať každý sám

lizatko1009
10. aug 2023

@michal711 veľmi nie podľa toho písania

martinp288
10. aug 2023

@sidhan Dobrá poisťovňa poistí bez problémov aj dieťa, ktoré športuje. Takže je jedno ako dlho športuje. Je jedno aký typ športu vykonáva ( futbal, hokej, bojové športy) Jedno však nieje kde dieťaťu urobíš poistenie.

veve_ad
10. aug 2023

@e1i prepac, ale musim sa spytat. Ty si od poistovne chcela vyplatit z urazoveho poistenia to, ze si mala sekciu? A ked nic nevyplatili, tak si poistku zrusila?