Úrazová poistka

kaja30
13. apr 2023

Ahojte. Chcem sa len opýtať nakoľko to je prvý krát a neviem ako to chodí. Syn mal škaredú haváriu na bicykli kde sa zrazil s iným cyklistom. Syn skončil s otrasom mozgu a viacerými drobnými frakturami - nad okom... V nemocnici na Kramaroch bol od stredy do piatku a ho pustili domov s tým, že operácia nie je treba. Tento týždeň v utorok sme boli ešte na kontrole stomatochirurgii kôli frakture nad okom kde povedal že operácia teda netreba a že by sa to malo hojiť 3-6 mesiacov a u detí že je to rýchlejšie. Nakoľko má poistku tak sme to začali riešiť. Moja otázka znie: kedy sa poistka vypláca a podľa čoho keďže syn už viac na kontrolu ísť nikam nemusí. V papieroch má len že 3 mesiace žiadne športy, žiadna fyzická námaha... Ale podľa čoho poisťovňa bude vedieť že liečba je ukončená, keď na žiadnu ďalšiu kontrolu ísť už nemá? Žiadny kontrolný rontgen, nič 🤷 Nechápem to teda že podľa čoho to usúdia že liečba skončila, keď teraz to berú tak že liečba trvá 🤔 Syn je našťastie relatívne ok, len teda sa to musí zrásť. Môže chodiť už aj do školy, okrem teda telesnej výchovy. Mne len nejde do hlavy že ako budú vedieť dokedy je ako keby PN, keď v podstate liečbu nikto neukončí keďže žiadne kontroly už na pláne nemá. Neviem ako udať poisťovni dobu konca liečenia, aby teda vedeli koľko preplatiť, ak by sa ma to pýtali . Či to už v tej poisťovni vedia čo a ako? 🙈

kristie571
13. apr 2023

@kaja30 posli papiere na poistovnu a uvidis s cim sa ti ozvu, ak nieco este bude treba od lekara kvoli poistke, tak tam potom za nim zbehnes

lenka188
13. apr 2023

@kaja30 zavolaj do konkretnej poistovne a opytaj sa ich.

janetinka27
13. apr 2023

@kaja30 neviem, v ktorej si poistovni, ja som v allianz a tam je lehota na uplatnenie myslim az dva roky. mozno by som sa poradila v poistovni, do kedy mozete poziadat o vyplatenie udalosti a pockala by som, kym bude vsetko okolo tohto urazu uzavrete a az potom poslala vsetko naraz.
allianz to ma tak, ze vsetky papiere som iba vlozila naskenovane do systemu, oni to vyhodnotili, pripadne nieco este vypytali a iba poslali peniaze.

domka222
13. apr 2023

Keďže kontrola už nie je,predpokladá sa, že liečba je ukončená. Dáš na poisťovňu všetky potrebné papiere ohľadom úrazu. Myslím,že ja som musela ešte priamo na poisťovni vypísať ich tlačivo. Potom čakáš na rozhodnutie

avanka
13. apr 2023

@kaja30 my sme toto riešili, keď sa syn zrazil v škôlke s kamarátom na bicykli, spadol tvárou na riadidlá, mal roztate líce a otras očnej orbity, otras mozgu. Boli sme 30 hodín v nemocnici. Poistku zo škôlky mali v Kooperativa. Keď sa vypisovali papiere, písali tam, aká bola predpokladaná doba liečenia, priložili sa lekárske správy. Potom mu obodovali úraz a poslali peniaze.
Po roku sme si podávali trvalé následky, nakoľko má jazvu na tvári,tam sme boli u chirurga, ktorý obodovali podľa tabuliek a nám už len prišlo vyrozumenie a peniaze

kaja30
autor
13. apr 2023

@domka222 a neprebieha liečba ďalej keďže fraktura ešte nie je zahojena? Mne včera volala asistentka poisťovaka lebo už vypisovala papiere a pýtala sa rôzne otázky. Povedala som jej že ďalšie kontroly už nemá iba v prípade ťažkostí... Ona ale že napísala že liečba trvá. Tak preto neviem ako to chodí keďže to riešime prvý krát.

kaja30
autor
13. apr 2023

@avanka len on v správe nemá dobu liečenia, má tam len že 3 mesiace kludovy režim - žiadne športy, nič kde by boli otrasy kôli tej hlave. Príde mi zvláštne aj to že nenapísali ani kontrolný rontgen o tých pár mesiacov či je to zahojene

janka_266
13. apr 2023

@kaja30 treba si hlavne prečítať podmienky vašej zmluvy, my sme mali, že musí byt liečený minimálne 2 týždne, ináč by mu za tie dni liečby nič nevyplatili. Takze treba ešte aspoň jednu návštevu toho lekára, nech tam napíše, že liečba ukončená. V tom čase, keď teda už bude dieťa vyliečené. Ináč vám tam možno vyplatia len za pobyt v nemocnici

kaja30
autor
13. apr 2023

@janka_266 ona vravela že sa mu preplatí doba v nemocnici a doba liečby. Len ja fakt neviem ako tú dobu liečby odhadnú keď kontroly nemáme 🤦 No som zvedavá teda ako sa to porieši. Nechcem aby z toho boli problémy alebo čo preto sa len tak informujem.

kaja30
autor
13. apr 2023

Neberú dobu liečenia tie 3 mesiace kludovy režim? To ma len tak napadlo 🙈

kristie571
13. apr 2023

@kaja30 oni to tam maju nejak tabulkovo, podla diagnozy, posli na poistovnu a uvidis, problem nebude 🙂 ak im nieco chybne tak ta budu urcite kontaktovat, pripadne tam skus zavolat, ze aky presny je postup z ich strany.

janka_266
13. apr 2023

@kaja30 dobu liečenia musí ukončiť lekár. My sme na 2 týždne liečenia mali 3 pečiatky. Prvá keď sa úraz stal, ďalšie dve kontroly. Akú poisťovňu máte? Problémy z toho nebudú, proste vám to nezaplatia, keď vám tam bude niečo chýbať.

kaja30
autor
13. apr 2023

@janka_266 UNIQA

zejdlikova
13. apr 2023

problémy mať nebudeš...ak nebudeš mať nárok na plnenie tak ti ho nevyplatia a hotovo 🙂 klasicky vyplň oznámenie o úraze prilož dokumenty, ktoré máš(u nás v koop sa do oznámenia podpisuje aj lekár a dopĺňa nejaké info ako aj tú dobu liečenia, ktorú spomínaš ale ako to má uniqa neviem) pošli a ak bude niečo chýbať oni si od teba vyžiadajú doklady...a ak si z toho jeleň najlepšie je ísť na pobočku a tam ti s tým pomôžu 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
13. apr 2023

Oni majú ku každému úrazu danú priemernú dobu liečenia, takže v podstate keď si vyvrtneš členok a o dva týždne Ti už nič nie je, ale v tabulkách majú priemer 6 týždňov, tak doba liečenia je 6 týždňov pre poisťovňu ( to
je príklad, nechytajte sa tých čísel)

domiklik
13. apr 2023

@kaja30 hlavne je akú máš poistku, a co presne ma syn poistene... Pochybujem, že máš u syna denne odškodné... Ja som bola so synom 4 noci na jiske, dostal 100 eur za každý deň strávený v nemocnici.

martinp288
13. apr 2023

@kaja30
Ideálne je sa ozvať sprostredkovateľovi, ktorý stebou uzatváral poistenie. Prípadne navštíviť akúkoľvek pobočku. Podklady, ktoré sú potrebné k plneniu udalosti nájdeš aj v poistných podmienkach. Pokiaľ ide o dĺžku liečby, tá je štandardne nastavená tabuľkou, ktorá je tiež súčasťou poistných podmienok.
Nepracujem síce pre Uniqu, ale pozrieť v poistných podmienkach ti to viem. Je to pre mňa menej namáhavé orientovať sa v nich, ako pre bežného klienta.

martinp288
13. apr 2023

@janka_266 liečený minimálne 2 týždne ? Je to dosť teda. Ja mám dobu trvania úrazu minimálne 7. dní a poisťovňa zaplatí od prvého dňa spätne. Ak ide o hospitalizáciu, tak za každú polnoc strávenú v nemocnici.

janka_266
13. apr 2023

@martinp288 to má pri úraze, na ktorý nemusí byt pn alebo že ostať doma 🤷‍♀️nemocnica sa ráta tiež za každú noc

martinp288
13. apr 2023

@janka_266 áno, pri dennom odškodnom, ktoré mám tiež nieje podmienka byť PN. Len ten čas ma dosť zarazil že 14 dní. Tak každá poisťovňa má svoje podmienky. Pekný deň prajem

kaja30
autor
13. apr 2023

Tak prišiel mi mail z poisťovne a dostane 620€ 600€ úraz a 20€ za pobyt v nemocnici keďže tam bol 2 noci. Neviem či je to málo alebo nie, ale tak im zrejme tie papiere stačili aby to uzatvorili 🤷 Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede