Uplatnenie bločku vo VŠZP

lenkav9
29. sep 2023

Ahojte mam otazku, som spravca penazenky zdravia a mam v skupine moje dve deti, babku a uja. Moj syn uz nema "kredit" ale chcem mu uplatnit este jeden blocek od zubara. Chcem to nahodit z dcerineho kreditu. Tak som to pochopila ze mozem cerpat aj od ineho clena. Len ked to nahodim na nu a nenajdu tu plombu v jej zaznamoch? Pretoze je synova

masinka
29. sep 2023

@lenkav9 To nahodis normalne na neho, nie na nu. Ak je on este v limite ( zuby su tusim max 120 na osobu) , tak to schvalia a odrata sa to z vasho celkoveho limitu.

ibrunova
29. sep 2023

Nahoď bloček normálne na syna, celý a oni si to preklopia, ako treba. Ale nerátaj, že mu preplatia celú sumu.

akrobrab
29. sep 2023

@ibrunova Preco nie? Mozno ano.. na zuby je limit, myslim, 120 eur na rok na osobu.

lenkav9
autor
29. sep 2023

@masinka aj ked ma nulu tak na neho. No ok skusim, dakujem. Je to 30 eur blocek

masinka
29. sep 2023

@lenkav9 vzdy to davas na toho kto bol realne osetreny. Ak uz nema narok, tak by ti to rovno malo ukazat ze uz limit vycerpal. Ak minul tento rok uz viac ako 120 E na zuby, tak viac nedostane ani ak by tam dcera mala dost penazi.

ibrunova
29. sep 2023

@akrobrab no ja som mala zostatok 6. Nahodila som si bloček za 55 a preplatili mi 26,čiže 6 mojich a 20 od iného člena.

lenkav9
autor
30. sep 2023

@masinka chapem, dakujem