Ukradnutá bankomatová - platobná karta

mima343
12. aug 2024

Ahojte ,prosím Vás môžete mi poradiť ?Známemu ukradli celú peňaženku aj platobnú kartu .Prišiel o všetky peniaze .Išiel na políciu a dali mu nejaký papier .Následne išiel do banky ,lebo si chcel vytiahnuť peniaze priamo v banke ale povedali mu ,že sa to nedá .Má niekto skúsenosť ?Ďakujem

tundra
12. aug 2024

@mima343 sak nech si prevedie on line niekomu z rodiny alebo nech mu vystavia kartu bez mena,otazka 10.min. v banke.
Na vyber hotovosti na prepazke,predsa nepotrebujes kartu,ale cislo uctu a doklad totoznosti+podpis podla podpisoveho vzoru.

beata_k
12. aug 2024

@tundra Bez OP alebo pasu mu ju nedaju.

tundra
12. aug 2024

@beata_k 👍ano to je pravda,prehliadol som.Potom len ten online prevod.

mima343
autor
12. aug 2024

@beata_k aha ja som si myslela ,že klame lebo policajti mu dali ten papier kým mu nepríde op ale asi to v banke neplatí ,musí mať op

beata_k
12. aug 2024

@mima343 Potrebuju doklad s fotkou. S papierom od policie si nepomoze. Musia si podla fotky overit, ci je to on.

tundra
12. aug 2024

@mima343 staci pas,ja uz 11 rokov obciansky nemam.

mima343
autor
12. aug 2024

@beata_k ale pas by mal mať,tak ak by išiel s pasom dajú mu vybrať peniaze ?Ďakujem

beata_k
12. aug 2024

@tundra Ano ten prevod je riesenie.

mima343
autor
12. aug 2024

@tundra ďakujem ,zajtra mu poviem

mima343
autor
12. aug 2024

@beata_k aha ,ďakujem veľmi pekne

beata_k
12. aug 2024

@mima343 S pasom mu daju.

mima343
autor
12. aug 2024

@beata_k ďakujem ❤️

tundra
12. aug 2024

@mima343 obcas robia drahoty,hlavne nove pracovnicky😂.Staci zavolat veduceho pobocky😉

elanor
12. aug 2024

@mima343 v banke, dokonca aj na poste, ak by mal dopucenu zasielku, ci balik, potrebuje doklad totoznosti s fotkou, co je OP, alebo pas. Ten zdrap co dostal na policii, ze sa mi vybavuje novy OP mu je realne k nicomu, je to len zdrap papiera, s ktorym si moze vies co...
Ak si potrebuje vybrat paniaze, do banky musi ist s platnym pasom.

tundra
12. aug 2024

@beata_k ja som zostal pred asi 3 rokmi na Slovensku,bez pristupu k uctu a peniazom.Zmenil som ucet na zakladny bankovy produkt,k staremu uctu bola debetna karta na 1200€ a boli sme dvaja majitelia.Pytam sa,ked to zrealizujeme,nebude ziadny problem?Nie, vystavime kartu, bez mena na pockanie a ziadny problem.Vystavili asi 5x kartu,ale stale
bez pristupu k uctu.Pridite zajtra,tam bude lehota 24h.Bola sobota a v Tn v Laugu,vystavili asi dalsie 3 karty,ale stale bez pristupu a nevedela sa dostat ani do uctu manualne.Po dvoch hodinach,prisli na to,ze je tam 14 dni ochranna lehota😂.Tak sme otvorili ucet na dceru,previedli nan peniaze,vydali kartu bez mena a dostal som sa k peniazom.V ten den, sme sa vracali do Švajciarska,ale teda videl som to biedne,uz som volal bratovi,ci mi pozica prachy na cestu.Nikdy never pracovnikovy v banke😉

beata_k
12. aug 2024

@tundra Kedze som robila v banke, musim ti dat za pravdu. Nikdy im never 😆

maranco
12. aug 2024

@mima343 najprv mal zavolať do banky a zablokovať kartu, lebo kým šiel na políciu a do banky tak zlodej ešte mohol platiť kartou bezkontaktne, síce len do 50€ ale aj to by mrzelo

a peniaze ako už radili ak používa internet banking alebo aplikáciu v mobile previesť niekomu z rodiny na účet a ten vyberie svojou kartou, alebo osobne v banke vyberie hotovosť a preukáže sa pasom

prípadne si v aplikácii vytvorí novú virtuálnu kartu, pridá do elektronickej peňaženky a tak vyberie na bezkontaktnom bankomate

hiro
12. aug 2024

No prosím, ďalšia situácia keď sa hodí to že z TB môžem vybrať peniaze bez karty stačí zadať kód do bankomatu...

maranco
12. aug 2024

@hiro funguje to na ľubovolnom bankomate alebo musíš nájsť TB bankomat, funguje to aj v zahraničí?

hiro
12. aug 2024

@maranco Neviem, nenašiel som teraz podrobnosti. Ale tipol by som že to ide z Raiffeisen a možno aj v ČR.

ivka225
13. aug 2024

@hiro @maranco SlSP takisto, dá sa vyberať bez karty, pomocou kódu.