Účet v banke a exekúcia

18. júl 2024

Dobrý deň. Prosím vás o skúsenosť. Mate niekto založený účet v banke a tým ze mate exekúciu? Som zamestnanec a už 3ti rok mi odchádza z platu pohľadávka pre exek. Doteraz som používala účet známeho ktorý ho ale potrebuje pre seba a ja potrebujem svoj vlastný. Účtovníčka mi hovorí ze v prípade keď mi oni stiahnu maximálnu sumu z výplaty tak mi účet v banke nezablokuju pretože exekútor dostane vždy maximum co mi stiahnuť môžu. V banke mi povedali skoro to iste ale niesu si až tak istý. Prosím vás o vlastnú skúsenosť Pracujem vo veľkej firme a účtovníčka asi vie ako to funguje. Keďže iný príjem nemám ktorý by na účet chodil tak hovorí ze ho nezablokuju. Ďakujem

cacianka
18. júl 2024

ked ti pravidelne odchádzajú splátky exekútorovi priamo zo mzdy, nemá ti prečo zablokovať účet. € chodia, hotovo.

autor
18. júl 2024

@cacianka to isté mi hovorí aj účtovníčka. Už toho nieje až tak veľa ale aj tak ešte nejaký rok preto sa bojím aby mi nezablok aj tých ostatných 500 eur ktoré mi z výplaty ostávajú

jaroslav81
18. júl 2024

Ja by som si nebol taký istý...videl som screen jedného známeho ako mal na účte blokáciu od exekútora
- 50 000€. Maximum sťahujú z výplaty ale na účet predsa môžu chodiť aj iné peniaze a má právo stiahnuť všetko naraz do výšky dlhu.

autor
18. júl 2024

@jaroslav81 iný príjem okrem výplaty nemám a nemá mi odkiaľ chodiť

kika2565
18. júl 2024

Zavolajte exekútorovi a opýtate sa . Itak vy s ním hovoriť nebudete,ale s jeho pracovníčkami.
A hneď budete vedieť na čom ste. Ale pokiaľ platíte tak on nemá dôvod zablokovať účet.

jaroslav81
19. júl 2024

Istota je spraviť si účet na niekoho z rodiny alebo na dieťa...