Účet a peniaze

26. júl 2024

Stala sa mi zvláštna vec… 2 dni dozadu som pozerala peniaze aj sebe aj priateľovi na ucte vždy rátam koľko asi minieme za mesiac a koľko nám ostane.. a príde mi že tam je zrazu o 200€ menej.. dokopy myslím.. keď som zratala sumy na účte .. ale v pohyboch nieje nič ine ako to čo sme platili stalo sa vám to niekedy? 🤣 normálne som si istá že tam bolo o 200€ viac ale platili sme za tie 2 dni len malé sumy

simulienka2207
26. júl 2024

nemas nieco v rezervaciach?

autor
26. júl 2024

@simulienka2207 fuu to ani neviem že niečo také je.. kde sa to pozerá?

janai1
26. júl 2024

Aká banka?

autor
26. júl 2024

@janai1 tatra

slavomira236
26. júl 2024

Ak by si mala menej bolo by to v pohyboch..aj vyber aj platba kartou..

autor
26. júl 2024

@slavomira236 ešte možno ta rezervácia či čo.. ale neviem nič také nájsť v banke

autor
26. júl 2024

Ešte pozerám 33,93 tankovanie.. v pohyboch je to 2x.. prvýkrát zamietnuté - neviem prečo
A druhýkrát zúčtované

autor
26. júl 2024

To platil priateľ pýtam sa ho či mu to prvýkrát zamietlo že nie.. platil cez kreditnú kartu a v pohyboch je to 2x

zic
26. júl 2024

1, cisto teoreticky - ak mate povolene precerpanie viac ako 0 (schvalene, nemusite ani cerpat), tak mozete mat rozne nastavenia "zobrazenia" zostatku na ucte (uctovy, disponibilny apod... vratane moznosti, ze ukazuje zostatok vratane schvaleneho povoleneho precerpania)... A to vam mozu zvysit / znizit... ak to je prva moznost. Urcite by som dal zobrazenie iba realneho zostatku penazi na ucte... a potazmo zrusil povolene precerpanie
2, ako pisali - rezervacia na ucte... zamietnuty benzin... to zmizne po par dnoch ked to nebolo autorizovane

Ak chces mat prehlad o prijmoch a vydavkoch, stiahni si bud nejaku appku alebo ak mate malo uctov / malo pohybov - pis si do excelu. Budes mat prehlad a nie zriedkavo som prisiel na problem, ze bud banka alebo nejaky dodavatel (zse, spp, telekom) nieco pomotali. Mozes si nastavit aj mesacne platby a zaroven ked si zapises, ze odisla, tak sa ti ta platba ozelenie, akoze vykonana... tak nezabudnes na konci mesiaca na ziadnu platbu (vsetky by mali byt zelene)... Tymto sposobom vies kontrolovat tvoj zapis vs realny na ucte vratane dohladania co ste kde platili...
Ja si pisem do zakladnej tabulky vzdy:
1, datum transakcie (platba kartou, prisla mzda, platba)
2, suma transakcie
3, z/na aky ucet to islo (na/z ucet/ucty, kreditku apod, aka spolocnost, coho sa to tykalo (level detailov je na tebe)

Takto viem aj spatne dohladat, co som kde kedy platil (aj roky dozadu)...
Zaroven mam vedla tabulku, kde sa "pozera" do prvej tabulky a kontroluje a "odfajkava" pravidelne platby, popripade kumuluje nepravidelne platby... a dalsie veci...

isis234
26. júl 2024

Ak viete, že ste nič nekupovali, neplatili, nemáte doklad, reklamuj v banke. Vrátia vám peniaze. Už sa to stalo viacerým

autor
26. júl 2024

@isis234 ale ako im dokážem že ja som pred pár dňami rátala a bolo na ucte viac.. teda ja som zratala oba zostatky na ucte mne aj priateľovi a bolo tam viac

rozculena
26. júl 2024

nemôžu ti peniaze len tak zmiznúť,každý pohyb je zaznamenaný.
Mohlo sa stať,že ste boli na nákup,peniaze z účtu odišli,ale v pohyboch to nevidíš,objaví sa to neskôr,už sa mi to stalo...a zisti si aj to,či nemáš niečo v rezervácii

hellwant
26. júl 2024

Ked platis kartou na benzinke na tych stojanoch, ukaze to 2 krat na ucte, ale iba raz stiahne.

autor
26. júl 2024

@rozculena len kde zistím tu rezerváciu.. ako by to malo vyzerať v appke? Nevidím tam nič také mám tatru

eeffka
26. júl 2024

Cakajuce platby

hellwant
26. júl 2024

Taktoto vyzera vo VUB nad sumami mas 2 listy čakajuca a zauctovana. Na ktoru kliknes, to ti zobrazi. Ako v Tatre, neviem.

ekira1
26. júl 2024

Rezerváciu- čakajúce platby predsa hneď stiahne z účtu, ale odídu až v deň kedy je splatnosť. Každý pohyb máš zaznamenaný, 2x platba, ale iba raz stiahnutie je úplne bežné. Nemáte 200€ povolené prečerpanie? A pozerala si zostatok I s prečerpaním? Peniaze bez pohybu zmiznúť nemôžu..

rozculena
26. júl 2024

čakajúce platby

isis234
27. júl 2024

sleduj si príjem a výdaj... hoc za 2, 3 dni, ak máš čas. Prefoť si to a ukáž v banke. Že sú tam nezrovnalosti

margotka17
28. júl 2024

Ono to nie všetko je hneď podpísané vo vydaji