Trvalý pobyt a preberanie pošty.

brna1989
16. dec 2019

Ahojte.potrebujem vysvetliť jednu záležitosť .
Moja mama má byt a sestra ,keďže nie je vydatá má trvalý pobyt nahlásený u mamy na byte.
Sestra má problémy psychické,závislosť ,začínajúce exekúcie a pod.
Ako to je napr.ked príde z mesta zaplatiť smetné , mama sa totiž obáva,že sestra to samozrejme nezaplatí,nepreberá si ani poštu...či mama ako majiteľka bytu bude pokutovaná alebo niečo,keď sestra nezaplatí...tak isto keď si nepreberá poštu,čo má mama s tou poštou robiť,hromadí sa jej to v schránke,či to môže vyhadzovať alebo zaniesť naspäť na poštu alebo čo s takou neprebratou poštou.dakujem za info

pribinak
16. dec 2019

Mama pokutovaná nebude. Ale mala by ju odhlásiť.

veronikaszabova
16. dec 2019

@brna1989 nech jej zrusi TP a hotovo

brna1989
autor
16. dec 2019

@pribinak hej,len sme vlastne prišli na to,že aj keď ju odhlasi z TP,nepríde na sestru od mesta platit smetné,tým by sa to vyriešilo
Ale ,mama ju síce z TP odhlasi,ale pošta sa ďalej bude kopiť v schránke...to by si sestra musela zmeniť a nahlásiť ,to ona ani neurobí a hlavne ani nebude vedieť ,že je odhlasena z TP,nekomunikuje s ňou mama.

pribinak
16. dec 2019

@brna1989 nebude, mama ju odhlási na poste a ďalšia vec, neprebrata pošta je problem sestry a nie matky

brna1989
autor
16. dec 2019

@veronikaszabova čo s tou nahromadenou poštou,koho by sa opýtala,či to môže vyhadzovat alebo co

lula313
16. dec 2019

@brna1989 a kde býva, zdržiava sa sestra? Lebo smeti by mala platiť tam. My cela rodina tiež mame TP na jednom byte, kde sme vyrastali(nechcelo sa nám menit doklady) a smeti platíme v dome a bytoch, kde žijeme.. každý rok sa dáva spoločenstvu vlastníkov bytov cestne prehlásenie o pocte osôb na ktoré sa potom rozpočítavajú niektoré platby(ako smeti, osvetlenie na chodbe a pod).
A mama, nech jej zruší TP, ale dostane ju ešte do väčších problemov, keď jej bude vyhadzovať postu. Ja ako matka by som to nedokázala, keďže za psychicke problemy si dieťa až tak same nemôže a snažila by som sa jej pomoct

brna1989
autor
16. dec 2019

@pribinak áno,to sme máme hovorili,že neprebrata pošta sa po x dňoch berie ako prebratia,že to nech ju nezaujíma...potrebuje doriešiť ,čo s tymi obalkami.vyhadzovat?

veronikaszabova
16. dec 2019

@brna1989 ved nech ju mama odhlasi z TP - na poste povie, ze uz ma TP na mestskom urade (nech posielaju postu tam).
Co ma doma, nech vyhodi.

brna1989
autor
16. dec 2019

@lula313 och,ťažko je to so sestrou.ako sa povie ,raz ten pohár pretečie.to je príbeh nadlho.roky sme sa snažili všetci okolo,celá rodina.lekari a psychológovia nám sami poradili,nechať ju padnúť na dno,prestať pomáhať.buď sa zodvihne a zabojuje alebo ostane na dne ... Snažili sme sa všetci,dookola a roky.svedomie máme čisté.sama sa nechce liečiť,ani si len priznať závislosť ,či psychickú poruchu.tazko je to,ale niekedy musíš,nie pre naše dobro,ale jej

sense
16. dec 2019

@brna1989 postu po zruseni tp by nedostavala ta by chodila na mestsky urad keby je nahlasena na mesto ,zrusit meno.na schranke a postarke pivedat ze ditycna tam.nebyva

brna1989
autor
16. dec 2019
brna1989
autor
16. dec 2019

@lula313 sestra nevieme kde býva,bývalá na tom byte,podmienka bola,že sa pôjde liečiť,vybavené ambulantne liečenie,testy na alkohol a drogy,lieky nemala čisté.Mama ju vyhodila.nedodržiavala pravidlá,mama ju x krát pustila znovu bývať na byť..sama musí na to prísť a keď nepríde ,nedá sa jej dookola pomáhať.ma 32rokov

lula313
16. dec 2019

@brna1989 ja viem, bohuzial skoro v každej rodine sa najde taká cierna ovca rodiny😕 a viete, kde býva? Že by ste jej tu postu aspoň doručili a písomne oznámili, že jej rusite TP, aby sa mala možnosť aspoň zariadit? Lebo predpokladám, že tá posta bude asi aj niečo dôležitejšie ako katalóg z Oriflamu..

brna1989
autor
16. dec 2019

@sense a to aj napr. pošta z banky, t-comu a podobne jej bude chodiť potom zrušení na mestský urad?to by sestra musela najskôr nahlásiť,nie? Ako sa to tam oni dozvedia.

brna1989
autor
16. dec 2019

@lula313 nevieme kde býva a ona vôbec nemá záujem riešiť,neodpoveda na správy.ona má totiž iné priority ako chorý a závislý človek..

pribinak
16. dec 2019

@brna1989 vyhodiť. Nepreberá? Jej problem

sense
16. dec 2019

@brna1989 vrat postu postarke,zmenu adresy moze aj mam prehlasit nech im.napise list ta a ta osiba rodbe cislo sa na tejto adrese nezdrziava

sense
16. dec 2019

A ak je to obycajna posta neriesit ak nechce msma odkladat

brna1989
autor
16. dec 2019

@pribinak aj my sme to tak mame s ďalšou sestrou radili,nech to vyhadzuje.vie ,kde si ma chodiť po poštu,od schránky jej nechala kľúč ,aj tak si to nepreberá.len sa mama boji,či si to môže dovoliť vyhadzovať,keď si to nepreberá..ďakujem za radu

brna1989
autor
16. dec 2019

@sense ďakujem 👍

brna1989
autor
16. dec 2019

@sense ďakujem 👍

pribinak
16. dec 2019

@brna1989 pokial to nie je pošta do vlastných rúk, tak sa nic nedeje

brna1989
autor
16. dec 2019

@pribinak a ak je?

pribinak
16. dec 2019

@brna1989 tak to nema mama preberať, sa cudujem, ze jej to poštárka dala
Proste nepreberat

brna1989
autor
16. dec 2019

@pribinak jaj,to nie.postarka jej nič nedala.v schránke mama nachádza aj obyčajne obálky,aj žlté papieriky.mamina žije na inom byte svojom.tento je tiež jej,ale nebyva v ňom nikto,donedávna tá sestra ..ale ju vyhodila mama
Nič nepreberá za ňu.

martinatom
17. dec 2019

@brna1989 máte súkromnú správu...

amelie2017
17. dec 2019

Neporadim, ale obdivujem tvoju mamu, ze ju vyhodila. Moja to nedokaze a velmi sa trapi, prichadza o velke peniaze a uz zacina aj sikana zo sestrinej strany. A my uz nevieme ako maminu presvedcit, nech sa uz na nu vykasle, ked sa nechce liecit. Takto pride o posledne zdravie.

rooskoliv
17. dec 2019

ja by som s tou pokutou. Je uplne jedno, kto vlastni byt, dolezite je, kto uzavrel zmluvu s mestom na odvoz odpadu. Vacsinou to byva vlastnik nehnutelnosti. Takze ak tvoja mama uzavrela s mestom zmluvu o odvoze odpadu, pokial nezaplati, pokutu moze dostat.

Tak isto aj s najomnym (niekto podpisal zmluvu o sprave a s velkou pravdepodobnostou to bola tvoja mama a nie sestra). Tvoja mama vlastni byt a musi platit najomne, do fondu oprav a podobne. Ak nebude, bude sa jej dlh navysovat a najomnici moznu potom odhlasovat, ze sa byt v drazbe preda, aby sa poplatili dlhy (mali sme taky pripad v dome).

Je uplne jedno, ci tam ne/byva a ci tam byva niekto iny (tvoja sestra) a je uplne jedno, ci tam ma trvale bydlisko, alebo nie

Posta je uplne najmensi problem. Pozrel by som ale kazdu obalku a vsetko co sa tyka bytu by som otvoril a kukol. Co sa tyka sestry by som hadzal do krabice ak by sa raz chccela na to pozriet

cacianka
17. dec 2019

Odhlásiť z TP, oznámiť na pošte aby nedorucovali, na schranku dat lístok ze XY odstahovana. Aj aj nieco pride, na obalku napisat adresat odstahovany, adresu X.
Adresu odosielatela som O a hodila do postovej schranky, nech posta doruci späť

brna1989
autor
17. dec 2019

@amelie2017 my sme už aj chceli ju nejak nasilu dostať na liečenie,žiaľ sa to nedá.
Človek musí chcieť sám.je to hrozne,že sa to nedá nejak,rodina a priatelia sa trápia spolu so závislými...sestra je alkoholicka,má bipolarnu poruchu,na ktorú samozrejme nie je dobré piť..ďalej berie xanax a iné utišovaky ,plus pervitin.ono je to ťažké a nie každá mama to dokáže.denne na ňu myslíme celá rodina,ale nedá sa ju podporovať.treba sa surovo odstrihnúť