Termínovaný vklad

vevericka2020
8. feb 2024

Ahoj, zaujala ma ponuka Prima Banky na termínovaný vklad.
Čo sa vyznáte vo financiách, je to bezpečná investícia? Je to menšia banka, nie tak dlho na trhu - v prípade krachu prídem o peniaze?
Prípadne máte nejaký lepší tip, kam investovať peniaze cca 4000€ aby sa zhodnotili?

veronka1996
8. feb 2024

Nie je to dobrý produkt. Ja viem vybaviť v ČSOB úrok 3,5% s viazanosťou na 12 mesiacov. Napíšte mi súkromnú správu ak máte záujem. Vklad je samozrejme chránený fondom na ochranu vkladov.

gejb
8. feb 2024

@vevericka2020 v Prime je úrok na teminovanom vklade zaujímavý až pri vklade 25 000, vtedy je vyšší . Pri 4000 na tom veľa nezarobiš...

vanilkovazmrzka
8. feb 2024

@veronka1996 je mozne najst o tom aj oficialne info na strankach csob?

huxy
8. feb 2024

@vevericka2020 https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Prima_banka_Slo...
Tak neviem, či nie dlho na trhu. Lebo 30 rokov je už podľa mňa celkom dosť. Vklady sú chranene fondom ochrany vkladov.
Či už je to výhodné, to si každý musí zvážiť sám.

vevericka2020
autor
8. feb 2024

@gejb nechcem nijak extra zarobiť, ale momentálne tie peniaze len tak sedia na účte a nejaký čas ich isto nebudem potrebovať, tak som rozmýšľala, že možno by sa dali niekam presunúť, kde to má väčší zmysel

gab1sol
8. feb 2024

@veronka1996 a sebe províziu? 😊

luliu
8. feb 2024

@vevericka2020 termínované vklady sú absolútne bezpečné

veronka1996
8. feb 2024

@vanilkovazmrzka
Nie, táto ponuka nie je verejne komunikovaná. Je určená len na odporúčanie zamestnanca ČSOB. Stačí mi napísať a zájsť na hociktorú pobočku ČSOB a máte úrok 3,5% p.a.

@gab1sol
Províziu z toho nemám bohužiaľ žiadnu, len dobrý pocit z akvizície.

gab1sol
8. feb 2024

@vevericka2020 je to banka, teda je pod kontrolou NBS a vklady sú chránené fondom na ochranu vkladov, ako tu bolo spomenuté… Ale hľadala by som detailný popis produktu, lebo viem, že nie vždy je pravda to, čo ponúkajú - teda za istých okolností áno, ale hľadala by som skryté podmienky.

gab1sol
8. feb 2024

@veronka1996 a pri splnení určitého počtu akvizícii nebudú odmeny? 😁

veronka1996
8. feb 2024

@gab1sol Nebudú. Možno na inom oddelení, neviem.

gejb
8. feb 2024

@gab1sol a nie je to jedno? Ak je klient spokojný a dostane najlepšiu ponuku na trhu?

maminkasisa
8. feb 2024

@vevericka2020 fio banka ponuka 3%, bez viazanosti, kedykolvek vlozit alebo vybrat a percenta sa pripocitavaju za dni, uroky pripocitane za kazdy mesiac. Je tam podmienka mat tam bezny ucet...

vevericka2020
autor
8. feb 2024

našla som si takúto "kalkulačku" - ďakujem za vaše postrehy

https://www.financnykompas.sk/terminovany-vklad

vanilkovazmrzka
8. feb 2024

@veronka1996 a aky to ma pre zamestnanca vyznam, ked z toho nema aspon nejaku smiesnu proviziu? 🙂 (ja som s tym uplne ok, ze ked dotiahnes novych klientov, aby si z toho nieco mala)

veronka1996
8. feb 2024

@vanilkovazmrzka Je to o lojalite voči firme a o dobrom pocite. Rovnako, ako keď predavačka v Lidli odporučí svojim známym nejakú akciu a oni to využijú. Nič materiálne z toho nemá, ale aj tak má dobrý pocit. Nemusí byť všetko len o peniazoch.

oli18
8. feb 2024

@vevericka2020 J&T banka ma 4% s viazanostou 1 rok. Na trhu ma vzdy max utoky na terminivanom vklade.

gab1sol
8. feb 2024

@gejb len či ide o najlepšiu ponuku na trhu… A zháňať klientov na MK tiež nie je profesionálne a už vôbec to nerobí dobré meno konkrétnej banke a bankám všeobecne. A v neposlednom rade, nie “vybavím”, ale treba oboznámiť so všetkými podmienkami a zistiť, či sa to naozaj klientovi oplatí.

veronka1996
8. feb 2024

@gab1sol Najjednoduchšie je navštíviť pobočku banky a opýtať sa. Jednoduché.

maba123
8. feb 2024

No treba si.polozit viacero otazok, co je zhodnotenie a cim je podmienene a v akom horizonte s nimi chces fungovat, akykolvek bankar by ti mal vediet poradit, ale nie len a, ale aj b, pre vysvetlenie, terminovany- je terminovany, cize napr. 36 mesiacov nemozes s nimi hybat, ak urobis , zmenu alebo vyberies , dostanes tak jedine holu nulu, dalsia vec je ze ak to podmienuju napr. Vedenim uctu , tak zaplatis za to obdobie nejaku sumu, a ked si dobre zratas investiciu - zisk a odratas poplatky za edenie uctu, v konecnom fosledku sa ti moze stat, ze pri takej malej investovanej sume sa ti urok resp cisty zisk samozrejme po zdaneni scvrkne znovu blizko nule a medajboze ze vyberies pred skoncenim, cize si v totalnej strate, ja to.mam poriesene pre nestrannost nebudem menovat banku, chcechtaky cast ktore mam na ucte kedykolvek bez viazanosti za 1.5% a za ucet samozrejme neplatim a cast na fondoch, kde sice nemas garantovame nic, ale momentalne mi to robi cca 15 %, cize je na tebe ake riziko chces podstupit,

eniaq
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maba123
9. feb 2024

jasne ze plati, ale staci malickost minut mesacne cca 700 eur kartou, alebo mat 15k na ucte a mas to zdarma

eniaq
Odpoveď bola odstránená
Zobraz