Telefonát - povinná návšteva pobočky banky

29. jún 2024

Ahojte. Manželovi volali z banky, že sa má povinne dostaviť na pobočku ohľadom hypotéky a že podrobnosti mu povedia osobne. Fix nám končí asi v januári 2025. Stretli ste sa s tým, že si takto povinne volajú ľudí takto vopred? Alebo je to len nejaký škaredý ťah ako dostať ľudí na pobočku?
Ani s jednou splátkou sme nemeškali, tak neviem o čo iné by mohlo ísť.

Ďakujem.

dadka1997
29. jún 2024

Pokym by mi hneď nepovedali o čo sa jedná, nikam by som nešla... a vôbec, volali to oni ? Nech si tam skusi zavoalť nazad, ale na cislo evidovane na internete a nech sa spýta.. nie kazdy má cas behať , keď si oni písknu

petamich
29. jún 2024

hm to nebude uplne korektna praktika, ak ta povinne volaju na pobocku, maju povedat dovod

nikiki29
29. jún 2024

Mňa tak volali a nakoniec z toho bolo nahováranie na ďalšie produkty 😅 navýšenie úveru, pripoistenie úveru atď. A keď som tam už bola, tak mi samozrejme ponúkali sporenie, investovanie, poistenie detí… 😅 ale to absolútne nemusí byť váš prípad.

katkaseiner
29. jún 2024

povinne? no taku este nehrali....
osobny bankari zvyknu volat kvoli stretnutiu ale ide skor o ponuku produktov...ci uz investicia, poradenstvo, proste cokolvek. Ja ked nemam v umysle nieco riesit tak poviem ze teraz z x dovodu neviem prist minimalne 2 mesiace...bud sa ozvu potom alebo aj nie...priklad...je to z vlanajska ked ma prepustili a dostala som pekne odstupne. Bankarka uz videla velky obnos penazi tak volala ci by sme sa mohli stretnut...reku teraz sa mi neda, som v novej praci a idem na 2 tyzdne na dovolenku ..tak mozno v septembri by sa mi dalo... My sme tie peniaze ale minuli v auguste ( kupili sme auto) a ona sa uz v septembri neozvala...

aalt
29. jún 2024

Mna podobne volali, lebo videli ze mi skoncil platnost obciansky, ze potrebuju ten novy. Samozrejme aj povinne kolecko s novymi sluzbami a tak ...

autor
29. jún 2024

No presne toto boli aj moje myšlienky... Len manžel v tej chvíli nezareagoval aby do nich búšil že o čo vlastne ide..

skrekinko
29. jún 2024

Nevolali náhodou zo Slsp?Mňa už volá asi rok a ešte som tam nebola🙃🤦

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. jún 2024
betulinka1
29. jún 2024

Mne volali kvoli firemnému uctu z prima banky, lebo som ako konatel zmenila trvaly pobyt. Ale pred tym som mala milion sms, ze maju pre nas predschválenu pozicku. Ako firma sme nikdy pozicku nebrali a nemali. Takze si myslim, ze priorita je ponuknut uver a nie zmena mojho trvalého bydliska. A pri poslednom telefonáte mi pani povedala, ze radsej pridite aby sme vam nezablokovali ucet. Podotýkam firemné udaje sme nemenili a plus je tam druhy konatel. Tak som jej na to povedala, ze skuste v tom okamihu meníme banku. Ponuky s lepšími podmienkami firemného uctu mame kazdy tyzden. Akoze ja nesedim doma na zadku aby som proste stihala do piatej pobočku. Tak ma to rozčúlilo, ze 10 rocny zakaznik s určitým finančným obnosom na ucte stale a oni sa mi budu vyhrážať. Ked ma naserie, ze by naozaj blokli ucet kvoli mojej zmene trvalého pobytu, v ten den si cas najdem ale rovno na zmenu uctu do inej banky.

ahhola
29. jún 2024

@katkaseiner jedna kamaratka sa takto bala😅vkrocit do banky, mala tam velku sumu, furt telefonaty a...
- Ked som prisla na pobocku, hned traja okolo mna hudli, do coho mam investovat. Kupila som byt a mam od nich odvtedy pokoj.
No preco ma banku vyrusovat, ze mam tisice na ucte, na to snad je, aby tam drzala moje love a hubu. Toto uz je smejdovska praktika, zda sa mi. Aj ona taka z nich bola vynervovana, ze kupila byt, ktory nepotrebuje a to je velmi asertivna, vzdelana baba. Byt je sice najlepsi uchovatel hodnoty, ale velka starost a radsej by mala tie 000 000 na ucte. Do 89.mali ludia na vkladnych knizkach obrovske sumy, nikto neotravoval. To tam maju jedneho cumila, ktory sleduje, co komu naskakuje? Potom pomocou algoritmov a bankarskej magie🐓mozu tie prachy z labilnejsich jedincov aj vytiahnut, vid tuna tu nestastnicu, ktorej chlap stopil dedicstvo na "investicie".

lasona
29. jún 2024

Aj mne volali, ze veľa platím za vedenie účtu. Ze mi to znížia. Ale ze si musím dať aspoň cestovne poistenie. Vyšlo by to tak isto. Tak si vravím ze co to je za somarina. Ak chcete tak mi to znížte, ale netreba mi cestovne poistenie, mala som vtedy mesačne dieťa...tak som odišla...ešte mi volali 3 krat odvtedy..už som.nedvihala a dali pokoj
..

skeblicka777
29. jún 2024

@aalt bola to vub? Mne takto vyvolávala každú týždeň, potom som jej prestala dvíhať, začala písať sms 🙈. Išla som tam asi po mesiaci, op vymenila a samozrejme aj poistenie a pod. máme účet aj v inej banke, tam môj nový op nepotrebovali, pokiaľ som nešla ja niečo vybavovať

maranco
29. jún 2024

@betulinka1 vo fio máš firemný účet aj so všetkými službami zadarmo a nikdy nevolajú s ponukami, na odložené peniaze je 3% úrok + majú okamžité platby

betulinka1
29. jún 2024

@maranco nechceme fio.

banyka
29. jún 2024

Mňa tiež takto povinne volala pred pár týždňami SLSP , že aktualizovať údaje. Mali ešte starú adresu - zistila. Našťastie tá pani nič nenutila , len mi povedala že či nechcem to a to . Ja že nie , ďakujem a to bolo celé 🙂

zuzubb007
29. jún 2024

Nahovárať len chcú nič iné, ani náhodou by som tam nešla, pokým neviem čo chcú

babulkomale
29. jún 2024

Kedysi bola praca v banke prestizna. Teraz si agent s teplou vodou, chudera, co ponuka nevyhodne produkty jednoduchym ludom, ktori nevidia do financii. Je to ponizujuce a ubohe. Vacsina znamych radsej odisla zo sektora uplne inde.

liusa82
29. jún 2024

no my síce hypo ani úvery nemáme ale tiež si myslím že sa bude jednať o nejaké nahováračky.Ved ked už idem len do sp dačo s mojím kontom alebo kreditkami vybavovať,popýtať sa osobne ak niečo potrebujem tak stále dačo ponúkajú a otravujú.Alebo úradujú nejakí podvodníci.Tiež by som zavolala nazad na číslo banky priamo na stránke

liz_lemon
29. jún 2024

@babulkomale ano, ta pozicia sa uz uplne zmenila, a je to praca pre ludi, co na to maju talent a povahu, a ver, ze ti, co to vedia, si vedia aj velmi slusne zarobit + maju vselijake sutaze o dovolenky a pod.

aalt
29. jún 2024

@skeblicka777 slsp, mam tam uver, tak ze preto potrebuje aktualny obciansky a k staremu mali ulozenu aj planotst. Nenutili nic.

babulkomale
29. jún 2024

@liz_lemon nehadam sa, nech maju, ja by som na to nemala zaludok.

maranco
29. jún 2024

Zmena OP sa dá vyriešiť aj automaticky ak sa chce.

Tatra banka prináša ďalšiu novinku, ktorá prispieva k väčšiemu komfortu klientov. Už nie je potrebné, aby sa pri vydaní nového občianskeho preukazu ponáhľali do banky oznámiť aktualizované údaje. Tatra banka zabezpečí aktualizáciu automaticky na základe informácií z Evidencie občianskych preukazov.
https://www.tatrabanka.sk/sk/blog/tlacove-sprav...