Tehotenské štipendium

18. mar 2024

Ahojte ak sa v tom niekto vyzná prosím poraďte mi ako to je. Podávala som si žiadosť na tehotenské štipendium v januári. Presne 3.2 som začala 27 týždeň pred očakávaným termínom pôrodu. Tehotenské štipendium sa vraj vypláca 10 deň v mesiaci. Zachviľu je koniec marca a mne stále nič neprišlo. Bola som sa dnes v škole na to spýtať povedala mi že mi to príde v apríli aj zo zameškanim. 200€ sa dostáva. Tak keď sa to teda dostáva 10teho tak by som mala dostať už v apríli 800€ ? Správne tomu rozumiem ?

bubuzu
18. mar 2024

Prečo 800?

alenah31
18. mar 2024

ty si podávala žiadosť v januári no nárok ti vzniká od februára. Tvoja žiadosť sa spracúvala až vo februári, na rozhodnutie a priznanie štipendia má škola rovnako ako SP pri TD 60 dní. A neprišlo by ti 800€, ale 600€ nakoľko za január nárok nespĺňaš - ukončený 13tt ako píšeš máš až 3.2.2024.

autor
18. mar 2024

@alenah31 3.1 tam malo byť. Nie 3.2

alenah31
18. mar 2024

tak potom áno - 800€. Ale nechápem prečo ti to nevyplatili teraz v marci - jedine pokiaľ si si žiadosť podávala koncom januára a závierku robili niekedy skôr - neviem prečo, ale niektoré školy to tak robia pričom by nemali.

mauduska
18. mar 2024

Mne to tiež vyplácali dodatočne, zabudli na mňa prvý mesiac, potom som hneď písala na študijné a vyriešili to, jeden mesiac mi prišlo 400 eur namiesto len 200.

Tiež je dôležité, čo máš uvedené v rozhodnutí, aký je tam dátum, že od ktorého mesiaca ti udeľujú štipendium. Máš tam, že od kalendárneho mesiaca január?

autor
18. mar 2024

@mauduska no mňe práveže žiadne rozhodnutie neprišlo a keď som raz volala do školy že ako ta žiadosť pokročilá mi povedali iba to že to schválili