Tatra banka - dlh

peter1peter9
8. apr 2024

Dobrý deň , vidím niekde info o dlhoch/nedoplatkoch v Tatra Banke ? Jedna sa o to že mám povolené prečerpanie (mala výška) a prišlo mi že mám zaplatiť nejaký nedoplatok . Mám 250€ povolené prečerpanie a prišlo mi že mám zaplatiť 130 €. Na úcte mám -200 tzn mám 50 dispon. zostatok. Prišlo mi to do schránky dokumentov a dovolať sa neviem tak či neviete niekto . Ved mám povolené prečerpanie a mám do limitu . Ďakujem . Lebo okrem toho dokumentu nevidím nič v apke.

melanta
8. apr 2024

Čiže ukazuje ti účtovný zostatok -200 a disponobilný zostatok 50? Vyslovene v riadku disponibilný zostatok máš 50 eur? Napadla mi totiž alternatíva, že ti zrušili povolané prečerpanie a tým pádom musíš mínus vrátiť, pretože si v nepovolenom mínuse. Alebo to je dlh za niečo iné. To mi ti asi ťažko povieme. Vôbec to nemusí súvisieť z účtom.

maranco
8. apr 2024

@peter1peter9 ako dlho si v mínuse 200€?
povolené prečerpanie je ako pôžička že po čase treba začať splácať

janka2501
8. apr 2024

@peter1peter9 na dialog nieje problem sa dovolat....alr v apke mate aj ze vas mozu kontaktovat

peter1peter9
autor
8. apr 2024

@melanta určite nemám zrušené lebo mi asi pred mesiacom prišlo že mi predlžujú zmluvu na rok ,v poznámke mám že je to za povolené prečerpanie
@maranco teraz si nie som istý či som ja debil ale nie je povolené prečerpanie na tak dlho ako chcem ? Teoreticky aj keby som 10 rokov aktívne bol v povolenom prečerpaní kým na konci mesiaca mám na úcte dosť aby som zaplatil úrok banka nemôže nič pýtať ? Či sa mýlim ?

maranco
8. apr 2024

@peter1peter9 naozaj si bol na konci mesiaca v pluse?
koľko ti odišla 31.3. splátka úroku?
potom si sa dostal nanovo do -200?

peter1peter9
autor
8. apr 2024

@maranco na konci mesiaca som mal -194 cca či koľko ma nový deň v mesiaci som mal -200 (limit 250) . Ako aj účet kde mám zaplatiť “dlh” mám písaný svoj účet .

ekira1
8. apr 2024

@peter1peter9 pozri si v nastaveniach účtu, či máš určite povolené prečerpanie 250€. Každého tuším pol roka, rok to prehodnocujú a menia podľa príjmu. Povolené prečerpanie môžeš mať ako dlho chceš, úroky platíš za každý deň dlhu.