SZČO a osobný bankrot

edithp
2. dec 2021

chcem sa opýtať, či je možné pri osobnom bankrote mat živnosť a pokračovať v nej? MA S TYM NIEKTO PROSÍM VAS SKÚSENOSTI? Ďakujem za odpovede

sabina_00
2. dec 2021

Pred 2.5r sa to dalo ci sa teraz niečo zmenilo neviem

edithp
autor
2. dec 2021

@sabina_00 mate s tym osobne skússnoati prosím vás? lebo na nete som citala, ze nemôže mat :( lenze nie všetko je pravda, co sa na nete píše, keďže sa kazdu chvíľu niečo meni

draik
2. dec 2021

@edithp
Nie

ivana6941
2. dec 2021

Mi stým robíme a ja odporúčam zastaviť živnosť a potom ju obnoviť lebo nemali by ste mať živnosť zvyknú to zamietnuť

alenah31
2. dec 2021

@edithp Pri zamestnaní neexistujú žiadne obmedzenia a dlžník sa môže po
osobnom bankrote zamestnať. Môže si založiť aj bankový účet.
Vyhlásenie konkurzu je však prekážka, ktorá neumožňuje prevádzkovať živnosť po dobu 3 rokov. Dlžník však môže požiadať o udelenie výnimky na príslušnom živnostenskom úrade (vzor je dostupný na web stránke Centra), ak chce v živnosť po konkurze pokračovať, alebo si chce po konkurze založiť živnosť.
Tu máte kompletný manuál:

https://www.centrumpravnejpomoci.sk/files/Brozu...

alenah31
2. dec 2021

@ivana6941 pokiaľ viem obnoviť živnosť hneď po bankrote možné nie je. Do 3 rokov od bankrotu ak chcete obnoviť živnosť alebo nejakú založiť dá sa to len na výnimku, ktorú Vám udelí prísl. živnostenský úrad.

sabina_00
2. dec 2021

@edithp ano priateľ bol oddlženy v roku 2019. Živnosť mal od roku 2017 a ma ju doteraz. Nikto s tým nemal žiadny problém. Od podania žiadosti po konkurz až oddlženie sme čakali 3 mesiace. Všetko išlo v poriadku.