Súkromný investor

3. mar 2023

Prosím vás viete o dakom investorovi,čo požičia 95000 na tri roky, samozrejme s úrokom vrátim naspäť.. viem ručiť nehnuteľnosťou

liljana
3. mar 2023

Preco si nezoberies potom rovno hypo, ked mozes rucit nehnutelnostou? Ale asi kvoli prijmu,...

autor
3. mar 2023

@liljana áno kvôli tomu, príjem mám ale nie oficiálne, splácať by som to vedel

liz_lemon
3. mar 2023

aky nobl nazov, ze sukromny investor, pricom ide o uzeru😂
uvedomujes si, co znamena rucit nehnutelnostou?

autor
3. mar 2023

@liz_lemon keď nemám inú možnosť tak musím ísť do niečoho takého,aj keď viem čo to všetko obnáša

jaroslav81
3. mar 2023

Ja si myslim, ze sukromna osoba nemoze len tak poziciavat peniaze, na to asi treba povolenie ked to chce robit oficialne, jeho nezapisu do listu vlastnictva na katastri do zalozneho prava ako banku...

liz_lemon
3. mar 2023

ale jasne, ze mas aj inu moznost, staci pracovat legalne

tiezjedna
3. mar 2023

@jaroslav81 oficiálne sa nič do katastru nevpisuje. Na to sú iné nástroje.

@autor hľadaj vo svojom okolí ľudí, o ktorých vieš, že majú peniaze. Funguje to pomerne bežne. Ale či ti požičajú je otázka.

jaroslav81
3. mar 2023

@tiezjedna Ak sa oficialne nic nevpisuje do katastra, tak investor nema vobec ziadnu zaruku a s nejakými zmluvami si moze vytriet zadok...jedina poistka by pre investora bola ak by majitel nehnutelnosti daroval investorovi podiel nehnutelnosti, pokial sa pozicka nesplati alebo ho zapisali do zalozneho prava na katastri...inak ziaden normalny clovek nepoziacia...ak v katastri nebude nic zapisane, majitel si moze kedykolvek predat nehnutelnost, ktoru akoze mal rucit....

tiezjedna
3. mar 2023

@jaroslav81 keď myslíš...

jaroslav81
3. mar 2023

mozte aj mne poslat 95 000€, budem rucit nehnutelnostou, cestne pionierske :D ale zapisovat sa nikde nic nebude :D

tiezjedna
3. mar 2023

@jaroslav81 prosím ťa, keď nemáš ani páru ako tieto veci chodia, tak sa k tomu aspoň nevyjadruj

melanta
3. mar 2023

Požiadaj zamestnávateľa, že potrebuješ hypotéku, nech ti na pol roka dá všetko na papier. Alebo si nájdi seriózne zamestnanie. Ak by si chcela napísať, že seriózne zamestnanie máš, tak nie, seriózny zamestnávateľ ti dá celú mzdu na papier.

liljana
3. mar 2023

Nie je to prilis dobry napad, to asi vies. Kto chce rucit nehnutelnostou, to znamena, ze nema uspory. Pozicia si a dufa, ze ma super napad, ktory mu zarobi (kryptomeny,...). Skonci to ale vacsinou, ze napad nevyjde, dlznik prestane splacat a bude dufat, ze ho z domu/bytu nevyhodia. Neprofesional (sukromny investor) ta z domu nedostane, bude sa to tahat a pride o peniaze na dlhe roky. Profesionalne nebankovky na to maju ludi a pravnikov, aby zabezpecili, ze ti tu nehnutelnost zoberu. Preto su aj taki drahi.
Tak bud opatrny s tym, na co poziciavas. Doba je dnes taka, ze zajtra stratis pracu. Ked stratis pracu, prestanes splacat a ked prestanes splacat ... Ludia u nas stale nemaju skusenost s tym, ze kvoli zlej pozicke naozaj pridu o strechu nad hlavou. Vsetci dufaju, ze im sa to nestane a naberu pozicky.

esmey
3. mar 2023

@liz_lemon podla čoho súdiš že ide o úžeru? Požičanie peňazí je služba a každá služba niečo stojí. Keď dáš banke peniaze na termínovany vklad tak aj ty si úžerník keď za to inkasuješ úrok? Investovanie do dlhopisov je tiež vlastne požičiavanie peňazí osobe/korporacii/štátu. Takže všetci čo investujete do dlhopisov ste vlastne po novom úžerníci 🙂

tiezjedna
3. mar 2023

@liz_lemon na úžeru sú nebankové spoločnosti. Súkromné peniaze fungujú inak.

stlienka1979
25. apr 2024

ahoj možno by som Ti vedela pomôcť, ak chceš napíš mi telefón na teba by som Ti zavolala

brunko12
26. aug 2024

@stlienka1979 viete o niecom prosim vas?potreboval by som aj ja večsiu sumu viem vratit samozrejme aj s urokom