Stiahnuté peniaze z účtu

kristina651
8. aug 2024

Zdravím, dnes som si všimla, že z účtu mi bolo stiahnutých 7.21€ zo známej stránky Temu, pričom som nikdy cez túto stránku nič neobjednavála. Peniaze sú v rezervácii. Mám SLSP. Mám si kartu zablokovať alebo ísť rovno do banky ? Zmenila som si aj limit na nákup na internete na minimum.

janababana
8. aug 2024

@kristina651 pokial mas na karte/ucte platbu ktoru si ty ani nikto z rodiny (napr deti) neurobili, tak jasne blokuj a co najskor

liz_lemon
8. aug 2024

blokuj, a reklamacia v banke

30katrusa40
8. aug 2024

@kristina651 nemáš náhodou temu nainštalované v mobile kde máš aj aplikáciu k.IB?

chrobak7
8. aug 2024

@kristina651 Tak peniaze boli stiahnuté, alebo sú len rezervované?

Určite si nič neobjednávala? Ani ty, ani nikto z rodinných príslušníkov? Na Temu nemáš retistráciu?

kristina651
autor
8. aug 2024

@chrobak7 peniaze z účtu mi odišli ale sú ešte v rezervácii. Nič som neobjednavála ani nikdy predtým z Temu iba som mala aplikáciu stiahnutu a to je všetko.

rozculena
8. aug 2024

ani si sa neprihlasovala do apky? nemáš tam konto?

kristina651
autor
9. aug 2024

@rozculena mailom som bola prihlásená. Číslo karty som určite nezadavala.

maranco
9. aug 2024

@kristina651 v prehliadači Chrome máš uloženú platobnú kartu?

espeo
9. aug 2024

Ak sú v rezervácii a nebola to okamžitá platba, banka by mohla platbu pozastaviť. Zavolaj do banky. Hneď.

ekira1
9. aug 2024

@kristina651 ihneď blokuj platbu cez internet, zablokuj kartu, reklamuj v banke a hlavne odinštaluj aplikáciu temu. 7€ je len začiatok. Temu nemá žiadne riadne zabezpečenie, nie je problém sa cez ňu dostať do tvojho účtu.

janababana
9. aug 2024

Odhliadnuc od tohto pripadu, Temu je hrozne svinstvo, nechapem preco uz davno nie su zablokovani v europe alebo EU. Jedna vec su platby, ktore clovek nerobil, druha je obchod s osobnymi datami o uzivateloch. A este aj na modrom konikovi vybiehaju reklamy na nich…