Ste spokojné so Slovenskou sporiteľňou?

ki_ki2
23. jún 2021

Prosím Vás , chcem prejsť z Tatrabanky do Slovenskej sporiteľne.
Aké máte skúsenosti? Ste spokojné ? Žienky?
Účet potrebujem prevažne len na to aby mi tam prišli výplaty, platby kartou ,a občasné výbery. Žiadne trvalé príkazy ani nič.
Poprípade s akou bankou ste spokojné ? Rozmýšľam na slsp kvôli tomu že u nás v dedine je len ich bankomat a do mesta často nechodím .. až tak

kkovacovak
23. jún 2021

@ki_ki2 ja mám unikredit a csob.
Unikredit:
+ úplne zadarmo len musí byť splnené že ti každý mesiac príde na účet 400€ ak máš nad 26r
+ výber z akéhokoľvek bankomatu bez poplatkov
+ výber bez poplatkov aj v zahraničí (veľa cestujem do ČR takže pre mňa je toto osobne veľká výhoda)
- aplikácia nie úplne najlepšia v porovnaní s csob a máva výpadky
- servis priamo v banke otras ale tak ako často tam chodíš 🤷‍♀️
CSOB:
+ mám tam hypotéku tak neviem presne ako to ovplyvňuje to aký mám účet
+ super aplikácia, jedna z najlepších bankových
+ v banke super prístup
- ja mám zlatú kartu t.j. že mi musí na účet prísť viac ako 1600€, musím tuším raz vybrať z bankomatu a musím mať 3 trvalé príkazy (za mňa všetko splnitelne)
Majú samozrejme aj klasický účet bez týchto podmienok ale tiež tam nejaké sú. Ak nie sú splnené za účet sa platí ale je to málo.
+ ja osobne so zlatou môžem vyberať z akéhokoľvek bankomatu bez poplatkov, neviem ako je to s klasickým účtom

Takže je to o tom aké máš preferencie. Ja som zo slsp odišla lebo si začali meniť podmienky ako sa im zachcelo a mne sa nechcelo sa s nimi vybavovať. Podľa toho čo píšeš tak Uni je asi lepšia voľba

mytoyou
23. jún 2021

SLSP najhoršia banka u nás

s_a
23. jún 2021

Kukni mBank

korinecka
23. jún 2021

@kkovacovak servis priamo v banke otras? Ako toto môžeš dať ako nevýhodu? To záleží od človeka a nechápem ako takúto úplne najviac individuálnu vec môžeš hodnotiť..
Inak súhlasím, UniCredit podľa mňa nemá konkurenciu. Má super výhody, účet zadarmo a veľa ďalšieho okrem tej aplikácie, tá bola super intuitívna pekná jednoduchá pred časom, teraz je to hrúza, ale človek si zvykne a vraj vrátia dizajn naspäť.

kkovacovak
23. jún 2021

@korinecka pýtala sa na naše skúsenosti a ja mám bohužiaľ zlú. A nie len ja. Priateľ si bol zakladať účet a nevedeli mu ani meno správne napísať...nemá žiadne krkolomné. 2x na to upozornil a aj tak mal v papieroch chybu. Ani raz sme odtiaľ neodchádzali spokojní. Ale ako píšem....človek často na pobočku nechodí takže to nie je smerodatné

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
23. jún 2021

@ki_ki2 dlhé roky som mala účet v Unicredit - aplikácia otrasná, za všetko poplatky, dlhé čakanie na všetko, internetbanking totálne zbytočný, na pobočkách katastrofa....

Odišla som do SLSP a je to neporovnateľne lepšie - appka perfektná, takmer všetko vyriešis cez mobil, účet takisto založíš cez mobil, vkladomaty

Mám ešte účet v 365 a to je tiež super, ak nepoužívaš veľmi hotovosť tak aj nad touto pouvažuj

abby11
23. jún 2021

@ki_ki2 mBank, účet zadarmo, a výber z akéhokoľvek bankomatu je tiež zadarmo, za splnenia podmienky výšky výberu v danom mesiaci.

liz_lemon
23. jún 2021

ja mam SLSP cca 20 rokov, mam skusenosti s uctom aj v dalsich 3 bankach, ale SLSP je bezkonkurencne najlepsia, nechapem ludi, co na nich kydaju, je to jedna moderna banka, nikdy som nemala ziadne problemy

liz_lemon
23. jún 2021

@abby11 skus tam nieco reklamovat, a potom uvidis rozdiel v kvalite

liz_lemon
23. jún 2021

@kkovacovak ale toto je individualnom zlyhani, nie o banke ako celku

liz_lemon
23. jún 2021

@ruzicka603 naco su ti vypisy? ved vsetky pohyby vidis v Georgeovi

viera321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonym0001
23. jún 2021

@ki_ki2 Z blata to kaluže. Tatrabanka, SLSP a VUB sú najdrahšie banky. Čisté zdieranie. Radšej Poštová banka - kompromis čo sa týka pomeru cien a služieb aj dostupnosti.

kate9999
23. jún 2021

@mytoyou Presne tak

kkovacovak
23. jún 2021

@liz_lemon pýtala sa na osobnú skúsenosť. Tak som jej napísala osobnú skúsenosť. Nechápem čo je na tom. Bola som tam 2x, priateľ nezávisle na mne tiež a vždy v niečom problém. Čo jej mám napísať že klientský servis je na jedničku keď podľa pojej skúsenosti nie je?

domiklik
23. jún 2021

@kkovacovak mne meno na karte nie sú schopni zmeniť ani po troch pokusoch 😀 a naposledy keď som si šla len vyzdvihnúť zmluvy mi pani za delila, že mi ich nemôže dať lebo sú v trezore a kľúče od neho má kolegyňa co je na obede 😀 skoro ma vystrelo... Našťastie ja všetko riesom cez ib a telefonicky, takže pre mňa výhody prevyšuju nevyhody...

kkovacovak
23. jún 2021

@domiklik presne takto priateľovi stále písali zlé meno aj po upozorneniach. Aj na zmluve zle. Ja neviem ale napísať meno je podľa mňa v banke celkom podstatné 😄 Tiež sa to potom riešilo tekefonicky. Ale za mňa tiež prevyšujú plusy, aj aplikáciu trošku upravili takže som vlastne spokojná

kitty88
23. jún 2021

Ja mam ucet v SLSP uz cca 15 rokov, za mna spokojnost, nikdy som nemala ziadny problem, co sa tyka sluzieb. Poplatok za vedenie uctu neplatim, kedze vzdy splnam podmienky (sporiaci ucet s pravidelnou mesacnou platbou, 3 trvale prikazy a 200€ platba kartou), appka super, skvela dostupnost - bankomaty, vkladomaty na kazdom rohu...

nelca84
23. jún 2021

Tiez mam ucet v slsp a som velmi spokojna, za ucet som este neplatila, lebo podmienky na ucet zdarma splnam aj 2x, platia mi aj za pouzivanie kreditky, teraz novinka moneyback tiez super, bankomaty za kazdym rohom a George je topka... za mna 100 bodov zo 100

lila1988
23. jún 2021

Ja tam mám Hypo. Aby si mala ucet zdarma, tak potrebujes zaplatit v obchode nad 200eur, sporit si a mat tri trvale prikazy(posielam si po eure na iné účty). Ale majú asistenčné služby k sporiacemu úctu, čiže keď som sa vymkla, zohnali mi kluciara(bol piatok poobede, nikto z okolia nemohol prist a ešte mi to aj preplatili(60eur)

veltraud
24. jún 2021

Ja mam slsp dlho, a som uplne spokojna. servis fajn, vsetko, co potrbeujem, vybavim v podstate hned. Mam tam hypo, spotrebak, ucet, kreditku, investovanie. mala som aj tb, aj primu, ale postupne som ucty zrusila a nechala len tento. Za ucet neplatim roky ani cent (neviem, ci som vobec niekedy platila), mam cashback na kreditke, teraz aj u roznych obchodnikov vracaju nejake percenta z nakupov. Pre mna je dolezite mat dobru appku v mobile (inak uz moc ani neplatim 🙂), zaroven vsak v pripade potreby prist na dostupnu pobocku, mat si kde vybrat prachy v pripade potreby. takze za mna fajn, a tym, ze maju historiu, aj im tak podvedome doverujem. Musim vsak aj povedat, ze raz na pobocke bola vazne neprijemne pani, ale beriem to tak, ze je to o ludoch...co som pocula, aj unicredit je fajn z pohladu poplatkov (neviam osobne posudit). Drahy ma mbank, ale uplne na zakladne ukony - ucet, platba kartou, vybery, ze mu to staci. ked si porovnam free ucet v slsp a v mbanke, tak ma to nejako taha blizsie k slsp 🙂

peter2202
11. apr 2024

Skúste v tejto banke riešiť reklamaciu potom uvidíte čo je tato banka. Ako za komunistov tak to z nich dycha stále.. Oveľa lepšie sluzby ma určite aj Poštová Banka….

nelca84
11. apr 2024

@peter2202 no ked spominas reklamaciu, tak ja mam skusenost. Bolo mi nejakym zahranicnym obchodom stiahnute z uctu 300e, kedze mam push notifikacie, hned som volala na infolinku a platbu reklamovala. Bola sobota. V utorok som mala 300e spat na ucte. Taku rychlost som ani necakala a ani som nemusela ist na pobocku. Takze za mna perfektne a bezpecnost na najvyssej urovni. Mozno bola tvoja reklamacia neopravnena 🤷‍♀️

tinka8512
11. apr 2024

https://www.slsp.sk/sk/aktuality/2023/12/1/the-.... Myslim si ze SLSP je najspolahlivejsia banka na Slovensku.

chiarka2202
31. aug 2024

@mytoyou Áno, aj my máme s ňou veľmi zlé skúsenosti. Nekompetentný, neochotný personál. Pokiaľ tam máte veľa peňazí tak vás obskakujú a poklonkujú sa. Bežných ľudí majú za chudákov a správajú sa nevrlo.