Stavebné sporenie pre deti verzus poistenie Farbička v Allianzi

simonka1789
28. jan 2017

Prosím vás co odporúčate? Co je lepšie? Výhody - nevýhody...
Stavebko alebo poistenie farbicka ?

evittam
28. jan 2017

@simonka1789 Ani jedno ani druhe. Kazde sporenie,setrenie a podobne su zbytocne vyhodene peniaze,ktore nikdy nebudu zhodnotene a ak ich niekedy v buducnosti uvidis tak ich hodnota bude smiesna....😉

alexia607
28. jan 2017

My mame stavebne a sme spokojni, tych 6 rokov ubehne ako voda, potom si mozem peniaze vybrat alebo sporit dalej ale s tym ze ukoncit zmluvu uz mozem kedykolvek, nemusim cakat dalsicvh 6 r. Mam tam urok 2% (neviem aky je teras ked zalozis novu zmluvu) + stat.premia+ extra istota pre dieta, ak su splnene podmienky.....
My vlastne cela rodina sporime s PSS uz dlhsiu dobu, takze asi tak 😃

juja78
28. jan 2017

@evittam tak potom kde investujete?

evittam
28. jan 2017

@juja78 Su rozne moznosti. Nehnutelnosti,pozemky,drahe kovy. My konkretne do zlata.

juja78
28. jan 2017

@evittam máte aj tehličky?

daja07
28. jan 2017

@simonka1789 stavebko ma 1% teraz a ak chcete plnu statnu premiu treba tam narvat kopu penazi. ako uz vyssie bolo spomenute ani jedno ani druhe. sporiace zivotne poistenie je najhorsie poistenie ake viete uzatvorit. ludia by si mali uvedomit ze poistenie je pre pripad urazu ci choroby kedy su nasledky take ze ich nedokazeme vykryt z penazi ktore mame. rozhodne to nie je sporenie. skuste si pozriet nejake podielove fondy kde prispievate priebezne nie jednorazovo. my napr mame pioneer fondy a produkt sa vola rytmus. mozno to nie je to najsuper ale rozhodne lepsie ako tie moznosti co spominate 🙂

petrag25
28. jan 2017

@alexia607 prosim vas kolko mesacne platite stavebne alebo ako to vychadza tiez by som chcela malej uzatvorit aj stavebne aj poistku..ci sa to oplati ci nie prejde 20rokov bude sa chciet osamostatnit a takto jej clovek aspon nieco odlozi, doma do ponozky aa odkladat neda 🙂

oli18
28. jan 2017

Ja si myslím, že stavebné je dobré. Určite človek tam nepríde o vklad, má istý úrok, za r. 2016 2%, teda vyšší, než na terminovaných vkladoch a prémia sa vypočíta aj z alikvotnej sumy, ak nedáš celú. Vždy si vyber taký produkt, kde máš zaručený svoj vlastný vklad. A platí pravidlo, že čím vyšší úrok, tým vyššie riziko tvojej investície.

daja07
28. jan 2017

@oli18 urok 2% maju len ludia co maju este stare zmluvy. ked z nich vyberu peniaze alebo uzatvoria novu zmluvu urok je 1%. bol uz minuly rok. a tolko penazi co teba narvat na statnu premiu. to sa uz vobec neoplati. ja ma zmluvu cez 6 rokov a este stare podmienky a drzim si ju zatial ako taku poistku keby mi necakane trebalo peniazky. ale uz tam peniaze neposielam lebo to nema zmysel

alexia607
28. jan 2017

@petrag25 Ahoj, no my jej davame podla toho ako nam vychadza, a to sa mi aj na stavebnom paci, ze mozem dat kolko chcem a kedy chcem, nemusim nejaku presnu sumu kazdy mesiac, jasne, ze cim viac vlozis, tym vyssi urok a tym lepsia stat.premia. ak mozes tak je lepsie dat vecsiu sumu zaciatkom roka a potom uz nemusis vkladat, lebo sa ti ta suma uroci cely rok...tak zo zaciatku som davala 30€ mesacne, potom asi rok - dva sme vela financii nemali, tak len raz rocne sme vlozili 100€ a teraz sa situacia zlepsila tak som jej vlozila 1000€ a do konca roka uz nedam nic

daja07
28. jan 2017

ak si chcete niekto porovnat. celkom fajn stranka to je https://totalmoney.sk/stavebne-sporenie-pre-det...

tianka
28. jan 2017

Stavebne sporenie je ako prekladanie penazi z jedneho suflika do druheho teda ziaden vynos.
Sporenie cez poistenie? Moze poistovna zhodnocovat peniaze ako financna institucia? Nie
Banka , napr prima banka mala terminovany vklad v vyssim vynosom no ak ate tam vrazili 10000€ a splnili podmienky aby ste mali vyssi urok musite mat tam ucet , a uz ste v minuse
Teda ak setrit tak cez fondy skuste si pozriet http://www.pioneerinvestments.sk
Kto chce blizzsie info kludne aj ip a vysvetlim ako zarobit a neprerobit

valy
28. jan 2017

@tianka este prosim napis, aky mas na tom Ty podiel, ked tam niekto pojde, nech mame transparentne informacie.
moje skusenosti s fondami su take, ze tam vzdy bolo ovela menej, ako som vlozila, najma v tych, co mi poradil poradca z OVB. obrovske poplatky, z ktorych on mal podiel.
stavebne je podla mna fajn, je to istota

tianka
28. jan 2017

@valy ja ziaden , ved to si mozes otvorit sama hore som dala link prestuduj si.
Osobne nie som clovek ktory natlaci veci za ktore by som sa neskor hanbila .
OVB je pre mna banda deb... ktory nikdy nestudovali a predavali kade komu kade co.
Stavebko nebolo a nebude vyhodne , tocia tvoje peniaze za par eur co ti hodia .
No narozdiel od fondov kde si peniaze vyberies kedy chces , vkladas kolko chces a dlzku si vyberas sama.
A nehladam tu klientov 😉 ja ich mam len chcem pomoct poradit aby ludia neprerabali ale zarabali

valy
28. jan 2017

@tianka na fondoch nikdy nemas istotu, ci zarobis alebo prerobis. je to riziko. hocijako zaobalene v peknych statistikach poradcov, vzdy riziko

stavebne sporenie je na istotu. statna premia je 5 percent, co je podla mna vyrazne viac, ako hocijake momentalne uroky na trhu. nevyhodou je viazanost na 6 rokov

tianka
29. jan 2017

@valy nevyhoda je ze musis vlozit min 1327,8 teda mesacne 110,65€ no za mna teda dost vysoka suma
Samozrejme fondy nie su 100% to je pravda , no ak ich sledujes dokazes zarobit nevyberas ak akvie klesaju a podobne ale to by uz mal nat na starost bankar . V unicredit si toto zabezpecit vies nemusis sa starat ty

valy
29. jan 2017

@tianka nemusis, podla toho, kolko vlozis, dostanes alikvotnu statnu premiu vo vyske pat percent, ale maximalne z tych 1.327
tu je o tom sprava: http://openiazoch.zoznam.sk/cl/173322/Maximalna...

a podla mojej skusenosti sa bankar stara na zaciatku, ked podpisujes zmluvu a potom Ti tak maximalne posle vypis

petrag25
29. jan 2017

A ked chcete zrušiť stvebne sporenie je potrebne peniaze vydokladovat?

peta_petruska
29. jan 2017

@petrag25 ak chces mat vyplatenu aj statnu premiu, tak musis celu sumu (aj tvoje vklady) dokladovat...

cucuska
29. jan 2017

Podľa mňa je OK aj sporenie aj poistenie. Samozrejme záleží koľko financií máš k dispozícii.

oli18
29. jan 2017

Aj ja som mala vo fonde vo VÚB a prišla som o časť svojho vkladu. To isté kamarát. Vo fonde ti neručia za tvoj vklad. Odvtedy radšej vrabec v hrsti....

evittam
29. jan 2017

@valy Nič z týchto a podobných produktov nie je "istota". 😉

evittam
29. jan 2017

@cucuska Čo je na nich OK?

tianka
29. jan 2017

@valy zly bankar

@oli18 ano mozes prist o peniaze ak ich vyneras vtedy ak klesaju akcie ale to si vies prezriet aj sama ako vyvoj mali alebo vo vub si to nemala umoznene?

alexia607
29. jan 2017

@petrag25 dokladovat peniaze treba vtedy, ak chces zrusit zmluvu skor ako ubehne 6 rokov, po6 rokoch od uzatvorenia mozes zrusit kedykolvek a samozrejme bez dokladovania. Ak zakladas zluvu pre dieta a chces mu sporit tak predpokladam ze mu nechces sporit rok - dva, ale dlhsiu dobu, aby sa ti na ucte aj nieco nazbieralo, ved aj poistky pre deti sa uzatvaraju na dlhu dobu, vacsinou do 18 r, ci nie? A 6 rokov zbehne skor ako napr.15 😀

oli18
29. jan 2017

@tianka mala som výpisy, tam som to videla. Keď som to založila, úroky stúpali. Keď potom začali klesať, tak klesali a klesali 11 mesiacov. Ak by som to bola tam nechala buď by som dnes bola bohatá, alebo nemala nič. Tak som to po roku zrušila.

tianka
29. jan 2017

@oli18 no to je ten bezny stav ked klesa ale 11m dost dlha doba .
O aku spolocnost islo? Pripadne aky fond?

oli18
29. jan 2017

@tianka to nepamätám, bolo to asi pred 10 rokmi. Dala som tam jednorazovo väčšiu sumu a chcela som, aby sa peniaze zhodnotili. Rovnako dopadol známy, len on dal viac a aj o viac prišiel.

zuzka_1985
29. jan 2017

Ja mam pre maleho stavebne sporenie

tianka
29. jan 2017

@oli18 chapem ta , osobne sama by som velku sumu neinvestovala , peniaze zhodnocujem inak , nejvyhodnejsie su nehnutelnosti. No na sporenie pre deti mi fondy pridu v celku dobre .