Štátny fond rozvoja bývania

p_alexandra
4. máj 2023

Ahojte
Tí, ktorí máte pôžičku od štátneho fondu, koľko Vám trvalo posúdenie žiadosti?
A koľko Vám trvalo kým ste dostali peniaze/zaplatili byt?
Podali sme žiadosť 23.03.2023 a zatiaľ nič. Ďakujem

nika0204
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvia3121
11. aug 2023

@p_alexandra zdravim mozem sa spytat schvalili vam a ak ano kolko ste cakali nakoniec??

p_alexandra
autor
25. aug 2023

@silvia3121 Dobrý deň. Žiadosť sme podali v marci ale stale nemame zaplateny byt od nich, stale cakame. No schvalili nam uver v maji..

silvia3121
25. aug 2023

@p_alexandra dobry den 😊tak to je neskutocna pomoc od statu ako vazne neviem ktory predavajuci bude tolko cakat za peniazmi. A papierov ste museli vela dokladat alebo aspon to bolo celkom v pohode?

p_alexandra
autor
25. aug 2023

@silvia3121 museli sme vela dokladat aj dodnes od nas pytali papierov... My sme platili kauciu, malo ludi bude toľko cakat len tak :(

vikivarga92
18. mar 2024

@p_alexandra
Dobrý deň
Kedy ste nakoniec dostali peniaze od sfrb ? 🙂
Nepamätáte sa náhodou na vaše poradové číslo ? A prosím vas dostali ste po schváleni aj vyrozumenie do mailu alebo aspoň cez mestský úrad ?
Mi sme podávali žiadosť koncom februára 🤞🏻

p_alexandra
autor
23. mar 2024

@vikivarga92 dobrý deň prajem.
Cely proces kým bol náš byt zaplateny trval pol roka.
Nase poradové číslo bolo 151.
Dostali sme aj list aj pracovnik MÚ nás kontaktoval 🙂

bana1
3. aug 2024

@vikivarga92 Dobrý deň, môžem sa spýtať, či sa vám to nakoniec podarilo? Ja mám ZŤP dieťa a tiež by sme radi požiadali. Je tam aj podmienka, že nesmieme mať iný majetok?

bana1
3. aug 2024

@p_alexandra môžem sa spýtať, či ste mali podmienku, že nemôžete mať iný majetok napr. stavebný pozemok, ktorý sa netýka čerpania z sfrb?

p_alexandra
autor
3. aug 2024

@bana1 dobrý deň prajem. Nehnevajte sa ale ja si už nepamätám na podmienky, bolo toho veľa a uz viac ako rok som s tym ani nestretla :/

vikivarga92
4. aug 2024

@bana1 Dobrý deň
Podarilo 🙂 minuli týždeň posielali peniažky.
My sme mali jeden byt v paneláku, a nevadilo im. Hlavne ak na to máte nejaký úver to sa odráta z peňazí s ktorých sa ráta či ste schopný úver platiť. Ale všetky podmienky nájdete na SFRB stránke.