Štátny fond rozvoja bývania

majko579
14. feb 2023

Ahojte, máte skúsenosti s týmto?
Financovanie výstavby
a obnovy bytového fondu
prostredníctvom štátnej podpory.

je treba dokladovať čo sa urobí aj keď si kopu vecí urobím sám ? naozaj sa nikdy nemôže zvýšiť urok ? išlo by o mladomanželskú pôžičku.

ls56
14. feb 2023

My sme sa tiez zaujimali, ale takto.. precitaj si na stranke ich podmienky.. nemozes prekrocit ich stanovenu vysku platu, dom musi byt do max ich stanovenej velkosti.. My sme sa o to zaujimali a bolo povedane aj to, ze peniaze momentalne nie su, tak štat ich uvolnuje dosť neskoro..

ls56
14. feb 2023

A moji rodičia maju odtiaľ pôžičku už 10-15r cca a nikdy sa im urok nezvyšíl

petinkasis
14. feb 2023

@ls56 ja mam od nich pozicku na byt , bolo to zdlhave, a uz by som do toho nesla. kopec byrokracie, a minutych penazi na poplatky na overovanie podpisov, tam nemozete prist a podpisat pred nimi,. vsetko si posielate postou, cakala som 5 mesiacov, kym to preslo, mala som stastie ze ten kto mi predaval byt mal trpezlivost...

dian32
8. mar 2023

@ls56 dobrý deň môžem sa spýtať či ste sa zaujímali tento rok ? Tiež rozmýšľame nad SFRB ďakujem.

dian32
8. mar 2023

@majko579 môžem sa spýtať ci ste si odoslali žiadosť?

majko579
autor
8. mar 2023

ja nie, berieme sa az buduci rok, zaujimam sa dopredu 🙂

ls56
9. mar 2023

@dian32 ano tento rok

bubbinaa
9. mar 2023

Minule tuším v telke dávali o tom reportáž, ako strašne dlho to trvá a že koľkým ľuďom takéto žiadosti aj zamietli. Nechápem, prečo to proste nemohli spraviť jednoduchšie

alana1
18. mar 2023

ano my mame uz cez 10 rokov a asi najvacsi problem sme mali s rucenim...nikto z rodiny nam nechcel rucit, tak sme museli zalozit svokrov byt...ale celkovo to je strasne tazkopadne, vela papierov, potvrdzovaciek kym poslu peniaze, peniaze sa cerpaju po predlozeni faktury....

alana1
18. mar 2023

a este, preplatia len to co mas presne v rozpocte uvedene, cize ked budes mat nejake odchylky tak smola...kedze muz robil vela veci svojpomocne, museli sme vybavovat papiere presne na polozky uvedene v rozpocte, aby sme to vobec dokazali cerpat...nesla by som do toho este raz

mriamqa
6. nov 2023

@alana1 dobrý deň, prosím vás, takze pri stavbe domu vám nedali naraz peniaze ale až postupne preplácali faktúry ?

alana1
6. nov 2023

@mriamqa presne tak

mriamqa
11. nov 2023

@alana1 ani na začiatok daku čiastku nedali ?

alana1
12. nov 2023

@mriamqa nie, všetko len na základe faktur