Stačil by vám plat 1400 eur v hrubom?

23. jún 2022

Stačil by vám plat 1400€ v hrubom ? Bývam na východe .

syslik81
23. jún 2022

zalezi ake mas vydavky a aku mas pracu... lepsie ako prstom do oka ...ale ak sa mas postarat o ndeti ucty etc tak ti vela neostane

mamamasama
23. jún 2022

Kde na východe? V Medzilaborciach, alebo Košiciach? To je rozdiel

xena0
23. jún 2022

Si myslím že na východ je to celkom dobrý plat

melanta
23. jún 2022

Nie, nestačil ani náhodou. Ale toto je taká otázka, že až. Máš kvalifikáciu a prax na to, aby si mohla chcieť vyššiu mzdu? Alebo máš kvalifikáciu, kde táto mzda je štandard? Od toho sa treba odraziť.

stanulienkat
23. jún 2022

Prepac, ale to je fajn plat aj na Ba.

mikadooo
23. jún 2022

Vzhľadom na to že mám plat 750 v hrubom, áno, myslím že by mi stačil😄. Bratislava la la laaaaa...

drakvak
23. jún 2022

Záleží na okolnostiach - si sama alebo v domácnosti so zarábajúcim partnerom? Máš deti? Od toho sa to všetko odvíja. Ja som tiež z východu, teda skôr zo severu spod Tatier, mám trochu viac v hrubom, manžel oveľa viac, ale obaja máme 20-ročnú prax v odbore, živíme 2 deti a chceme žiť, kde žijeme, nechceme sa sťahovať. Takže aj v minulosti, keď sme zarábali o dosť menej, prispôsobili sme tomu naše výdavky a určili sme si priority.

chcemradu
23. jún 2022

Keby som mala ja taký príjem a manžel tiež, tak áno, úplne stačí. Keby len jeden príjem, tak nie. Mám deti, úver, auto, splátky a aj šetriť chcem.

iwesska
23. jún 2022

Samozrejme,tolko sa bezne nezaraba ani v BA.

monuska112
23. jún 2022

myslim si uprimne ze na vychodne pomery, luxusny plat, ci by stacil neviem zalezi ci sa zivis sama alebo zijes s partnerom teda mate dve vyplaty, ci mas dieta alebo desat deti....ak mas vsetko co potrebujes a nieco z toho co chces, moze asi byt. ak mas malo, treba mozno skusit inu poziciu ci lokalitu

kikushaa
23. jún 2022

Kebyze mam 1400€ tak skacem 3m50 a to som z ba 🙄😆

77katarina
23. jún 2022

To je otázka 🤭
A tebe by stačil 483 euro v hrubom a s jedným dieťaťom bez partnera a bývaš na západnom Slovensku ? 🤪😉

autor
23. jún 2022

@mamamasama poprad

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinka1426
23. jún 2022

@zoro9836 1400 je pekny plat aj na Ba nieto vychodze , ludia co tu pisete. a ano pokial nezije v luxusnej vile a nema hypo 1000 eur mesacne samozrejme :D

1ryba
23. jún 2022

Mne by stačil aj na západe. Bola by som nadmieru spokojná.

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
77katarina
23. jún 2022

@zoro9836 ďakujem, ale tak ľahko sa to nepodarí ☹️ lebo mi nemá kto pomôcť s dcérou, ktorá je ešte malá a nemôže zo školy chodiť ráno aj poobede sama. Ešte cca 1-2 r. musím s takouto podradnou prácou vydržať a potom budem Happy 😉

deti95060810
23. jún 2022

veru že áno... momentálne môžem len snívať....

valeria_h
23. jún 2022

@mikadooo V hrubom? A kde pracuješ ak to nie je tajné, ak nechceš povedať, tak samozrejme chápem. Ale zdá sa mi to strašné malý plat.

lenkasarka
23. jún 2022

@77katarina panecky ako z toho vyžiješ? Toľko mám len šeky

valeria_h
23. jún 2022

Autorka to je rôzne, niekto by skákal dva metre od radosti za taký plat a niekomu by ani 10 000€ nestačilo.

martinkatinka
23. jún 2022

Keby som mala tri tituly, vedela som 2 jazyky a mala dost praxe, tak NIE, nestacil by mi 😁

77katarina
23. jún 2022

@valeria_h Pracujem na charite aj to po známosti, po 21 rokoch v čase prvej vlny Covidu ma prepustili z práce. Po 10 mes. na ÚP mi jedna pani dohodila túto prácu na 6 hodín denne.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikadooo
23. jún 2022

@valeria_h nepoviem, ešte by si mi vyfúkla fleka 😄. A názov firmy by ti asi nič nehovoril, je to malá firmička. Ale aby som bola férová, mám 5-hodinový úväzok, čiže pri 8-h by mi to vychádzalo na 1200, čo je stále menej ako ponúkajú autorke 😁. Na druhej strane, som tam veľmi spokojná, nie je problém s ničím keď potrebujem nejaké veci riešiť, odísť skôr, pnky, očrky, lekári a takisto to mám kúsok od domu. A to bolo u mňa dôležitejšie ako veľký plat. Ja už potrebujem určitú pohodu do života, nie naháňanie sa za peniazmi.

valeria_h
23. jún 2022

@mikadooo Aha, tak potom fajn, myslela som, že pri 8hodinovom úväzku 😁

martinkatinka
23. jún 2022

@mikadooo Ja mam podobný plat pri polovicnom uvazku (4h denne) a rovnaky nazor ako ty 😉

lilope
23. jún 2022

To je tak isto zle položená otázka ako ,,koľko môžem schudnúť za mesiac?". V oboch prípadoch je okrem príjmu rovnako dôležitý ak výdaj/výdaje na život.
Niekomu kto žije bez hypotéky stačí aj 900€ v hrubom, niekomu nestačí ani 2000€ v hrubom.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz