Stačí daňové priznanie zaniesť na podateľňu?

anjelik420
17. mar 2023

Chcem sa opýtať robili sme si sami daňové stačí zaniesť na daňový úrad na podateľňu alebo na nejaké oddelenie

katarinaba
17. mar 2023

@anjelik420 mozete zaniest do podatelne, tam Vam potvrdia potvrdenie o podani. Ale kludne to mozete poslat postou doporucene. Kazdy svoje DP samostatne, ak podavate viaceri.

akvi
17. mar 2023

@katarinaba to sa ešte dá? Veď už len elektronicky, či?

veronikaszabova
17. mar 2023

@akvi elektronicky podavaju podnikatelia

akvi
17. mar 2023

@veronikaszabova veď zamestnancom robí zamestnávateľ, či nie? Sorry, som jak blbec, naposledy zamestnaná pred 15 rokmi 😅🙈

katarinaba
17. mar 2023

@akvi zamtel robi rocne zuctovanie. A robi to len tym, ktory na to maju narok a o to poziadali. Nie je to povinnost, zamestnanec si kludne moze robit danove prizanie sam. Pokial nie je podnikatel, nema povinnost komunikovat s financnou spravou elektronicky.

brezza
17. mar 2023

@akvi my sme zamestnani, ale prenajimame nehnutelnost, tak si robime priznanie sami

mogaa
17. mar 2023

dá sa na podateľnu aebo poštou...ja som posielala cez poštu....doporučene...

akvi
17. mar 2023

@katarinaba ďakujem za objasnenie

kristiii
17. mar 2023

@anjelik420 dá sa aj na podateľni. U nás mi ho vždy kočka, ktorá tam práve je aj aspoň zbežne prebehne, prípadne poradí.
@akvi tiež som zamestnanec, ale kvôli prenájmu si ho musím robiť sama.

chadkroeger
17. mar 2023

@anjelik420 príliš malo informácií, ide o danové typ A, typ B-priležitostný príjem, typ B živnostnik,....?

zic
17. mar 2023

@veronikaszabova danove robit elektronicky moze kazdy, kto ma OP s cipom a funkcnymi a aktivnymi certifikatmi (ZEP)...