SPP - uhlíková stopa

merunka1985
18. jan 2023

ahojte.prosim Vas,manzel dnes uzavrel po telefone s Spp zmluvu na "uhkikova stopa" no poriadne ani nepocul a nevedel presne co to obnasa.docitala som sa ,ze da zmluva do 14 dni zrusit zaslanim formulara na dostupenie od zmluvy.no nikde som ho nenasla.neviete prosim poradit kde hladat.alebo nemate link niekto? Vdaka

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chelka
19. jan 2023

@merunka1985 mne dnes volali ..pán mi povedal že je to na 36 mesiacov ..platí sa 4,99€ mesačne ..a že vysadia 5 stromov tuším. Potom že mi pomôžu ušetriť peniaze za plyn 😁 že sa vypĺňa dotazník a oni to potom nejak zhodnotia a poradia ako ušetriť.. ak som to teda dobre pochopila 🤷

simculacik
13. feb 2023

Ahojte, ja som sa ho pýtala ako mi pômôžu ušetriť a povedal, že budú poskytovať v podstate len informácie a poradenstvo o tom, koľko človek/domácnosť minula a ušetrila, takže podísaním zmluvy na 36 mesiacov za 5€ získate nič a ešte sa vám náklady aj tak zdvihnú o 15 percent. Za tú sumu 180€ za 3 roky, môžete kupiť sadenice stromov a ísť si to vysadiť sami.

jefo1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jefo1
21. jún 2023

Po troch mesiacoch neplatenia konečne papier. Len neplatiť ;) držím palce všetkým

belejovamarta
8. jan 2024

@merunka1985 Aj mne sa to dnes podarilo. Je dosť smutné, že taká spolocnost ako SPP sa zvrhla na takú uroveň. Formular na zrušenie,, ZMLUVY'' je v maily. Problém je odoslať ho. Najjednoduchšie je vytlačiť, vypísať a zaslať poštou.

baja3333
24. máj 2024

@jefo1 ale vy to musíte ešte doplatiť ci?

baja3333
24. máj 2024

@belejovamarta
@jefo1 ale musíte doplatiť tých 9eur len?a zluva zrušená bude keď nebudem platiť ano?

hiro
24. máj 2024

Mne tiez volala teta minuly tyzden. Som jej pekne vysvetlil ze tym ze im budem platit 2x viac mesacne ako platim teraz tak veru neusetrim :D A ona ze poslu tie rady... Ja tomu nechapem ci tam nerozmyslaju ci co. Nech to ponukaju ludom co minu plynu aspon za 10€ mesacne.

keira
27. jún 2024

@jefo1 co bol ten bod IV d) zmluvy?

keira
27. jún 2024

@baja3333 mate odpoved?

keira
27. jún 2024

Ako to myslia s tym VS?
Skontrolujte si, pod akým variabilným symbolom uhrádzate Vaše platby do SPP. Ak ako variabilný symbol používate napr. Vaše zákaznícke číslo, tak sa Vám nikdy nepodarí zrušiť zmluvu k Uhlíkovej stopke. Princíp je v tom, že platby uhrádzané pod zákazníckym číslom sú v SPP "ukladané na jednu kopu" ktorej názvom je meno odberateľa a z tej kopy sa uhrádzajú úplne všetky zmluvné záväzky, ktoré má odberateľ voči SPP (zmluva o združenej dodávke plynu, zmluva o Uhlíkovej stopke, zmluva o združenej dodávke elektriny, ...). Znamená to, že ak na tejto kope budú nejaké peniaze, tak z tejto kopy bude SPP donekonečna čerpať peniaze aj na úhradu Uhlíkovej stopky.