Spotrebný úver

22. mar 2023

Dá sa zobrať spotrebný úver napríklad na rekonštrukciu aj v tej istej banke z ktorej chcem brat hypotéku? Či už keď mi poskytli maximálnu výšku hypotéky mi ďalší úver neschvália? Potrebovala by som možno 10 tis. na menšiu rekonštrukciu.

sasa1310
22. mar 2023

vždy závisí od príjmu žiadateľa. Ak máte maximálnu výšku na váš príjem, tak nie nedostanete ďalší úver.

stankot
22. mar 2023

Ked ti to vyjde tak daju.Mame hypo,spotrebak,stavebne.Oni ti to prerataju ci si schopna splacat a ked ano daju.

patrik_chrappa
23. mar 2023

Musíte splniť niekoľko základných podmienok. Prvá je DTI = vás prijem(ak je manžel tak spolu) x8 x12 = sa rovná nejaká suma a od tej odrátate všetky vaše záväzky (existujúce úvery, kreditná karta, povolenie prečerpanie atd.) a vyjde vám výsledná suma koľko si ešte môžete požičať peňazí od rôznych inštitúcií.
Ak toto splníte mate splnenú podmienku číslo 1

Druha je vaša maximálna možná výška splátky a to je DSTI, akú môžete mat maximálnu splátku spolu dokopy za všetky produkty. https://nbs.sk/financna-stabilita/nastroje-fs/d...

Ak si to chcete pre zistiť jednou správou, napíšte mi súkromnú rad vám s tým pomôžem.

marianj
23. mar 2023

Plati to, co pisal pan Chrappa, avsak existuje sposob, ked viete ziskat medziuver zo stavebnej sporitelne spolu s hypotekou bez toho, aby Vam hypotekarna banka ratala medziuver do zaväzkou. Teda viete ziskat hypoteku ako keby ste ziaden medziuver nemali.

timetotime
23. mar 2023

vsetko zalezi od prijimu, no ak ti poskytli max vysku pri hypoteke, tak neviem ci ti vide aj spotrebak