Spotrebný úver

19. jan 2023

Dobrý večer, brala som úver 10000€ no vec na ktorú som peniaze brala padla. A teraz by som chcela aspon 3/4uveru vrátiť ako to funguje? Viem že musím ísť na pobočku ale čo budem potom tých 3000€ splácať 96mesiacov ako som mala splácať úver? Či ako? Nevie mi niekto poradiť ?

ropucha6
19. jan 2023

Normalne vies uver predcasne vyplatit. V zmluve mas napisane podmienky predcasneho splatenia.

dixitka
19. jan 2023

Keďže chceš vrátiť len časť, treba požiadať o mimoriadnu splátku. A následne sú 2 možnosti na výber, ako splatiť zvyšok - buď necháš výšku splátky rovnakú, ale skráti sa ti doba splácania, keďže už zostáva splatiť len 3000. Alebo sa ponechá doba splácania rovnaká, ale výška mesačnej splátky bude nižšia.
Ak sa ti podarí zvyšnú sumu našetriť skôr, môžeš potom požiadať o predčasné splatenie úveru.
Konkrétne podmienky už ale závisia od banky / zmluvy. Niekde je mimoriadna splátka aj predčasné splatenie zdarma, inde môžu chcieť poplatok.

t1nusa
20. jan 2023

zavolaj si do banky, odkiaľ si si brala úver 😉 budeš mať informácie z prvej ruky, každá banka môže mať odlišné podmienky na mimoriadne splatenie