Spotreba vody v rodine

honey666
2. okt 2021

Ahojte, zaujima ma kolko kubikov vody spotrebujete za polroka v rodine v bytovke. Je 36 kubikov za 6 mesiacov/2 dospele osoby veľa???? Platime cca 110€ polrocne, periem skoro kazdy 2-3 den, umyvacka riadu ide aj 5-6 krat tyzdenne, sprchujeme sa denne ako normalny ludia. Teraz nam pribudne dalsi clen rodiny tak len chcem vediet ci sa to da nejak niekde usetrit ale netusim kde, ked vsetko musime pouzivat ci varit ci sa umyvat . Dakujem za vase vyjadrenia

mauduska
2. okt 2021

sprchovať sa denne je veľmi individuálna záležitosť.. ja sa nebudem tváriť a poviem, že sa nesprchujem každý deň a ak áno, tak väčšinou chladnou vodou. tak raz za mesiaci si doprajem polhoďku v teplej vani 🙂 to len preto vravím, že píšeš, že "normálny" človek sa sprchuje denne. Inak netuším, akú máme spotrebu

zdenka11081983
2. okt 2021

@honey666 nam teraz prislo 700 za vodu rocne. 4 decka, 2 dosp. Deti aj my sa sprchujeme kazdy den. Pracka kazdy den, mycka 2krat denne...

1katus1
2. okt 2021

@honey666 my máme spotrebu podobnú a to sme v dome 6 2 deti a 4 dospelý sprchuje sa každý deň perieme stále. Možno treba pouvažovať nad zmenou spotrebičov ak majú veľkú spotrebu vody.

nely1704
2. okt 2021

@honey666 je to úplne v pohode spotreba , my mame tak isto a umývačka nám ide v priemere 10X za týždeň

nykkushka
2. okt 2021

Podľa mňa je to veľa. My platíme v letnom období (napustame 3.5m bazen, denne polievame trávnik a záhradu, sprchujeme sa denne, umývačka aj každý deň ide, periem 3-4x za týždeň, malého sprchujem vždy keď ma 💩) cca 60/70€...

andrea_ff
2. okt 2021

@honey666 norma pre 4 clennu domacnost je 12m³ za mesiac. U vas to vychadza na 6m³ za mesiac, takze mate normalnu spotrebu...

simsalabim
2. okt 2021

My sme v RD a nedavno nam prisla rocna faktura s peknym nedoplatkom. Pre koronu sme vsetci 5, z toho 4 dospeli, boli doma- home office a skola z domu. Splachovanie, castejsie varenie, umyvacka a pod. zrejme narobili svoje. Periem v podstate denne aj za normalnych okolnosti. Minuli sme 196 kubikov, zvycajne (ked nie sme stale doma) miname okolo 140. Vasa spotreba sa mi nezda vysoka.

andrejka1974
2. okt 2021

My doma sme 5 3 dospeli 2 deti a mame za rok 110 kubikov studenej a 25 teplej a to u nas ide mycka skoro denne pracka 2x za tyzden