Spotreba plynu v 2-izbovom byte

3. júl 2024

Viete mi prosím povedať aký máte spotrebu na 2-izbovy byt? Plyn je na varenie a vykurovanie. Mám nový byt a prišiel nedoplatok, pri tom sme nechávali platby podľa starých majiteľov. Tak ako prosím platíte vy? Ďakujem

veronika0310
3. júl 2024

A koľko platíš mesačne ?

marzii35
3. júl 2024

40eur mesačne

zuzanaete
3. júl 2024

Prenajimame byt s vlastnym kotlom, takze sa aj kuri. Ta spotreba moze byt diametralne odlisna. Uz sa nam vystriedali viaceri najomnici a teda mozem napisat, ze rodina s dietatom mala polovicnu spotrebu ako sama mlada baba. Mohla si viacej kurit a hned to vyskoci.

autor
3. júl 2024

@marzii35 mala som 44€ mesačne, teraz nastavili 65€

marzii35
3. júl 2024

No tak to je dosť na 2 izbový. My sme dokonca krajný byt nás nikto nevytapa ani pod nami nebývali čiže sme v zime spotrebovali dosť plynu ale ja si to všetko zapisujem aby som mala prehľad už siedmy rok

lakebabe
3. júl 2024

V byte ktorý prenajimam už mali dvaja nájomníci aj 30 eur mesačne a preplatky, neviem ci nekurili alebo sa nekupali , ale už tam boli aj takí co mali 70 mesačne a bolo malo. Je to strasne individuálne, stačí viac kúriť alebo sa dlho sprchovat a vyletí to, ale za mňa 40 vobec nie je veľa na dvojizbak

marzii35
3. júl 2024

@lakebabe 40 nie, 65 už dosť 😊

lakebabe
3. júl 2024

@marzii35 no jeden pár mal u mňa cca 70 spotreby aj to im prišli nedoplatky každý deň napustene vane a prekureny byt tomu pomohli, takže všetko záleží od spotreby. Hovorím títo po nich mali 30 a pritom robili na HO ze boli doma vkuse a mali preplatok.
Možno trochu obmedziť spotrebu vody

autor
3. júl 2024

Samozrejme, že sa spotreba líši, to len aby som mala ako taký odhad v tom. Ďakujem 🙂