Sporiaci účet

lucia198811
5. aug 2022

Dobry den ,prosim Vas ako funguje sporisci ucet v primabanke? Chcela by som si odkladat 100e bokom,a potom si to samozrejme vybrat po nejakom case. Ako to funguje v primab? Mam tam svoj ucet,chodi mi tam vyplata. Ma to nejake vyhody ten sporiaci? Diik

sissy27
5. aug 2022

@lucia198811 a v banke čo hovorili? či odmietli sa s tebou baviť na túto tému? Inak na stránke to majú dosť zrozumiteľne napísané...
https://www.primabanka.sk/sporenie-k-osobnemu-uctu

zmrzlinka2021
5. aug 2022

@lucia198811
vo vseobecnosti sporiace ucty maju len jednu vyhodu - peniaze su na nom separatne od bezneho uctu.
Velka nevyhoda - peniaze sa stracaju (inflacia) ale pokial tam ma clovek fakt len rezervu, napr. 2000 EUR "keby dačo" a zvyšok investuje, je to OK.

Na dlhodobe sporenie urcite nie.

bajka16
5. aug 2022

Ja nemám Prima banku, ale predpokladám že všade je to rovnaký princíp. Mne automaticky odchádza každý mesiac tá istá suma, akú som si zvolila, na sporiaci. A je to veľmi super, lebo ja s mojou hlavou na ten sporiaci zabúdam. Takže keď náhodne na neho kliknem v ib, tak tam mám peknú sumu. A keď treba beriem. Nemám v pláne tam sporiť donekonečna, ale takto je to fajn keď si nájdem.

kabinka11
5. aug 2022

@lucia198811 mala som tento účet v prima banke. Na jeden sporici účet môžeš posielať maxx 50e. Môžeš mať takto 3 účty. Ponúkali 5%,ktore nakoniec ešte zdanili. Takže za mňa o ničom.

anesim
5. aug 2022

@kabinka11 uz sa da len max 30€ , na to sporenie,
@lucia198811 tie sporiace ucty mozes mat max 3 a na kazdy z nich davat mesacne max 30 €, a zvolis si ako dlho chces sporit, max 2 roky, mozes mat tam este odkladaci ucet a tam si davas ty sumu aku chces , aj nielolkokrat do mesiaca a vybrat si ich vies hocikedy.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz