Spoločný život s partnerom a rozpočet

jezkodezko1
21. jan 2016

Ahojte žienky. Možno sa opýtam niečo zvláštne, ale veľmi by ma zaujímalo ako vy riešite rozpočet s partnerom.kto čo platí A keď bývate U neho či mu prispievate nejakou sumou. Ja bývam U môjho partnera,vedieme spolu rodinný život,máme bábo, čiže som na materskej ale stále si pýta 100 eur za to že tam bývam, že to je Z jeho pohľadu normálne. Čo na to hovoríte?ako to máte vy?

qidko
21. jan 2016

Ahoj u nas niesu moje a tvoje peniaze mame spolocny ucet tr.prikazmi odidu a zvysok neriesime ak nieco potrebujem kupim si to ak potrebuje nieco on takties a ked som byvala u jeho rodicov tak on prispieval za nas namoj vkus cudne ze si pyta od Teba peniaze

limetka69
21. jan 2016

No ak on prispieva na babatko tak je to normalne, si myslim. My s muzom sme sa za ali mat dobre ked sme spojili peniaze, ak sme hospodarili osobitne nikdy sme nemali dost, a ked sme sa striedali pri kupovani, skladali n najom mali sme akosi viac. 🙂 aj pred svadbou. Ked kupujes pre male vsetko sama tak nech da tvojej materskej pokoj, vex rodicak je 200 e to chce od teba polovicu? Nechapem...

nyusika
21. jan 2016

to kde chodite na takychto...hmmmm...exotov, slusne napisane ??

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

Pre dieta kupuje jedine tak plienky,ale lekára riešim ja, aj oblečenie aj kuchyňu pre každého.on zarába aj 800 eur A stále tvrdí že tých 100 odomna je normálne lebo tu bývam.A nechce či nevie pochopiť že mu budem platiť ale až keď nastupim zas do prace

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

Pretože máme ešte 5 ročnú A škôlku platím tiež ja,čiže Z 200 dám 100 jemu,zaplatím škôlku, zo zbytkov čo sa dá A nemám anj na chleba poriadne

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

Poraďte ako mu mám vysvetliť že nie som povinná mu platiť ale aby to nechápal že ho chcem vycucat

dominika6
21. jan 2016

@jezkodezko1
a tých 100,- eur je mu načo?
na nájom,náklady,stravu?
čo financuješ ty a čo on?

limetka69
21. jan 2016

@jezkodezko1 su ti peniaze na dieta, stat plati biedne, a on by si mal uvedomit, ze je hlavny zivitel rodiny aj keby si uz bola spat v praci, nie to este doma, variť, starať sa o vsetko a ku tomu zobracit.

qidko
21. jan 2016

@jezkodezko1 Si si ista ze je v poriadku?Tak on ma 800e a Ty stych smiesnych 200e mu mas dat polovicu?Tak potom nech Ti prispieva on na dieta a nie len plienky kupuje

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

100 eur že na to že tu bývam. Kým som zarabala som mu dávala bez reči na seky, ale Z materskej to neviem platiť. Ja som si myslela že je normálne keď sa žena stará o kuchyňu A muž o ostatné aspoň počas mateerskej. Lebo vidím že jemu peniqzky ostávajú keďže chodí na.hokej,pivo,festivali, ale stále plače že nemá peniaze A 100 potrebuje

limetka69
21. jan 2016

@jezkodezko1 ja som este len teraz nastupila na MD, ale moj muz by v zivote nieco take nepustil z ust. Sam pivedal, ze bude robit nadcasy aby sme mali korunky a mali sa lepsie. Vie, ze ked nastupim spat do prace, zas budeme mat vsrtko zhruba napoly a budeme sa mat lepsie. Uvedomoval si od zaciatku, ze nemoze mat aj rovnaky komfort aj dieta naraz. Na Slovensku sa to neda. Tym, ze budem brat rodicak sme prisli o cca 300€ co clovek samozrejme pociti. A to mame este hypoteku, ale ak sme chceli rodinku museli sme sa, ze k*rva uskromnit.

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

Momentálne som chytila nejakú chrípku A posledné peniažky som dala na malej očkovanie plus kvapky do očká lebo jek hnisa. Čiže ja si neviem kúpiť nič aby som vyzdravela,tak som ho poprosila nech mi niečo kúpi lebo nechcem aby to chytila aj malá. Tak povedal že už nemá peniwze A to som mu pred 3 dňami dala tu 100. Som sa strašne nastvala tak som mu apovedala že koniec A od budúceho mesiaca nedostane peniaze keďže sa ja ani liečiť nemám za čo. No A je nasraty že prečo A že.je to hlúposť.preto sa vás pýtam na názor či som čudná ja alebo on. Ale ani kamosky neprispievaju za to že bývajú spolu.

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

Ja chápem že sa treba uskromniť veď ja na seba ani nič neminam,naozaj len na jedlo a jesť človek potrebuje

limetka69
21. jan 2016

@jezkodezko1 samozrejme, ze je cudny on, boze ja uz by bola pri mame radsej....

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@limetka69. Ale.ako mu to vysvetlím,povedz,keď si stojí za svojím. Dokonca jeho mamina nechala U nás 50 eur pre malú, práve sme objednali atolickubna kŕmenie A on to dal ako frajer že Z jeho,nevedel že som videla ako mu to mamina dáva

limetka69
21. jan 2016

@jezkodezko1 ale sak mu povedz na rozum, ze ci vidi aby si nieco dopriala sama sebe ako on, ze sa staras o deti, domacnost, nespis, pratas, varis a on ti nekupi ani lieky aby si vladala? No kocka, ja by s takym blbom nebola ani omylom.

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

A inak ďakujem vám za vaše názory, aspoň sa mi viac otvorili oči A budem si štát za svojím

qidko
21. jan 2016

Nech bude nastvany vobec bi ma to netrapilo ale to celu vyplatu minie len na seba ak neratam inkaso moj manzel keby videl ze som chora a nemam len ovocie alebo nieco co bi mi urobilo dobre sadne do auta a ide to zohnatjezkodezko1

limetka69
21. jan 2016

@jezkodezko1 ja by som mu dookola vravela, ze je ZIVITEL rodiny pokial je zena na materskej, taaaa odkladaj mesiac blocky za vsetko nech je v obraze kolko to stoji. Riadneho sebca si si nasla. A pravdepodobne mladeho, nedozreteho na rodinu. A ak ma aj vek tak je to upny blbec...

dominika6
21. jan 2016

@jezkodezko1
počúvaj to je tvoj spolubývajúci, partner či frajer?
lebo ak spolu iba bývate ok zaplatíš nájom...ak frajer tak nech čuší,chcel dieťa,nech sa stará...povedz mu,že ked ťa nasere,bude platiť on tebe alimenty 100,-ked odídeš

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@limetka69 veď som mu to povedala, že či si náhodou nemyslí že aj ja potrebujem mať silu A on že no asi ja neviem ako to máš. Kokos A ja ledva dycham od choroby už tretí deň a ani ho nehne. Dnes sme sa pohádali lebo ani chleba nebol doma A nemala som malej čo dať na raňajky A od večera som ho posielala kúpiť, ozaj som chorá nemala silu ísť Z bytu

terezka1947
21. jan 2016

@jezkodezko1 ...hmmm...ja tomu nerozumiem

mate spolu dieta,ste spolu a nemate spolocne peniaze?mate moje a svoje peniaze?

booze,to co su za novodobe vztahy?

kazdy chce byt spolu,zaroven neprebrat zodpovednost za nic,mat dieta,ale vlastne dieta a zenu nemat

baby,naco sa stahujete k niekomu takemu?
tak do kelu,trosku hrdosti majte a ked uz dieta,tak som hadam manzelka a starame sa o seba navzajom vsetci

ked date muzom vsteko,co si maju na vas vazit a po com tuzit?

a nie si cudna-----cudny je on
pride mi ako velke dieta,kt.si strazi svoje "sporiace prasiatko" a samozrejme ma pravo na vela veci...lebo jednoducho ma pravo a hotovo..co keby tak prevzal aj zodpovednost za rodinu?

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@dominika6 sme normálne partnery, žijeme ako rodina. A presne to som mu povedala že nie som jeho podnajomnicka ale partnerka. Dieťa chcel A vedel čo ho čaká

limetka69
21. jan 2016

@jezkodezko1 by ma zaujímalo jak ti prejavuje lasku. Ved to je o tom, ze ti da na lieky, odpusti najom ked nechodis do prace, pomoze s detmi. Ta ja mat takeho muza ta len revem, bucim, ze ma nemiluje a ze do jakej pi.... som sa s nim dostala.

dominika6
21. jan 2016

@jezkodezko1
tak nech sa chlapec stará..a povedz že ako otec a živiteľ rodiny nebude chodievať na žiadne festivaly a bašávely a míňať prachy..deťom do úst treba 😀

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@terezka1947 napísala si to super, a presne stráži si prasiatjo,lebo ja nemám prístup K jeho peniqzom ani nevidím pásku. Ale pracovala som tam tak mám prehľad aký má príjem. Čo mi teda radis aký krok mám urobiť aby sa uvedomil?

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@dominika6 tieto slová počúva dokola ale robí si podľa seba

limetka69
21. jan 2016

@jezkodezko1 a vazne by som di vybavila alimenty, lebo sa to da aj v jednej domacnosti, musi prispievat na dieta. Aspon ho s tym začni strasit. Tak ako pisala dominika6

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@limetka69 alimenty na dieťa? Myslíš výživné?

natalym
21. jan 2016

Ty z 200 € dáš jemu 100 vku a financuješ seba, Vaše dieťa a ešte aj tá malá 5 ročná, je Tvoja alebo spoločná?

Ako on je kompletný? To čo mu komplet šibe?
By som mu povedala, že vieš čo ja sa odsťahujem a dieťa Ti tu nechám a budem Ti dávať 50 €. Vybavené.

No čistý chuj, ako sorry.