Je mozne zriadit si v niektorej banke spomocny manzelsky ucet, kde budu obaja manzelia majitelmi uctu? Ako je to s takouto moznostou v CSOB? Na co si dat pozor pri zriadovani takehoto uctu?
V niektorých prípadoch sa to dá, ale budete vedení obaja ako majitelia, ktorí v mene účtu môžu konať spoločne - všade teda bude potrebný podpis oboch, čo je blud, ak sa nebodaj 1 niečo stane, tak ani peniaze nevieš vybrať ani nič... A zas dať 1 ako majiteľa a druhého ako disponenta tiež nie je najšťastnejšie riešenie, treba myslieť na to, čo ak sa zzas majiteľovi niečo stane? Zas ten druhy ostane vyšachovaný a bez peňazí. Pracujem v banke a videla som x príbehov, keď prišla vdova na pobočku a plakala, že nemá peniaze, účet spoločný, zablokovaný, treba platiť účty, hypotéky... Takže za mňa určite účty oddelené.
My sme mali manželský účet v OTP, ale ex bol majiteľom a ja disponentom. Obaja sme nemohli byť majiteľmi. Musela som mať splnomocnenie na všetky úkony.
mozno by bolo riesenie zalozit si jeden spolocny teda majitel + disponent, kam si budete posielat kazdy mesiac isty obnos na "chod domacnosti" a inak budete mat separe prostriedky kazdy na svojom ucte - my to tak napr. mame s manzelom, teda pred materskou 🤪
dakujem vam velmi pekne, plno novych info, o kt som netusila... clovek si musi dat pozor a premysliet
nie pokial viem neda, spolocny ucet, kde su dvaja uvedeni ako rovnocenni majitelia sa pre FO uz zriadit neda (v minulosti bezny produkt dnes uz nie), aktualne iba tak, ze jeden majitel a druhy moze byt disponent a v tomto pripade je kusok tricky, ze ak sa majitel rozhodne tomu druhemu zrusit dispozicne opravnenie, tak tak moze kedykolvek spravit bez vedomia danej osoby (co teraz znie mozno pesimisticky ale viacere zeny by v case nezhod a rozvodu vedeli rozpravat)
mBanka sa kedysi tvarila, ze take zriaduje ale ci je to skutocne tak 🤷♀️ mozno tam by som skusila ale ta je jedina