Spoločnosť odmieta zrušiť exekúciu

plocha24
3. júl 2023

Dobrý deň,
Som SZČO a ako začínajúci SZČO som potrebovala Financie na rozbeh banky ani nebankovy nepožičia začínajúcemu SZČO. Tak som si požičala od spoločnosti plenkall.s.r.o sk. Platila som si poctivo od minulého roka ale mesiac 4a 5 som meškala lebo som mala problémy ten čo mal vyplatiť faktúre meškal. Takže som mala dve omeškané splátky. Prišiel mi papier 1.6.2023 že ak nezaplatím dve omeškania 234,86 eur dajú má exekúcii. Na papiery bolo do 7 dní to vychádzalo do 8.6. splatnosť. Ale ja som im pisala , že faktúru mi vyplatia 9.6. 2023 tak sme sa dohodli do 9.6. 2023. V ten deň som to vyplatila aj poslala z internetbankingu doklad. Nakoľko bol Piatok prišli im pondelok. Pondelok mi spoločnosť písala že platbu prijali a mám pokračovať splacaniu 20. 6.2023 čo sa aj stalo ale tam som sa omeskala 3 dni ale vyplatila som aj splátku aj omeškanie 1.50x 3 dni. Pozerala som sa na internete a tam som bola vedená , že je voči mne exekúcia od 27.6.2023 nedostala som ani papier od exekútora. Písala som spoločnosti ako to je možné keď sme sa dohodli a splatila som to načas. Oni mi odpísali že som bola omeškaní 4 splátky čo nebola pravda lebo sami mi napísali sumu a Viem to vydokladovať , že iba dve splátky. A ze to dali exekúcii ešte keď to nebolo vyplatené čo nieje pravda lebo dátum poverenia na exekúciu bol 27.6.2023 po Tom čo bolo 9.6.2023 všetko vyplatené . Spoločnosť odmieta zrušiť exekúciu ani po argumentoch a dôkazoch o dohode. Ako mám ďalej vec riešiť? Dakujem

matullienka
3. júl 2023

@plocha24 keď ti príde papier od exekútora treba s ním komunikovať a obratom mu poslať všetky doklady a maily, ktoré máte ohľadom splátok a poučenie do budúcnosti nepožiciavat si peniaze od pochybných spoločnosti

matullienka
3. júl 2023

A treba zistiť či náhodou nevymahaju nejaké úroky z omeškania alebo penále, nemusia priamo splátky

plocha24
autor
3. júl 2023

@matullienka áno to vieme zatiaľ mi nič neprišlo iba ns internete som. Viete ale to je tak ľudia chcú podnikať ale banky im požičať nechcú zato že sa iba rozbiehajú mojej fireme sa darí a doplatila som na úžerníkov ktorý síce požičali ale takto sa zachovali sa . Už nebudem odkázaná si požičať od takých.

hanka1674
3. júl 2023

@matullienka ako to hneď napadlo aj mňa. Ale tak až raz bolo všetko na čas vyplatené a má od toho aj doklady, tak nemajú po pravde čo od nej vymáhať. No je to v celku dosť dobré ponaučenie do budúcna

matullienka
3. júl 2023

@hanka1674 treba sa informovať v spoločnosti či jej za tých pár dní meškania nevyrubili nejakú pokutu alebo úroky.

renka30
3. júl 2023

treba zistiť ktorý exekútor to má pridelené a komunikovať s ním, zistiť čo vlastne vymáhajú tou exekúciou, všetko exekútorovi vydokladovať...a doplatiť prípadné nezrovnalosti, samozrejme ak sú opodstatnené...

plocha24
autor
3. júl 2023

@renka30 práveže nemám žiadne omeškanie vždy som riadne platila iba tie dva mesiace a pred tým ako som išla posielať peniaze som sa spoločnosti informovala aký je tam dlh aj omeškanie a všetko som to vyplatila . Spoločnosť napísala že nevidí dôvod prečo by to mali zrušiť a že mám komunikovať exekútorom.

matullienka
3. júl 2023

@plocha24 určiť ziadaj na neho kontakt a informuj sa priamo u neho.

plocha24
autor
3. júl 2023

@hanka1674 to nie je ponaučenie kebu bolo viacej možností ako pomôcť SZČO nemuseli by sa obrátiť na taketo spoločnosti kto vám požičia keď máte 3 mesiace alebo 2 živnosť nikto. Mala som svoje financie ale tie stroje su drahé muswla som si aj požičať to takéto firmy by to nemali zneužívať.

plocha24
autor
3. júl 2023

@matullienka ďakujem za radu budem ho informovať leno tam nemajú byť aké úroky ani omeškania lebo ja som sa ako som spomínala pred vyplatením tej dlžnej sumy najprv. Informovala od spoločnosti že aká je tam suma a všetko mi rozpisali aj omeskanie posunutie termínu všetko tak nechápem do teraz čo sa stalo vlastne asi tam majú dobrý bordel

zojazoja
3. júl 2023

@plocha24 a nemáš zriadenú schránku na slovensko bodka sk..?.tam podnikateľom chodia doklady z úradov a aj od exekútorov.

plocha24
autor
3. júl 2023

@zojazoja nie nemám volala som mu nebol kanceralii bude mi volať ohľadne akej sumy a podobne uvidíme.

maranco
3. júl 2023

@plocha24 zapni si schránku slovensko.sk lebo tam ti môžu posielať listy aj keď ju nemáš "zapnutú" na doručovanie. Ak nemáš USB čítačku dokladov, choď si ju pýtať na políciu, dajú bezplatne. Ak máš OP vydaný pred 7/2021 rezervuj si termín https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/... a vybav bezplatne nový OP, budeš ho potrebovať pri podpisovaní.

plocha24
autor
3. júl 2023

@maranco ďakujem pekne za radu urobím tak

maranco
3. júl 2023

@plocha24 v schránke si zapni notifikácie na mail a SMS aby si vedela, že prišiel list.
Takisto z tej schránky vieš písať "doporučené listy" na úrady aj exekútorovi.

esmey
3. júl 2023

@plocha24
"...to nie je ponaučenie kebu bolo viacej možností ako pomôcť SZČO nemuseli by sa obrátiť na taketo spoločnosti kto vám požičia keď máte 3 mesiace alebo 2 živnosť nikto..."
A čo tak sa zamestnať na páŕ mesiacov, zarobiť si a to použiť na rozbehnutie szčo?

simca06022011
3. júl 2023

@maranco prosim neplaste tu, SZCO nema povinnost pouzivat slovensko.sk na dorucovanie. Musia ju mat zriadene pravnicke osoby, szco jedine kvoli comu naozaj musia mat pristup, je pristup do socialnej poistovne. Jej sa tam kym to nie je aktivovane, nic nedorucuje.

Ale teda jasne, je to praktickejsie ako behat na postu :DD