Splátkový kalendár VŠZP

nikiya1
30. aug 2024

Ahojte,chcem sa vás opýtať žienky či niektorá nemáte skúsenosti. Mala som nedoplatok v zdravotnej poisťovni 130 eur, dostala som splátkový kalendár mám tam už len 70 eur ale bohužiaľ nemám na splátku na budúci mesiac je to síce 28 eur ale naozaj nemám. Chcem sa opýtať či keď nezaplatim či mi to môžu dať do exekúcie keď tam mám len 70 eur. V splátkovom kalendári sa píše že ak nezaplatim budú to vymáhať ale ja mám pod sto eur či to aj tak budú vymáhať. Viem že poisťovňa nerieši pod sto eur nedoplatky ale ako je to pri splátkovom kalendári neviem.Vopred vám ďakujem za odpovede🙂

veronikaszabova
30. aug 2024

@nikiya1 jasne, ze to budu vymahat. To fakt nemas 28€ na splatku??

nikiya1
autor
30. aug 2024

@veronikaszabova Som bez práce a do novej práce nastupujem až v septembri. Áno ocitla som sa v takej situácii,že nemám ani tých 28 eur. Pod sto eur nevymahaju to viem na 100% len neviem ako to funguje pri splátkovom kalendári.

veronikaszabova
30. aug 2024

@nikiya1 na tvojom mieste by som si radsej od niekoho tych par eur pozicala a zaplatila to.

66simonka66
31. aug 2024

@nikiya1 neviem ako to funguje, len aby to nedopadlo tak, že ti tam nabehnú nejaké úroky za omeškanie a hneď to bude nad 100e. Opýtaj sa niekoho v rodine, alebo nejakej kamarátky, či by ti nemohli požičať 30e, veď to nie je vysoká suma a neoplatí sa ti kvôli tomu dostať do problémov.

michaela329
31. aug 2024

@nikiya1 ak si nemáš od koho požičať, hlavne nehraj mŕtveho chrobaka a komunikuj s poisťovňou. Pre 70 a jednu splátku na Teba nenabehne exekútor, ale určite volaj a píš na poisťovňu.