Som rozvedená a som na rodičovskej. Dostanem pôžičku?

tajik
26. feb 2014

chcem sa opytat maminky,ci je mozne poziadat banku o pozicku alebo nieco podobne ak som na predlz.rodicaku zo zdr.dovodou a som rozvedena

katkas1
26. feb 2014

v banke asi tazko ked nemas prijem

luba28
26. feb 2014

@tajik ak nemas prijem,nemas sancu,... ☹

sissy27
26. feb 2014

@tajik požiadať určite môžeš, ale rovnako určite tvojej žiadosti vyhovené nebude - nemáš žiadny príjem a teda nemáš ani z čoho splácať... rodičák nie je príjem, je to sociálna dávka, príspevok na zabezpečenie základnej starostlivosti o dieťa...

tajik
autor
26. feb 2014

zienky co by ste mi poradili potrebujem na byt peniaze

anka772
26. feb 2014

@tajik jedine nebankovky, ale tie by som nedoporučila, fakt, už len v krajnom prípade, ak hrozí, že prídeš o byt.. 😒

andrylm
26. feb 2014

a nemozes si poziadat o mestsky byt,teraz prideluju v kazdom meste

rebellefleur
26. feb 2014

@tajik - bohužial v žiadnej banke ti peniaze nepožičaju,lebo rodičovský nie je braný ako príjem ale ako soc. dávka. Hlavne si prosim ta NEPOZICIAVAJ od nebankoviek a kadejakých pofidérnych pozičkárni, to sa dostanes akurat tak do riadnych sraciek 😒

sissy27
26. feb 2014

@tajik veľa možností nemáš, jedine pracovať... prípadne sa dobre vydať a následne sa ešte lepšie rozviesť 😅
nerozumiem, veď sama vieš najlepšie, aká je tvoja finančná situácia, ak je to naozaj len rodičák, tak ti musí byť jasné, že splácať nebudeš mať z čoho....

luba28
26. feb 2014

@tajik potrebujes vyplatit najom,alebo chces kupit byt???

natalienka12
26. feb 2014

@tajik Napis viac udajov, t.j. pises ze potrebujes na byt ale na aky? Chces byt kupit aebo si chces prenajat byt a zaplatit pociatocne najomne? Kolko eur potrebujes? Ake ti plati ex vyzivne?

tajik
autor
26. feb 2014

@andrylm vies,ale u nas je to tak ze musis mat 2 roky trvaly pobyt v meste a tak ziadat o byt a ja ho totiz nemam.hmmmm

tajik
autor
26. feb 2014

@luba28 potrebujem kupit byt lebo kym pride k vyporiadaniu BSM s ex tak sa zblaznim

luba28
26. feb 2014

@tajik a podnajom nezvladnes???alebo ist k rodicom,k surodencom aspon na nejaky cas,hm???

tajik
autor
26. feb 2014

@natalienka12 najmy su drahe,radsej peniaze a mat svoje.aj ked len maly bytik

tajik
autor
26. feb 2014

@luba28 som u mamy v 1 izb.byte a aj dospely brat .3 mesiace ale vies si to predstavit.a podnajom za garzonku do 180E

natalienka12
26. feb 2014

@tajik mas hotovost? Kolko potrebujes pozicat? Napisem ti vecer ale napis kolko eur potrebujes bez toho ti neporadim.

bastika
26. feb 2014

@tajik z čoho chces splácať pôžičku ked si na rodicaku? Podnajom jednoznačne ked nemáš peniaze nemôžeš si kúpiť vlastny byt a ked nemáš prácu... Niekedy sa fakt divim ako ľudia rozmyslaju 😀

tajik
autor
26. feb 2014

@natalienka12 nemam peniaze a potrebujem tak 30000 eur.neni to sranda

kotatko1232
26. feb 2014

No to asi kazdy potrebuje peniaze @tajik
komentujem tvoju skupinu 🙂

tajik
autor
26. feb 2014

@bastika dohoda o splacani aspon po malych ciastkach s pomocou rodiny a tak,s pracou je to tazko.a ak sa vyporiadam s BSM tak to vyplatim

andrylm
26. feb 2014

@tajik no u nas je to inak,ja som tiez rozvedena a mam mestsky byt,ja by tebou idem sa opytat na mesto niekedy sa daju spravit aj vynimky,za opytanie nic nedas aspon skus

tajik
autor
26. feb 2014

@andrylm stale nad tym rozmyslam ale uz sa do toho pustim,ved ako vravis ,mas pravdu

andrylm
26. feb 2014

@tajik ak nie,tak by som sla na chvilu do podnajmu ,nejaky maly ,aby nebol velky najom,ja som bola dva roky,kym som dostala byt, potom by som poziadala ten mestsky byt,na mesto uz musis dat ziadost,aby si bola registrovana ,ja som mala dva roky,je to lepsie ako sa zadlzit a potom co, platit pozicky pre slobodne matky je neunostne,

seemani
26. feb 2014

@andrylm prosi. ta tam ake su podmienky na mestsky byt? a to davaju fakt v kazdom meste? a len slobodny. ci aj parom?...nevedela som ze to este stale takto funguje

natalienka12
26. feb 2014

@tajik jedine stavebko tam sa pri stavebnom uvere neskuma prijem ale musis ho mat 6 rokov myslim stavebne sporenie. 30 000 eur nedas na male splatky pod 250 eur mesacne splatku mat nebudes. Radsej urguj vyp. BSM

andrylm
26. feb 2014

teraz je to mozno zle ,ale musis pozitivne mysliet chvilu bude tazko,ale to sa polepsi ,ja som mala dve deti,moj muz ma nechal ako tehotnu,rok som byvala u mojej mamy v ,malej izbycke a vydrzala som kym som sa nepostavila na nohy

sissy27
26. feb 2014

@tajik lenže vysporiadanie bsm neprebehne ani za týždeň a nemusí ani o polroka, ani o rok... to sa môže ťahať aj roky... toto pre žiadneho veriteľa nie je dobrá perspektíva...

tajik
autor
26. feb 2014

@andrylm ja viem,ale nemozem akosi zohnat ten malinky bytik,len velke.ja neviem kady kudy.poradte este nieco

andrylm
26. feb 2014

@seemani ano v kazdom meste a ak byvas aj na dedine,je treba mat trvaly pobyt,ist na mesto a dat ziadost,ja som cakala dva roky,byty davaju aj slobodnym aj parom neviem mozno musite byt manzelia a ked mate deti asi je vyhoda,treba ist na mesto a popytat sa

andrylm
26. feb 2014

@tajik potom by som skusila popytat sa v nejakych domoch,tiez prenajimaju jednu izbu,moja znama tak byva