Som na rodičovskej a bez peňazí

9. mar 2023

Ahojte chcem sa opýtať ako by ste riešili moju situáciu, som na predlženej rodičovskej bez peňazí, dcérka je stále doma, lebo je skoro stále chorá. V školke bola 2 dni potom tri týždne chorá, tak som ju od decembra už nikam nedávala s tým že aj tak bola chorľavá. Ja chodím do školy, na zdravotnú. Ak chcem peniaze tak musím si od manžela stále pýtať, neviem ako mu mam vysvetliť, že mi to je trápne že mi vydeľuje peniaze ako dieťatu. Najradšej by som nechala školu a šla do práce, ale kvôli malej a škole sa to nedá. Všetko platí manžel kedže som už pol roka bez príjmu, ale niekedy potrebujem kúpim veci do domácnosti, alebo dcére do školy a nemám peniaze čo by ste robili vy ? Kartu mi manžel nedá, učet nemáme spoločný.

mikadooo
9. mar 2023

Tak si dohodnite paušál, keď ti je stále trápne pýtať. Nech si nastaví trvalý príkaz v banke a hotovo. Veď on tiež nemá vešteckú guľu, aby vedel koľko presne v ten deň/týždeň/mesiac budeš potrebovať 🤷. Či ty nemáš ani účet, len na ruku ti dáva peniaze? No tak každého 10-teho sa ráno pred neho postav s natrčenou rukou...

marca12
9. mar 2023

Napis mu zoznam a sup nech chodi on na nakupy. Hned sa preberie. On asi nema paru,co stoja potraviny a ostatne veci.

floki1994
9. mar 2023

Nuž nevybrala si si dobre...s takým mužom by som nebola...ja by som išla do prace, keď bude dieťa choré tak nech sa stará aj on...môže si zobrat očr však je vaše spoločné...škola bud popri praci alebo na čas stopnúť..a zaroveň by som uvažovala či s takým mužom vôbec chcem žit a fungovať 🙂

apolka77
9. mar 2023

No čo tu radiť. Keď ti nedá kartu pravdepodobne nebude súhlasiť že ti pošle raz mesačne cca 300 eur... napr.
A kto ti platí školu? Knihy, materiály alebo školné? A dcérke škôlku? Ja by som aspoň nejakú brigádu šla robiť nech nás dačo zatiaľ nech je s malou on...

milanemila
9. mar 2023

Hlavne on by sa mal citit trapne a nie ty, ze necha zenu a matku svpjho dietata bez eura v penazenke 🤷🏼‍♀️

kristinapetronela
9. mar 2023

Načo si s ním .je ti na nič .. peniaze nie sú všetko ale aby si si musela pýtať ... Nech ti dá istú čiastku na mesiac aspoň a z toho hospodár

liz_lemon
9. mar 2023

kartu ti ani dat nemoze, ked je na jeho meno, ale mohol by ti vybavit dalsiu k jeho uctu na tvoje meno

selena_luna
9. mar 2023

Kedze ste manzelia, peniaze su spolocne. Zo zakona. Bodka. Ak sa tvari, ze to su jeho peniaze, tak je to prachsprosty blb.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymous87
9. mar 2023

Baby kde vy na tych expertov chodite 🫣

My nie sme manzelia, mame dokonca rozdielne ucty, ale teda potraviny na 90% kupuje muz, plati energie. Jedine co mame napolovicu je hypo (to som chcela tak ja). Ja sice aj pracujem na dohodu, ale kazdy mesiac sa ma pyta kolko mi ma poslat. Alebo mi povie, ze ked nebudem mat, treba povedat… pripadne mame jeden ucet, kde kazdy mesiac odkladame a karta je v sufliku k dispozicii (ale to som tusim ani nevyuzila)… neviem si predstavit, zeby ma muz vydeloval ako male decko 🤨

wayway
9. mar 2023

Staras sa o jeho dieta… aj o jeho dieta. Preco by ti malo trapne pytat si, co tebe aj dietatu pravom patri? Ci keby ta nemal, opatrovatelku by nezaplatil a chodila by mu domov zadarmo starat sa o chore dieta? Ani jedlo a oblecenie by dietatu nezaplatil?

zojanka
9. mar 2023

A manžel má aký postoj k tomu že dieťa nechodí do škôlky a ty nechodíš do práce? Súhlasí s tým, že si ostala doma aj po 3r? Zarobí dosť aby Vás uživil všetkých? Do školy chodíš denne? Nezvykneš robiť neuvážené nákupy (napr. mám 100€ na potraviny a namiesto toho kúpim dcére tenisky za 70€ - to je len príklad). Z vlastnej skúsenosti viem, že každá minca má dve strany a tu sme počuli len jeden názor (tvoj).
Aj naše dieťa pôjde do škôlky, určite bude často choré, tak ako aj ostatné deti, ale napr. u nás si nemôžem dovoliť ostať doma a nechať všetky úcty a platby len na manželových pleciach.

dilino
9. mar 2023

S takým chlapom by som nebola rozviedla by som sa požiadala o výživne cez súd na deti.A videl by až potom.To čo je za ch..a prepáč takému si porodila 2 deti.Breboha to si musela dlho hľadať ten poklad.Ved to je lakomec ako vyšity že mu hanba neda poriadnu po papuli debil.Poprí škole sa da ísť aj do práce alebo na brigádu ked ti vydeľuje peniaze to je asi ten mačo čo si myslí že čo zarobí je jeho och ten sa riadne buchol do hlavy o zarubňu sorry ale lepšie by ti bolo s detmi samej ked budeš zarabať ja by som s nim nebola.Ked ho súd zaviaže platiť tak musí či chce či nie na vyber by nemal lebo by šiel do basy.ked vidiš aka je situácia tak školu študuj popri práci a nečakaj či TI niečo da alebo nie maj aj svoje peniaze.Prečo by si nemohla poprí škole chodiť do práce.Alebo 2 možnosť je pozhaňať si správy od lekára a skusiť si podať na matersku zo zdravotných dôvodov do 6 rokov.Možno TI vyhoveju.Ja ako žena by som nedokazala žiť bez prijmu neexistuje.Namiesto študovania školy si nájdi prácu alebo aspoň brigádu.

deti95060810
9. mar 2023

ty máš len jedno dieťa? lebo troška nižšie je tiež diskusia na túto tému, kde maminka čaká tretie bábo a tiež jej manžel akosi zabúda dávať e...
takže skús prečítať čo tam radia maminke...

viestta
9. mar 2023

@deti95060810 ja neviem kde tých volov dávajú v zľave. Co deň, to debata o tomto.

melanta
9. mar 2023

Ženy prečo toto robíte? Zo zúfalstva alebo prečo? Prečo si beriete za mužov chumajov a máte s chumajmi deti? Chcem to pochopiť.

katkaseiner
9. mar 2023

@viestta dnes je zrejmé špeciálny deň lebo rovno 2 témy ako cez kopirak

januska12323
9. mar 2023

Zas ďalšia, tebe je trápne pýtať peniaze? Mne by bolo trápne, že som takého otca vybrala dieťaťu a sebe manžela.

taminka1986
9. mar 2023

Ja by som vymenila manzela. Toto bola zakladna chyba.

deti95060810
9. mar 2023

@viestta nechápem ani ja... chlap jej nedáva e a ona s ním ide mať ďalšie bábo... Nechápem....

viestta
9. mar 2023

@katkaseiner asi je už vysoký dátum a do výplatného termínu rodičakov ďaleko. Tak ci tak toto nepochopím. Jednak ti chlapi sú, a to použijem len ten najjemnejšie termín na Ch co mi napada, chrapuni a nikdy nepochopím ženy, ktoré na toto pristúpia. V 21. storočí toto samé dobrovoľne akceptujú.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riamia91
9. mar 2023

To fakt?

sovica
9. mar 2023

@elizabet173 Bolo by super, keby si mala pravdu. Žiaľ, vo svojom okolí mám kamarátky, ktorých manželia ich takto "vyďeľujú". Tie ženy sa zväčša hanbia a nechcú o tom vôbec hovoriť, začínajú trpieť depresiou a strácajú o tých mužov fyzický záujem. Nechápem, že tí chlapi si neuvedomujú, že takýmto postojom dávajú svojim ženám najavo, že ich majú "za nič".

petamich
9. mar 2023

a co presne ti je na tom trapne? pozri my ho nepozname, nevieme, ci je to generalny chuj alebo proste len netusi co co stoji a ako rychlo sa peniaze minu - ked si vypytas tak to nejako komentuje, somre?

lebo teda mne manzel posiela pausalnu sumu, na ktorej sme sa dohodli a nie je to malo ale ked mam vela vydavkov, tak mi to nevyjde a tiez si musim pytat - necita mi myslienky a ani sa nepyta kazde rano mojko mas este netreba ti poslat, ked nemam vypytam si, posle a nepovie ani pol slova

takze mna skor zaujima, co ti povie, ked si pytas ak nic no tak potom neviem uplne co riesime a skratka sa s nim dohodni, ze ti je blbe si stale pytat a ze velke nakupy nech robi on, budes mu robit zoznam a plus nech ti posiela x eur rovno po vyplate vybavene a ak nechce a vydeluje ti, tak zial si si nasla nie uplne uzasneho chlapa

viestta
9. mar 2023

@elizabet173 ako by bolo na svete dobre ak by sa tieto témy museli vymýšľať. Skutočnosť je ešte horšia ako sa cez debaty na Koni zdá. Takých párov sú tisíce. Mam pocit, že ešte viac ako v minulosti, keď sa žilo v manželstvách. Teraz mnohé páry žijú na hromade a peniaze muži nedajú, lebo však na čo? Ženy sú finančne závislé a týrané, nielen tie bez sobasneho listu ale aj tie čo ho maju. A toto nie je nič iné ako finančné týranie, len tým ženám to nedochádza.

danica2711
9. mar 2023

@melanta veď čítaj: je stredoškoláčka, bohvie, v ktorom ročníku. Otehotnela, najskôr ani nevie, ako, potešila sa, že si ju vôbec zobral... No a teraz dôvody pre radosť odchádzajú ako sneh pri odmäku...

tanyag
9. mar 2023

Ja len toľko k téme, s otcom svojej dcéry nie som, a tiež som doma s dcérou, do škôlky nechodí (máme na to dôvod - nebudem rozoberať), pracovať nemôžem, lebo som na dcéru sama...ale ĎAKUJEM BOHU za otca svojej dcéry, ktorý aj napriek tomu, že so mnou nie je už 3tí rok, pravidelne prispieva ako dcére, tak aj mne a nie malou sumou...Vždy mi opakuje aká som úžasná matka, ako sa o dcéru starám (on žije v zahraničí) a že je jeho povinnosťou postarať sa finančne ako o dcéru, tak aj o mňa - matku jeho dcéry. A nie je mi to trápne, že žijem z jeho peňazí, za 11 rokov, čo sme spolu žili v zahraničí, som finančne skoro všetko tiahla sama...do bytu som vrazila peniaze, do všetkého a jemu to po rozchode všetko ostalo...medzi rečou som mu spomenula, že si nájdem prácu aspoň na pár hodín denne, nech ho odbremením od financovania mňa a dcéry a jeho odpoveď bola...NIE! OSTAŇ DOMA S DCÉROU, JA SA O VÁS POSTARÁM....

aurora33
9. mar 2023

@viestta najlepsie že ak tak sa tie mamičky sťažujú na štát že im dáva malo na deti. Akokeby štát mohol za to koho si vybrali.

orangiiina
9. mar 2023

No zase ďalšia téma, kde je vykreslená žena ako chudáčik a chlap ako buran. Takze jediný prijem, ktorý máte je mužov a z jeho príjmu plati všetko. Ty nemáš žiadny a ešte si dorábaš strednú zdravotnú? Predpokladám, že si predtým nepracovala a nemala si ani materskú a rodicak si mala ten nižší. A zase cely čas to ťahal iba muž 🙄 neporadim, pokým nezačneš pracovať, iné asi nebude.

A tie, čo sa rozculujete, koľko myslíte že tomu mužovi ostane peňazí, keď ťahá celú domácnosť z jeho platu niekoľko rokov?