Skúsenosti s úverom od Poštovej banky

mimka2012
29. apr 2020

Dobrý deň máte skúsenosti s úverom od poštovej banky?

lenusr
29. apr 2020

@mimka2012 robím v PB co konkretne vas zaujima?

mamima34
29. apr 2020

poštová banka je posledná, do ktorej by som si išla po úver, ak by som musela

mimka2012
autor
29. apr 2020

Ako dlho trvá načerpanie peňazí , úver máme schválený už od marca všetko sme doložili a peniaze stále nie a nie načerpať 3.5 nám už končí druhý dodatok kúpnej zmluvy

mimka2012
autor
29. apr 2020

Infolinka 0bodou že sa to posudzuje pani na pobočke že ona nemá kontakt na nikoho kto to posudzuje že len čakať

mimka2012
autor
29. apr 2020

Nam ju vybral Finančak a už nemáme síl pokračovať no čo robiť keď je na nehnuteľnosti už blobma

evuska135
29. apr 2020

Postova banka je otras, muz si raz zobral uver a nikdy viac cez nich

lenusr
29. apr 2020

@mimka2012 Asi teda riešite hypo a nie spotrebný úver. Tam to žiaľ zistiť neviem. Nakoľko každá hypo je iná a treba dokladovať iné dokumenty. Ale od marca je to naozaj už veľmi dlhá doba. Moja osobná skusenost, ak sú v poriadku všetky potrebné dokumnety, hlavne pri kúpe za 2- 3 týždne sa dá mať nacerpane peniaze od podania žiadosti. Držím palce.

mimka2012
autor
29. apr 2020

No však ale keby aspoň povedali všetko je v poriadku.cakajte na načerpanie ale nič a nám predávajúca už nechce robiť ďalší dodatok

lenusr
29. apr 2020

@mimka2012 no tak to verím. Každý už chce mať všetko za sebou. Ale toto musíte zistiť od vášho financnika, kde je prípadný problém. Banka aktívne komunikuje a tiež chce aj predajca mať celý proces určite už uzavretý. Ak sa to tak dlho taha isto niekde problém bude. Nakoľko samotné čerpanie trvá niekedy len 24hodin inokedy omnoho viac. Poprípade kontaktujte predajcu, ktorý hypo zadaval aby vam dal info.

patka06
29. apr 2020

@mimka2012 PB najhoršia skúsenosť, banka jedna katastrofa ..mám presne rovnakú skúsenosť ....takmer 4 mesiace sa naťahovalo vybavenie hypotéky ...

mimka2012
autor
29. apr 2020

@patka06 a ako ste to nakoniec dopadlo

dollyzv
29. apr 2020

@mimka2012 ja mám aj spotrebný aj hypo,nikdy som nemala žiadny problém či s nacerpanim peňazí,alebo s bankou ako takou..refinancovala som hypo a do 2tyzdnov som mala všetko vybavene aj s peniazmi na účte..tam to skôr musí zdržovať vás finančník( čo zase ja by som cez finančného poradcu už nikdy nešla) alebo nedodanie dokumentov..pretože keď majú vsrtky podklady,peniaze máte do týždňa na účte. Nás takto naťahovala MESIAC!!! Finančná poradkyňa,skoro sme prišli o 1000€ zálohu za byt a nakoniec nás odfajcila že nám nikto hypo nedá lebo sme príliš mladí. Išla som do banky ja,a do týždňa mal predajca peniaze na účte. A v žiadnej banke nebol problém,ale vybrali sme najvýhodnejšiu..to bola VÚB,potom som prešla do Prima banky,a nakoniec som s hypo skončila v postovke. A tu som aj najspokojnejšía..

dollyzv
29. apr 2020

@mimka2012 a majú týždeň na posúdenie žiadosti,to kedy dodáte ostatné doklady je na vás,od podpisu zmluvy o hypo,mi prišli peniaze za týždeň..samozrejme je len na vás,kedy si potrebné veci k tomu vybavíte to je zanesenie žiadosti na kataster o záložné právo,vybavenie poistenie nehnuteľnosti a pod. Ja som to obehala za pár hodín,doniesla im potvrdenia o podaní a za pár dní mi prišli peniaze,finito. Ale pokiaľ toto všetko rieši za vás niekto iný tak jemu sa nemusí chcieť to riešiť čo najrýchlejšie..neexistuje aby po dodaní všetkých dokladov trvalo niekoľko mesiacov kým vám nabehnú peniaze. Niekde musí byť chyba

mimka2012
autor
29. apr 2020

@dollyzv my sme už dali všetko čo sme mali a čo chceli a žiadne vyjadrenie zatiaľ iba že sa to schvaľuje ach

dollyzv
29. apr 2020

@mimka2012 keď vám to už raz schválili nemajú čo ďalej schvaľovať..chodíte vy do banky,alebo voláte vy s bankárom či len s finančníkom?
Kataster a poistenie nehnuteľnosti máte vybavené?
Prišlo vám rozhodnutie z katastra o založenom práve?

mimka2012
autor
29. apr 2020

Voláme už všade.... s bankárom,finančakom,na infolinky a nikde nič

mimka2012
autor
29. apr 2020

Áno aj katastr aj poistenie aj založky

dollyzv
29. apr 2020

@mimka2012 to máte riadne divné teda..vravím mne do týždňa prišli peniaze od podpísania zmluvy..neschvalovali už nič potom keď som podpísala zmluvu,čakali len na dodanie ostatných dokladov ktoré som im obratom doniesla..pri spotrebaku mi prídu peniaze do pol hodiny od podpisu zmluvy..niekde sa musela stat chýba podľa mňa..buď finančník alebo bankár..
Na infolinke vám nepovedia nič ohľadom tohto,tam sú len všeobecné informacie

mimka2012
autor
29. apr 2020

Zajtra majú posledný deň na vyjadrenie keďže 3.5konci kúpno-predajna zmluva a predávajúca už nie je ochotná čakať ani robiť dodatky .potom som zvädava čo bude dám vám vedieť ďakujem za vaše info

dollyzv
29. apr 2020

@mimka2012 podľa mňa by ste mali ísť osobne do banky,a riešiť to( hoci aj s iným bankárom),podľa mňa ste natrafili len na nesprávnych ľudí..a pokiaľ je už záložné právo schválené,predávajúca už veľa nezmôže..aby som ti vedela bližšie poradiť,musela by som vidieť všetky doklady ktoré ste im odovzdali..prípadne ak by si bola z BB kraja vedela by som ti dať kontakt na môjho bankára ak by s tým suhlasil

nada847
29. apr 2020

hmmm to by bolo asi najlepsie si tam zajst priamo osobne. ako niekedy to bankam dost dlho trva, no pokial nedodrzuju terminy tak neviem. daj vediet ako ste potom dopadli

patka06
29. apr 2020

@mimka2012 nakoniec sa to po nekonečných doťahovačkách doriešilo a peniaze poslali - ale bolo to natesno, našťastie tolerantný predávajúci, ktorý síce frflal, ale vydržal to

patka06
29. apr 2020

pre všetky, ktoré radia zájsť do banky, je to úplne jedno ..bola som tam denne aj dvakrát, sľuboval, riešili a nič z toho nebolo rýchlejšie

zarabajteraz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz