Skúsenosti s pôžičkou pre mladých

mimusa94
2. jan 2015

Ahojte baby chcem sa opytat ci tu ma niekto skusenosti stym ze peniazky si poziciavate od statu..pozicka pre mladych ci mlade rodiny..kolko budd trvat svhvalenie ak teda schvalia a co vsetkl treba urobit.mame malu dcerku a chceme sa osamoststnit..nemame u rodicou skoro ziadne sukromie a citime ze kazdy chce mat klud...a hlavne nechcem aby sa donas miesali ako aj s poznamkami ako vychovat nasu dcerku.chcela by dom mat uz klud..vonu a pokoj domova a hlavne svoju rodinu a vlastne byvanie.dakujem

draik
2. jan 2015

Buď hypo so štátnym príspevkom alebo Štátny fond rozvoja bývania. Tém o tom je kopa.

katinkar
3. jan 2015

@mimusa94 Teraz sa určite oplatí úver so štátnym príspevkom pre mladých. Celkové vybavenie úveru je cca 2-3 týždne, sadzby sú už od 0%. K ŠPM musíte splniť vek - do 35 rokov a príjem za rok 2014 v hrubom nesmie prekročiť hranicu 1088,10 eur na žiadateľa. V prípade dvoch žiadateľov (manželia) je hranica 2-násobná, t.j. 2 176,20 €. Ak by ste mali ďalšie otázky mi napíšte IP.

mimusa94
autor
3. jan 2015

Takze ak ja som v roku 2014 na materakej dovolenke a manzel nepracuje? Aj tak moj pdijem z materskej je vyssi ako 1080 :/ alebo materska sa nepocita? Dakujem krasne

mimusa94
autor
3. jan 2015

Ale to by clovek musel byt nezamestnany pretoze sj minimalny plat za rok 2014 prekroci tu hranicu co ste mi pisali....nevhapem :/ a nexamestnanym bez prijmu pozicku nedaju

anett90
3. jan 2015

to je maximalna mesacna hranica v hrubom na osobu

tomikejt
3. jan 2015

@mimusa94 to je mesacny prijem, nie rocny

maria117
3. jan 2015

@mimusa94 ak ste manzelia, tak je to dvojnasobok tejto hranice.... a je to vyjadrene v priemernom mesacnom.tzn rocny prijem musis mat mensi ako 12xhranica..a v pripade manzelov je to 2x12xhranica (ta sa stvrtrocne meni)

lilyianka
3. jan 2015

@mimusa94 pre vás je najlepší uver pre mladych (ten sa dáva do 35rokov)..máte tam vyhodnejsí uver, a stát vám este vracia mesacne nejaké peniaze ...ale pozor, je to len po dobu prvých 5 rokov ..pretoze niekto si mysli, že je to po celu dobu úveru ... inak ak som správne pochopila, ty si na MD, manzel nepracuje, z coho potom chcete splácat uver, resp na zaklade coho chcete preukazat, ze budete schopni uver splacat? pretoze pri uvere dokladujes vysku mesacnej mzdy, ze ti pravidelne chodi na ucet a musi to byt po dobu min. troch mesiacov

mimusa94
autor
3. jan 2015

@lilyianka teraz od noveho roku ma ist na zmluvu.. Takze podla vsetko by nam to mohli schvaaalit

lilyianka
3. jan 2015

@mimusa94 aha, tak to je potom fajn 🙂 avsak potom je treba mat zmluvu na dobu neurcitu, ktoru vo vacsine firiem davaju az po polroku ....

mimusa94
autor
3. jan 2015

@lilyianka aha tak dakujem pekne 🙂)))))) dufam ze coskoro sa bude nieco riesit 🙂 a ma niektora z vas odtial ozicku?

lilyianka
3. jan 2015

@mimusa94 pozicku odkial myslis? my mame zo SLSP, v ostatnych bankach nam robili problemy, nakolko moj manzel nepracuje na SVK ....

mimusa94
autor
3. jan 2015

@lilyianka od statu neviem ako aa to vola ..pozicka pre mladych

lilyianka
3. jan 2015

@mimusa94 pozicku pre mladych vyuzivaju mladi ludia do 35 rokov, aby prvych 5 rokov mali mensie uroky na uvere .... cize o tuto pozicku potom poziadajte aj vy ...
potom mas este SFRB (statny fond rozvoja byvania), ale tam tiez musis splnit nejake podmienky, ja presne neviem co to je .. myslim vsak, ze to maju byt manzelia, do urciteho veku, ale to si skor precitas na nete ...

mimusa94
autor
4. jan 2015

@lilyianka dakujem ;)

katinkar
4. jan 2015

@mimusa94 Úver so štátnym príspevkom poskytuje 8 bánk, určite by bolo dobré prezistiť, ktorá by bola najvýhodnejšia pre Vás. Ak je manžel zamestnaný od januára, najskôr môžete požiadať o úver v apríli.

michalmakovnik
27. jan 2015

@mimusa94 Potrebujem si ujasnit ci idete kupovat nehnutelnost, alebo chcete len bezucelovu pozicku na cokolvek? Ak kupujete nehnutelnost tak potom urcite skuste statnu prispevok pre mlaych. Ak ale idete len do prenajmu a chcete bezucelovy uver, tak potom by mohla pomoct mladomanzelska pozicka.

mimusa94
autor
28. jan 2015

Cceme sa prestahovat k svokre a tam poprerabat nasu cast domu