Skúsenosti s bankou Zuno

biancal
15. nov 2013

Zdravím, chcem sa opýtať, aké máte skúsenosti s bankou ZUNO. V dnešnej dobe je rarita, keď je účet zadarmo, nebude v tom nejaký háčik? 😀

andreamolnarova
15. nov 2013

Podla nasej financnej poradkyne je v tom hacik, a to ten, ze to nie je banka - nie je zapisana v zozname bank NBS, a teda nie je pod jej dohladom. Podla nej sa teda hocikedy mozu zbalit a zmiznut. Tiez je problem, ze v pripade sporu, maju riesenie rozhodcovskym sudom, co je vlastne tiez nekontrolovana institucia a moze to robit prakticky ktokolvek. A vybera si ho pri spore banka, nie klient. Tiez som tam mala ucet, uz nemam.

bambibam
15. nov 2013

vo všetkom je háčik a nič nieje zadarmo ,možno na oko to tak vypadá ,ale niekde ti to naúčtuju ,stačí len porovnať koľko a kde

danim
15. nov 2013

@biancal bankovnictvo je ako kazde ine podnikanie, len sa podnika s peniazmi.. to je cele... ty by si chcela byt podnikatelkou bez zisku ? toto vysvetluje vsetko..

simsalabim
15. nov 2013

@andreamolnarova to naozaj Zuno nie je v zozname bank? To pocujem oprvy krat. A ako je na tom Mbank? Vyuzivam obe banky a musim potvrdit, ze za nic som doteraz neplatila ani cent (prevody, prichadzajuce platby, vybery z bankomatu, platby kartou, zriadenie, rusenie prikazov...) a som s obomi velmi spokojna. Na Zune mi vyhovuje to, ze si mozem ucet rozdelit na "suflicky" - peniaze delim do roznych kategorii - napr. setrenie na dovolenku, setrenie na neocakavane vydavky, nas doamci "fond oprav" a vsade pekne vidim, kolko mam. Ked som to mala v celku, nikdy som presne nevedela urcit, kolko penazi mam prave k dispozicii napr. na dovolenku a tak...

ultra
15. nov 2013

Pouzivam Zuno kratko od jeho vzniku - pouzivam ho na vsetky trvale platby + bezne platby na ucet. Na ucet v Zuno si mesacne prevadzam peniaze z uctu v kamennej banke - vyska pokryje vsetky platby takze v ZUNO mi na ucte po zaplateni platieb neostava velka suma. Doposial som neplatil ani cent naviac.

- To vytvaranie poductov - ktore si mozes sama pomenovat je naozaj velmi prakticke - ako pise simsalabim.

Len tak mimochodom Zuno je pobocka zahranicnej banky pod kridlami Raiffeisen Bank International spada pod rakusky fond ochrany vkladov presne ako nasa NBS - do 100 000 € - takze to nieje nekontrolovatelna institucia ako si to niekto vycucal s prsta.

Pripadne si pozri aj M-bank

Nemienim slovenskym bankam platit mesacne minimalne 5 € za to ze pouzivaju MOJE peniaze.

horana
15. nov 2013

ZUNO aj MBANK su chranene slovenskym fondom ochrany vkladov, cize nie je tam ziadny problem 😎 .
Sama som dlhorocnou zamestnankynou klasickej kamennej banky, kde mam teda zial prikazane aj mat ucet kvoli vyplate, ale inak mame aj s muzom MBANK a vacsina kolegov ma tiez ten "hlavny " ucet bud v ZUNO alebo MBANK. Ono z tychto dvoch podla toho kto ma ake poziadavky, chvilu ma lepsie podmienky jedna potom druha, my sme zatial v MBANK (celkovo pre nase potreby vychadza lepsie) a za roky co tam sme jediny problem. Tie bankove dinosaury co zdieraju za kazdy p*d by podla mojho neoficialneho nazoru mali ist uz do historie. Cudujem sa ludom ako sa nechavaju osklbavat.

Cize nie, u tychto dvoch bank v tom nie ziadny hacik, kludne si v Zuno otvor ucet.

maribell
15. nov 2013

akurat ked citam podmienky a cennik tak jedinny hacik je v tom ze ked potrebujes peniaze v hotovosti a si nutena si ich vybrat tak za to platis 0,80 eur.

biancal
autor
15. nov 2013

@maribell to áno ale platbu kartou mám zdarma takže + 🙂 už máme účet len som sa chcela informovať. Ďakujem za odpovede. už ide mm nahlásiť zmenu na zasielanie mzdy a ja na zasielanie rodičáku.

ultra
15. nov 2013

@maribell pri vybere v hotovosti nad 50 € v bankomate Tatrabanky - poplatok 0.-

elje
15. nov 2013

@maribell Ale ak si vyberies z bankomatov tatrabanky a suma bude minimalne 50 eur tak neplatis ani tych 0.80 eur za vyber 😉 Takze zadarmo

@biancal Ja mam Zuno odkedy prisli na slovensko (asi 3-4 roky) a som velmi spokojna. V zahranici som bola zvyknuta, ze som banke nikdy nic neplatila a som rada, ze to prislo uz aj sem 🙂

leonela666
15. nov 2013

no ja mám účet v M-Bank, je zadarmo, nemám s ňou najmenší problém, dokonca mám k nemu bezkontaktnú plat. kartu zadarmo, neviem, aký háčik by tam mal byť...proste internetové banky si môžu dovoliť dať ľuďom účet zadarmo, oni nemusia platiť drahé nájmy za kamenné pobočky ani platiť mzdy a odvody pre kopu zamestnancov. A peniažky, ktoré tam ľudia vkladajú oni určite otáčajú, dobre investujú a tým si vytvárajú zisk.... taktiež rovnako poskytujú úvery ako aj iné banky, na ktorých sú úroky a na tých banka predsa dobre zarába... myslím, že sa netreba báť a kľudne si otvor účet či už v Zuno alebo M-Bank...

horana
15. nov 2013

K tomu co pise @maribell o tych vyberoch hotovosti, neviem ako v ZUNO nakolko ich nemam az tak aktualne prestudovanych, ale napr. v MBANK su aj vybery v hotovosti zdarma, je obmedzeny len ich pocet podla objemu bezhotovostnych operacii od zaciatku daneho mesiaca az do max poctu (tusim) 4 vybery – co ja dosahujem bezne lebo staci myslim 200€ operacii, alebo tak dako to bolo naposledy co som si to pozerala 😉

cawes
15. nov 2013

@biancal ahoj precitala som si prve dva prispevky a stacilo mi co tu zase podaktore splietaju.
tu je zoznam bank v nbs
http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom...

je tam aj ZUNO.
Mam ju od zaciatku co vznikla som velmi spokojna, peniaze ak nieco platim velmi rychlo odidu a ked niekto plati mne tak aj pridu rychlo.
Mam ucet zadarmo, mam len ten obycajny ziadny plus a som spokojna. Staci mi presne nato naco ho mam a to na platenie v obchodoch, cez e banking, problem je z vyberanim penazi mozes tusim len v tatrabanke, inde je za poplatok ja nevyberam hotovost si beriem z ineho uctu ked potrebujem. Platim s nou aj v zahranici aj v Amerike a nikde som nemala problem,

wena
15. nov 2013

My mame obaja Zuno ako hlavne ucty a sme maximalne spokojny, mame tam zadarmo aj Ucet Plus.
Do klasickej kamennej banky by ma uz asi nikto nedostal.

Vsetky bezne veci su bez poplatku a velmi mi vyhovuje, ze vsetko sa da vybavit cez internet.
Mne osobne vobec nevadi, ze vybery z bankomatu su spoplatnene, z Tatra banky su inak zadarmo nad 50€ (s uctom plus).
My hotovost nepouzivame vobec, platime uplne vsade a vsetko jedine kartou.

Mame aj mBank, vyuzivame to len ako vedlajsi ucet, ale tiez spokojnost.
@biancal

biancal
autor
16. nov 2013

@cawes Ďakujem 🙂

bajlinka_tn
17. nov 2013

Ja som so zuno max spokojna 🙂

janulap
2. feb 2016

@ultra
@wena
@cawes
@bajlinka_tn
viem,ze je to starsia diskusie,ale ja momentalne uvazujem o Zuno.Ste stale spokojni so Zuno?Dakujem 🙂

ultra
2. feb 2016

@janulap ja osobne som spokojny. Sem tam na vytaca ich internet-banking - trosku je pomalsi a sem tam hodi hlasku.. .ups..nieco sa pokazilo.....a to ma zvykne vytocit...hups..ja Vam dam..HUPS.... ale inac ostatne v pohode.

janulap
2. feb 2016

@ultra je lepsi ucet alebo ucet plus? A ked urobi hups 😀 napr.vtedy platba neprejde,alebo prejde neskor?Alebo ako vies,ci presla,nepresla... 😉

autumn11
6. feb 2016

ja som nemala zatiaľ žiadny problém. Účet tam mám už dlho a nikdy som žiadny poplatok neplatila.

papricka33
9. feb 2016

vo vsetkom zadarmo je nejaky hacik, ide o to, aky hacik si ochotna akceptovat 🙂 ja som teraz v CSOB, mam ucet zadarmo, len musim splnat zopar podmienok. kedze pri splneni tych istých podmienok a s tym, ze som mala 20 rokov ucet v Tatrabanke, som platila za ucet 3 eura, vybrala som si CSOB 🙂

mocca
7. okt 2016

Zuno nám odchádza z trhu. Prosím, kto v ňom máte hlavný, prípadne jediný účet kam uvažujete prejsť?

mimac
13. okt 2016

@mocca do Mbank

snaugula
13. okt 2016

@mocca mBanka jednoznačne, nedám niakej banke ani cent z mojej výplaty...

natalienka12
13. okt 2016

@snaugula mne sa mbank nepáči, že ak nezaplatíš kartou 70 eur mesačne sťahujú 1 euro, takže úplne zadarmo nie je, síce mám aj mbank, ale oveľa výhodnejšia je čsob pretože tam mám nastavené 3 inkasá a stačí 5x zaplatiť kartou hocijakú aj malú sumu, nemusí byť 70 euro ako v mbank. A mám neobmedzený počet výberov z bankomatov a 1x z cudzieho bankomatu. Mbank sa už vôbec ale vôbec neoplatí.

snaugula
13. okt 2016

@natalienka12 prečo sa neoplatí?pri zakladaní účtu sú prvé 3 mesiace zadara.potom som sa dočítala, že výbery z bankomatu v SR alebo v zahraničí zadarmo pri výbere aspoň 70 EUR (alebo ekvivalent v inej mene) nikde nieje napísané že + musím platiť kartou za 70E aby som to mala zadarmo, a aj keby to tak bolo tak platím kartou a určite miniem cez 70E, takže pre mňa je výhodná,

severanka90
13. okt 2016

@natalienka12 a v tej CSOB mas ucet Pohoda? Ten mam aj ja, ale aby bol bez poplatku tak okrem tych 3 inkas, 5 tich platieb kartou je tam nutne aj mesacny prisun 750€ co je pre dost ludi vysoka suma. Inak je ucet spoplatneny. Ty tam tuto podmienku nemas?

salfusco
13. okt 2016

@severanka90 400 eur je podmienka...mam pohodu a mam ho zadara,urcite lepsia volba ako mbank co sa tyka viacerych veci...jednou,ktoru si malo ludi uvedomuje,ze mbank okrem toho,ze pobociek moc nemaju je ta,že ich bankovy system sa riadi polskymi bankovymi zakonmi ,kdezto csob patri pod spravu NBS

severanka90
13. okt 2016

@salfusco aha, tak kazdy ma tu podmienku min.kredit.obratu inu. Ja tam mam aj hypouver, co je okolo 350€ splatka, takze mozno preto vyssiu sumu ako ty. Ale napr.za sms notifikaciu o pohyboch na ucte mi strhaju asi 2€, co mi tiez nepovedali pri uzatvarani uctu. Ale tak vo vseobecnosti som spokojna,s VUBkou kde som mala ucet 13 rokov sa to neda porovnat.

salfusco
13. okt 2016

@severanka90 hmm,neviem...nebrala si nahodou v tej akcii,co bol laptop k uctu?Tam boli take podmienky nejake...a sms notifikacie nepouzivam,vsetko chodi na mail