Single ženy a financie

22. aug 2023

Pekný večer, zeny,ktoré ste samé,bez partnera vek 35+, máte byt na hypotéku,prácu na TPP, niečo ušetrené...mávate niekedy stres z toho,že ste na všetko sama, alebo myšlienky,že čo ak má vyhodia z práce ako to budem zvládať a a podobne? Ja som inak kludas,ale niekedy ma napádajú také katastrofické scenáre,že čo ak budem dlhodobo PN,alebo sa niečo stane (mám životné poistenie), neviem či to je prichádzajúcou jeseňou takéto myšlienky či čo 😀

doriiis
22. aug 2023

Ubezpečujem ťa,že takéto myšlienky majú aj zadané ženy,aj matky.Len oni majú ešte okrem týchto strachov ešte aj strach o partnera a o deti

suge
22. aug 2023

Takýmito vecami sa nestresujem. Na malé nečakané udalosti mám finančnú rezervu. V prípade veľkých nečakaných udalostí predám byt, vyplatím hypotéku a pôjdem do menšieho. No a ak by som umrela, vtedy mi to už bude jedno.😅

bluka2
22. aug 2023

Ja nemám ani to životne poistenie, ani TPP a vôbec nemám také myšlienky… ani sa nebojím o deti ani nič z toho (o prácu absolútne, neviem si predstaviť ako by človek so vzdelaním a schopnosťami niečo nenašiel), proste beriem život ako ide. Ale neviem poradiť presne ako na to. Jedine, čo sa mi osvedčilo je, že keď sa niečoho strašne bojím, tak presne to spraviť. Možno by pomohlo nejaké dobrodružstvo - dať výpoveď v práci a ist na cestu okolo sveta napríklad 😀

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danica2711
22. aug 2023

@karinka223 však ona nikde nepíše, že je to lepšie. Proste je single.

onedaynick
22. aug 2023

@danica2711 tiež som si pre istotu prečítala znovu úvodný príspevok

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maranta_leuconeura
22. aug 2023

Ja tiez rozmyslam ako by som sama utiahla hypo keby muza nebolo, zrejme by to chcelo dve prace, resp predat a ist do mensieho, neviem, kazdopadne ja by som si sama takyto byt dovolit nemohla 🤷 Ale mam znamych, co isli na hranu s hypo a po stupnuti urokov asi dost zaplacu. No tak ci tak horsie to maju samozivitelky, co este k tomu maju hladne krky doma navyse

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranta_leuconeura
22. aug 2023

@karinka223 robit vsetko preto, aby clovek zil v pare, zahrna aj tie zufalky, co tu kazdy den vypisuju a z coho usudime, ze ich muz je uplne hovado, no oni sa ho drzia, len aby neboli same? 🙃

doriiis
22. aug 2023

@karinka223 ....nenapadlo ti,že možno autorka a mnoho ďalších single ľudí žijú single nedobrovoľne? Málokto chce byť dobrovoľne sam.Len niekedy nevieš nájsť toho pravého hneď.A nejdeš do vzťahu s hocikým iba preto,aby si nebola single,že?

domkakvet
22. aug 2023

Som single a tiez sa toho bojim, no co narobim.

kristiii
22. aug 2023

@karinka223 čiže sa má autorka zavesiť na hocikoho len aby žila v páre? 🤦 Ako vieš, že nikoho nehľadá, nerandí?

vulka
22. aug 2023

Dva roky práce v cudzine a byt bol za hotové. Žiadna hypotéka.

babulkomale
22. aug 2023

@vulka byt za 20 000 alebo 200 000€?

onedaynick
22. aug 2023

@vulka co si tam robila a kolko stal byt? my mame tiez dom bez hypoteky, ale kupovany davnejsie, ked este libra bola silna.

maranta_leuconeura
22. aug 2023

@vulka za dva roky v cudzine by som si vedela odlozit asi 36 000. Brali sme 80% hypo a este o nieco viac sme museli dolozit zo svojho 🤔

veselo_neveselo
22. aug 2023

Ano, a nijak sa to nezmenilo ani s partnerom. To su tie zivotne otazky. Dolezite je sa vzdelavat, a stale mat pocit, ze ked bude najhorsie, tak pracu si vzdy najdes.
A raz ked mas pracu, tak byvat a jest uz nejak budes.

Zaujimave je, ze nie vsetci tymito otazkami trpia - je vela ludi, ktori to davaju stylom: Ved co, nejak bude. Tych obdivujem, a myslim, ze maju zivot omnoho jednoduchsi. 😀

danica2711
22. aug 2023

@karinka223 môžeš položiť otázku, akú len chceš, ale založ si na to vlastnú tému. Tu sa autorka pýtala na niečo úplne iné

ropucha6
22. aug 2023

Kym som nemala dieta, som taketo myslienky nemala. Teraz ano, ale snazim sa to vytesnit 🙂

olimuc
22. aug 2023

Ako bonus mam k tomu aj male dieta … 3+4 mesiace sme zili len z uspor kvoli katastrofickwmu scenaru aky si predstavujes … ale vsetko sa da poriesit. Za zvysok mojej hypo uz ani novu Daciu nekupim a vzdy mi ten tam hore nejak pomohol, ked som myslela , ze som v koncoch.

bambulka98765
23. aug 2023

mimo temu, nepochopim ako ked sa niekto nieco pyta, tak "empaticky a chapavi" ludia ho namiesto odpeovede k teme, respektive, k veci, ho zotru protiotazkou uplne ineho charakteru🙈

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristinapetronela
24. aug 2023

Myslim ,že také myšlienky má väčšina z nás ... Čo už no hlavne mať aspoň niečo našetrené a potom je to lepšie ...taký je život ,nič nie je zadarmo všetko je odmakane

martina8843
26. aug 2023

Ja prave kvoli obavam dost odkladam, a pridava mi to pokoj na dusi 😂