Šetrenie

malybubak
9. okt 2022

Ahojte

Vopred hovorím, že som strašný rozhadzovac peňazí, a na účte idem vždy pred výplatou na nulu. Vždy vyjdem, niekedy s odretymi ušami, ale vyjdem, ale už mi to lezie na nervy, tak som si povedala ze od októbra mením fungovanie.
Ešte podotknem že bývam s manželom, bez deti, vlastný byt bez hypo /po babke - jedine vnúča a ano, viem aké máme stastie/.
S mužom mame dva účty, ale peniaze sú v podstate spoločne, respektíve každý vie co platí a co ma na starosti, teraz riešim skôr ako vyjsť s mojou výplatou na mojom účte.
Takže plat je ako kedy 1200 - 1250 €, a výdavky
- 100 zdravotná starostlivosť mesačne
- 110 investície - fondy atď
- 300 potraviny
- 50 drogéria
- 90 elektrika
- 30 vodné stočné
- 80 benzín
- 30 účet za telefón
- 40 netflix, kávičky
- 50 knihy
A zvyšok sa vždy minie, lebo niečo treba do domácnosti, alebo ideme niekam na výlet, alebo darček niekomu.

Teraz mam plán hneď po výplate poslať 200 eur na bočný účet, a hospodáriť zo zvyškom, tak prosím nejaké zhodnotenie alebo tipy ako sa zmeniť z minaca na zodpovedne hospodáriacu osobu
Dakujem

doriiis
9. okt 2022

Tema na vyvolanie vasni? Dospela zena,bez deti a toto🤦

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januska12323
9. okt 2022

Čiže koľko len tak rozhádžeš? Okolo 300 eur?

lindous
9. okt 2022

Odkladať rovno po výplate peniaze, ktoré chceš ušetriť je určite dobrý plán, toho sa drž...ale teda čo sa týka výdavkov, ktoré si popísala si myslím, že určite sa dá ísť nižšie aj bez zníženia životného štandardu a "drastických" opatrení pri telefóne, nájdeš určite aj výhodnejší paušál a zvážila by som knižnicu namiesto kupovania knižiek, ktoré nie sú lacná záležitosť alebo ich aspoň zháňať po bazároch, ak tak nerobíš 🙂

drake122
9. okt 2022

Načo Ti je netflix a kávičky.
Takisto investičné fondy sú blbosť v dnešnej dobe. Budú aj tak v mínuse.

queen_mary
9. okt 2022

Podla mna tie vydaje co si rozpisala su v pohode. Posli si vzdy ked ti pride vyplata 10% pomimo. Potom to neminies.

queen_mary
9. okt 2022

@drake122 drak 112 sa vyjadruje na modrom konikovi o investicnych fondoch. Au 😀 hlavne ho zeny ziadna nepocuvajte a dajte radsej na rady svojich financnych poradcov 😀

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranta_leuconeura
9. okt 2022

@malybubak ked som mala 500€, dokazala som minut za mesiac 500 a vyjst z toho, ked som mala 1000, dokazala som minut 1000 uplne rovnako a iste, zilo sa mi jednoduchsie. Ak som chcela, z 1000 som dokazala 200 mesacne usetrit, z 500 som zila od vyplaty z vyplate. Ak chces usetrit, okresaj zbytocne vydavky. Poslat si peniaze hned po vyplate mimo na druhy ucet je dobry napad, ale tu sumu zvysuj postupne, aby sa ti drasticky neznizila kvalita zivota.

dskjhfdlkdjhl
9. okt 2022

A co plati muz? Lebo ak mate peniaze spolocne, tak potom sa treba pozriet, kolko ostane jemu. Teda nie jemu, ale vam obom spolu😉

liljana
9. okt 2022

Po skrtnuti tychto poloziek usetris vyse 400 eur
- 30 účet za telefón (predplatenka, volat cez whatsup, skype)
- 40 netflix, kávičky (tv cez net a dvbt)
- 50 knihy (kniznica?)
- 100 zdravotná starostlivosť mesačne (co je v tomto preboha?)
- 110 investície - fondy atď (ide recesia, akcie minimalne do 2023 pojdu do kelu)
- 50 drogéria (drogeria na 3 mesiace - telove mlieko stoji 2 eur, sprchovy 2 eur, sampon 3 eur,... pridaj par somariniek, ale na co minas 50 eur mesacne?)

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
9. okt 2022

@zoro9836 Su manzelia, maju hospodarit spolocne. Z toho, co napisala, vobec nevyplyva, ze manzel investuje do domacnosti rovnako. Takze klidek. Pytala som sa jej, nie Teba. Si jej hovorca, ci nebodaj manzel?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
grammarking
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
9. okt 2022

@malybubak páni, ty vlastne 1200 e rozhodíš ...
mne manžel dá približne rovnako ako máš ty, a to máme 4 deti... a nejdeme na konci mesiaca na "0 "...
takže škrtnuť
fondy - to je odrb,
elektrika 90? to je veľmi veľa na 2 ľudí - či kúrite elektrikou?
telefón máš asi tiež nevýhodný paušál, pozri niečo lepšie
vodné stočné 30 e - to je tiež veľké hausnumero, znížiť spotrebu
netflix - zrušiť
80 e na benzín - využívaj viac vlak, MHD
knihy - zapíš sa do knižnice členské je 5e/rok

liljana
9. okt 2022

Co urobis, ked z prijmu 1200 eur prejdes na dochodok 400 eur? Bud si uz dnes zacnes pomaly odkladat a nebudes rozhadzovat na uplne somariny, alebo budes na dochodku o rozkoch a vode.

kristiii
9. okt 2022

@malybubak čo je v tej zdravotnej starostlivosti? Máš nejaký zdravotný problém, či tým myslíš nejaké zákroky, vitamíny a pod?
Do fondov ti nejdem kecať, v tých sa nevyznám. Drogéria 50, čo dokážeš nakupovať každý mesiac za 50? Tam sa dá určite ubrať.
30 za telefón je veľa, ja mám platiť od tohto mesiaca 22 a už to idem meniť.
40 netflix, kavicky-aj tam sa dá ubrať. Proste nepôjdeš 2x za týždeň, ale len raz (príklad)
Knihy- knižnica za pár drobných na rok.

marcellka32
9. okt 2022

Knihy-kniznica
Paušál -lacnejsi
Kavicky - áno občas je dobre ísť, ale nie denne
90 je veľa za elektrinu, zaujíma ma, čo je 100 eur zdravotna starostlivosť

malybubak
autor
9. okt 2022

Takto 🙂 nie je to téma na vyvolávanie vášní, nevidím dôvod prečo by som mala zosekat zdravotnú starostlivosť (?) - ak chcem fungovať a chodiť do práce a zarábať, tak bohužiaľ tie peniaze investovať musím, a teda nerátam tam manikúru alebo kaderníka ale výdavky na fyzioterapiu a lieky.
Taktiež netflix, to je 10 eur, platím ho aj mame, to ma asi až tak nevytrhne a radi si večer niečo pozrieme, keď máme náladu, keďže nemáme káblovú tv.
Muž pracuje, je živnostník, platí svoje odvody, internet, fond oprav, plus veľkú väčšinu nárazový výdavkov- výlety, keď sa pokazí niečo atď, takto nám to vyhovuje, to co ušetrí on je "jeho". Ešte podotknem ze asi 40% času ma HO.
Elektrinou aj kúrime, nemáme plyn, všetko ide na elektriku, mávame každý rok preplatok, uvidime co bude budúci rok.
Ja nechcem zase žiť za 400 mesačne a všetko usetrit, chceme občas ísť aj na tu kávu alebo do restiky- je to tak raz za mesiac, uz musí byť niečo keď ideme 2x jest von.
Auto potrebujem, bývam 4 km od najbližšieho spoja, ktorým by som išla do prace asi hodinu a pol - 3 prestupy - takto som za pol hodku v robote, a tie dve hodiny denne radšej strávim s mužom alebo inak ako cestovaním.
Knihy beriem, tam mam rezervu, toto skúsim obmedziť.
Skôr mi išlo o spôsob toho šetrenia, či si mám vybrať len napríklad 100 na týždeň a s tým existovať alebo akou formou to trocha osekat.

cocolino234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
9. okt 2022

Krasny plat. Aj na Bratislavu. Minas na hovadiny.

liljana
9. okt 2022

Nemate hypo, byt ste dostali darom, nemate ani zeleznu rezervu. Ked nechces setrit a osekat somariny, tak ti ziadna obalkova metoda nepomoze.
V tom pripade ina rada, viacej zarabaj.
Co urobite na materskej, ked vam vypadne uplne jeden prijem?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
9. okt 2022

@zoro9836 Ak vies citat, tak potom mas problem s chapanim. A tymto moju debatu s Tebou koncim, nemam zaujem o debatu s nejakym pribrzdenym chlapom.

dskjhfdlkdjhl
9. okt 2022

@grammarking viem, viem🙂

cocolino234
9. okt 2022

A takíto ľudia čím viac zarábajú tým viac minú, majú taký broken mindset, takže zvýšiť príjem nepomáha. 🤷‍♀️ Práve by sa mali naučiť žiť z mála. Toto je definícia žitia od výplaty k výplate aj keď na vine nie je nízky príjem.

liljana
9. okt 2022

Najneskor na materskej to vsetko zoskrtas. Nedobrovolne, lebo budes musiet, ked tvoj prijem vypadne a pribudnu vydavky s detmi. Si z ludi, ktori setria, az ked musia, ked ich nepusti zostatok na ucte. Inak idu vzdy na doraz.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz