Servis okien - zrušenie objednávky

micka81
27. júl 2019

Dobrý deň.
Chcela by som poradiť. Svokra podpísala objednávku na výmenu tesnení na plastových oknách, plus nastavenie okien. Mala by za to zaplatiť 360 eur. Podľa nás sú okná a hlavne tie tesnenia v úplnom poriadku. Chlapík ku nej prišiel sám od seba, nevolala ho a nakecal jej, že ich treba vymeniť... Dá sa odstúpiť od tej objednávky? Nepodpisovala žiadnu zmluvu, len tzv. Objednávku, kde sú uvedené len jej adresa, tel. číslo, popis čo majú urobiť, kedy a suma.

draik
27. júl 2019

Aj objednávka je zmluva.

limetka69
27. júl 2019

volat a ihned sa snazit zrusit. nemusi to byt zavazne este, ale treba cim skor.

3009
27. júl 2019

@micka81 o tom ste nepočuli veď to dávali aj v televízii, že to sú podvodníci. Takto vyvolávali ľuďom po celom Slovensku, zistia si čo máte v byte a potom môžete čakať "návštevu". Ja neviem prečo sú Slováci stále takí nepoučiteľní, že naletia na hoc akú hlúposť. Ak máte tam nejaký tel. kontakt tak pošlite sms, že nemáte záujem.

bsp39
27. júl 2019

@micka81
@limetka69 myslíš že nejaký vtieravý "odborník" sa s ňou bude súdiť, že podpísala objednávku a nedovolila mu ju zrealizovať?

limetka69
27. júl 2019

@bsp39 nemyslím, že by to niekto hnal pred súd, aj keď človek nikdy nevie.ale je nejaká lehota na odstúpenie tak nech to využijú, možno by chceli nejakú pokutu za už zhotovené tesnenia, či čo to chceli meniť.

bsp39
27. júl 2019

@limetka69 ak má svokra objednávku, over si ho podľa mena, IČO, alebo názvu jeho firmy na Obchodnom, či Živnostenskom registri. Ak ho tam nenájdeš, je to jasné.

limetka69
27. júl 2019

@bsp39 ja nie som autor témy 🙂

bsp39
27. júl 2019

@limetka69 😲 prepáč

limetka69
27. júl 2019

@bsp39 pohodicka 🙂

radka1303
28. júl 2019

No priznám sa, nám to tiež menili, ale my sme to tesnenie mali fakt že v hroznom stave, ani okná k tomu nedoliehali čo to bolo také staré, nám to robili ako servis po zatepľovaní paneláku, tak prosím, neoznačujte hneď všetko a všetkých ako podvodníkov, nás by napr.o tomto informoval bytový dôverník ak by to bol podvod.

radka1303
28. júl 2019

Mimochodom, robil nám to ekoplast, pozáručný servis...

3009
28. júl 2019

@radka1303 ale toto je úplne niečo iné. Toto náhodne vyvolávajú tel. čísla a povedia, že vám idú meniť tesnenia a "zadarmo" a nepredstaví sa žiadna firma a vôbec nevedia ako kde a komu voľajú, lebo sa pýtajú, že v ktorom meste ste. Takže nesplietajte tu nejakú firmu, ktorá robí pozáručný servis. Keď ste o tom doteraz nepočula, že to tak robia a nie je to konkrétna firma na servis okien, tak sa k tejto konkrétnej veci nevyjadrujte.

radka1303
28. júl 2019

@3009 aha tak, no pardon, nemusíš sa hneď do mňa púšťať

micka81
autor
28. júl 2019

@marsmykkok Ďakujem za link

micka81
autor
28. júl 2019

@radka1303 Ide tiez o firmu Ekoplast... Urobili vam to aspon kvalitne? Ja sa obavam, ze jej vymenia kvalitne tesnenie za nejaky sunt...

micka81
autor
28. júl 2019

A maju to prespekulovane. Najprv prisla “anketarka” a ponukala prehliadku okien touto firmou zdarma. Az na zaklade informacii od nej svokra volala im a tym padom ich pozvala k sebe. Tym padom sa uz nejedna o podomove ponukanie sluzieb a ak som dobre pochopila, nema narok na odstupenie od objednavky do tych 7-mich pracovnych dni.
V kazdom pripade tam budeme v pondelok volat a uvidime...

radka1303
28. júl 2019

@micka81 áno urobil to kvalitne, prišiel technik, vymenil nastavil...u nás si to dávali viacerí, ukázal nám ako vyzerá nové tesnenie a keď sme si porovnali staré tak to bol obrovský rozdiel, ak ste si neni istý, zavolajte si na "obhliadku" niekoho iného, napr.z nejakej firmy ktorá sa zaoberá montážou aby ste boli múdrejší a teda ak sa aj bojíte, je to pochopiteľné, u nás najskôr bola tiež "anketárka". No dali sme to vymeniť, zapísaný v obchodnom registri sú, uvidíme po zime ako to bude, ale my už teraz vidíme rozdiel nám totižto spod okien podfukovalo a teraz nič. A teda nám sa strašne rosili aj steny pri oknách tým že sme mali to tesnenie staré,a na pohľad to bolo vidieť. odkedy boli vlastne okná vymenené, cca 11-13 rokov

radka1303
28. júl 2019

@micka81 ak svokra nemá problém s oknami mala povedať, že nemá záujem už tej anketárke, veď jej nemusela dať žiadne info, mohla povedať, že okná sú "čerstvo" menené, ja nemám potuchy koľko to stojí, nám to bolo viac menej jedno hlavne že to niekto urobil lebo sme vedeli že je to zlé...inak vymenil nám tesnenie aj na "novom" 3 ročnom francúzskom okne, no to je sto a jedno ako sa vôbec zatvára, takže toľko naša skúsenosť, možno iný majú zlú, neviem, my sa zatiaľ nesťažujeme

nikolka1992
9. sep 2020

Dobrý deň chcem sa zapojiť do diskusie.... Aj môj manžel pracuje ako servisný technik pre jednu nemenovanu firmu ktorá operuje po celom slovensku a vôbec to niesu podvodníci za to sa môžem zaručiť aj doma nám po opravoval 15 ročne okná ktoré nám prefukovali krížom krážom teraz sú ako nové.... Ak bude mať niekto otazky píšte spravu manžel má 11 ročne skúsenosti s oknami......

bartokova
24. feb 2021

@nikolka1992 Dobry vecer,rada by som sa opytala,ci mate skusenosti s ECO home-servis okien? Dakujem

nikolka1992
25. feb 2021

@bartokova nie s nimi nie ...

mikulka25
23. sep 2021

@nikolka1992 mozem vam napisat spravu?

nikolka1992
23. sep 2021

@mikulka25 ano jasne

lenasweet
21. nov 2021

@marsmykkok Veľká vďaka, využijem to, ešte mi neuplynulo 7 dní.

saxana000
21. nov 2021

@bartokova ja mam boli u nas cca 3 tyzdne dozadu na odporucenie od maminy.ak chces napis spravu.
Ja som velmi spokojna okna sme podedili s bytom.niektore som otvorila iba velmi tazko a zatvorila iba tresknutim.po servise teraz zavriem naozaj s malickom.
Nikde neprefukuje klucky aretuju ako nove.vsetko premazal skontroloval panty nastavil..este aj odtrhnutu snurku z balkonovych dveri gratis vymenil platila som cca 150e
Tak isto u rodicov uplna spokojnost.tam ale vymienali aj nejake stare zhnite tesnenia tak ta cena bola o to vyssia.

lenasweet
23. nov 2021

Tiez k nám prisliel ich pracovník bezplatne skontrolovat okna. Povedal ze by sa opravilo 7 okenných rámov. Cenu dal €490 , onemeli sme, potom zahral divadlo, že dá zľavu za výjazd, lebo v okolí budu tiež nieco robit. Nová cena €420. Netušili sme co take nieco stoji, ale podpisali sme objednávku - nasa hlupost. Mali sme povedat ze si to rozmyslime. Potom som na internete nasla recenzie, maju premrštené ceny. Viacerým urobili 4-izb byt aj s balkonivymi dverami za €460 a u nás chcel 420 za 3-izb byt a to sme jednu izbu nedali robit (prave tú s balkonovymi dverami. ) Cenu síce rátal na kalkulačke ( divadlo pre nás ) ale očividne tak ako sa mu hodilo. Veľa ludí v recenziach bolo nespokojnych s prácou, aj ked nasli sa aj spokojní.

Ďalej, v obchodných podmienkach poskytujú len 3 mesiace záruku na servisné práce !! Na byte vravel, že 2 roky. Napísala som odstupenie od zmluvy a chystala sa poslat im postou. Predtým som mu najprv zavolala, ze rusim objednávku lebo sme mali necakane financne vydavky. Cakala som ze bude robit problemy, lebo maju velmi prespekulovane obchod. podmienky...ale suhlasil so zrusenim. takže odstupenie som neposlala.

Ich obch. podmienky neumožňujú odstupenie (jedine vtedy ked je objednávka urobená na dobu neurčitú, ale oni každemu napíšu konkretny dátum, kedy sa práce vykonajú 🙂 Podľa ochrany spotrebiteľa však pri podomovom predaji služieb a tovaru máte právo odstupit od zmluvy v zákonnej lehote do 7 dní od podpisu objednávky. Ale pozor, nie vtedy ked s nimi telefonicky dohodnete objednávku. Preto som im do odstúpenia napísala toto:
S ohľadom na bod 6.4. v Obchodných podmienkach chcem pripomenúť, že Vášmu anketárovi sme dali telefónne číslo iba za účelom, že sa s nami skontaktuje kompetentný pracovník, s ktorým sa dohodne bezplatná a nezáväzná kontrola tesnení okenných rámov. V nijakom prípade sme si telefonicky ani iným spôsobom neobjednali návštevu dodávateľa za účelom objednávky.

V kazdom prípade ked ich objednate, zjednajte cenu, lebo najprv Vám ponuknu 2-nasobnú.

lenasweet
23. nov 2021

@lenasweet Mysleli sme ze celkový servis 7 okien im potrvá cca 2 hodiny. Ked na konci povedal, ze do polhodiny to bude hotové ... prezradil sa, že odlepit stare tesnenia a nalepit nove nie je ziadna veda a pytat za to €420 bolo nehorázne 🙂 Tesnenia sú veľmi lacné, olej na premazanie takisto. Primeraná cena za 7 okien je €200. Ked chcu velmi dobre zarobit tak €250. Vyššia suma je škaredé zdieranie. Majú málo objednávok, keby dali normálnu cenu mali by tolko práce, že by nestíhali...

lenasweet
23. nov 2021

@micka81 Vaša svokra ich zavolala na bezplatnú a nezáväznú kontrolu tesnení okenných rámov. V žiadnom prípade si neobjednala ich návštevu za účelom objednávky. Ked sa ona rozhodla po kontrole okien podpisat objednávku, to je v poriadku. Ale na byt boli zavolaní iba kvoli bezplatnej kontrole, nie s tym že sa záväzne spíše objednávka.

saxana000
23. nov 2021

@lenasweet a to boli u vas z Eco Home?alebo ina firma?
Lebo u nas bol fakt servisak tie 2h urcite.a to tesnenia nevymienal ziadne iba nastavoval dotahoval a premazaval.na zmluve mam zaruku na servis na 12 mesiacov..