Schvália nám hypotéku?

lenuska333
12. okt 2020

Ahojte co myslite schvália my hypo ak môj manžel má priemerny plat 800 ja rodičak 370 a chceme od banky 50000 a úver z pss 15000 ma to niekto podobne je možné že nám schvália splátka by mala byť asi banka 180 a pss 60 zhruba ma niekto niečo podobné Dakujem

vikybotka
12. okt 2020

Nam dali na papierovu minimalku a taky isty rodicak 122000 no s rucenim na inu nehnuteľnost.

queenofdisaster_7
12. okt 2020

@lenuska333 kamarátka teraz riešila s tým, že ona je na úrade a jej starému by dali 80000, zarobí cca 1000

fokuska
12. okt 2020

@lenuska333 To je vsetko vysoko individualne. Banka posudzuje kompletnu situaciu - pozera cely uverovy register, berie do uvahy aka nehnutelnost sa zaklada, aku mate financnu "historiu", atd.

neera_jm
12. okt 2020

Banka berie do uvahy 3 veci:
1. Hodnotu nehnutelnosti podla znaleckeho posudku alebo kupnu cenu. Z tej nizsej sumy viete dostat 80-90%. Zvysok mozete financovat z uspor, PSS alebo zo spotrebneho uveru, ktory vacsina bank ku hypoteke ponuka.
2. Maximalna hodnota vsetkych vasich uverov moze byt do 8 nasobku rocneho prijmu. Vo vasom pripade: (800+370)x12x8 = 112 320 eur
3. Banka si vypocita, ci mate mesacny dost volnych penazi na splatky. Z vasho prijmu 1170eur sa odpocitaju zivotne minimana vas a dieta (deti) a pripadne ine splatky. Zvysna suma sa este podrobi tzv. stres testu, t.j. ci by ste uver vedeli splacat aj pri naraste urokovej miery.
Takze ak nemate nejake uvery a nehnutelnost ma dostatocnu hodnotu, tak by ste mali dostat hypoteku 50tis. Tu PSS chcete preco pouzit 15tis? Klasicka hypoteka by mala byt lacnejsia ako uver od PSS.

danielahamar
12. okt 2020

Najprv žiadaj od banky, potom až PSS, nie opacne😉. A pozor nato koľko úverov máte momentálne, nie na sumu, ale počet, v banke s tým môže byť problém potom.

lenuska333
autor
12. okt 2020

@danielahamar nemáme žiaden uver

lenuska333
autor
12. okt 2020

@neera_jm mame 2 deti a tých 15000 potrebuje pretože banka nám dá len 80 percent a tých 20 percent nám treba zobrať uver

lenuska333
autor
12. okt 2020

@danielahamar hypoteku nám vybavuje finančný poradca

fokuska
13. okt 2020

@lenuska333 Vy idete do hypoteky a nemate ziadne vlastne volne prostriedky?

lenuska333
autor
13. okt 2020

@fokuska mame 4000 ale to si chcem nechať ako rezervu splátka nám vinde 240 mesacne

fokuska
13. okt 2020

@lenuska333 Fuu no to je malo :-/ idealne je mat tych 20% ale s 2 malymi detmi a pri poberani RP je to tazsia situacia.

lenuska333
autor
13. okt 2020

@fokuska ale manzel zarobí 800 900 1000 a po materskej nastúpim aj ja do prace

diankadop
13. okt 2020

Vsetko je individualne, takze tazko poveat. Budu isto skumat vasi bonitu aj z minulych rokov. No neviem ako to banky teraz pocas korony maju

pieksamaki
13. okt 2020

@lenuska333
Je dobre rozmyslar tak , ze spolu splatka hypoteky, pozicky,uveru, dlhu by nemala presahovat viac ako 30%vasho cisteho prijmu.....ak presahuje...je to riziko ...a uz sa nemusite ako rodina citit komfortne co sa tyka prijmu...
A rovnako by mala mat rodina uspory na pol roka .......bezne mesacne vydavky x 6mesiacov= uspory ako rezerva v pripade ze vypadne prijem v rodine......v pripade zdravia a podobne.....to je idealny stav samozrejme

neera_jm
13. okt 2020

@lenuska333 tak asi nemate dobreho financneho poradcu alebo mu nedoverujete, ked sa pytate na modrom konikovi. Poradca by vam mal na 99% vediet povedat, aku vysku hypo mozete dostat.

fokuska
13. okt 2020

@lenuska333 Ale ber to tak, ze akoby ste zili len z muzovho platu. RP nie je prijem, to je prispevok od statu na pomoc zabezpecit starostlivost o deti.
A ty si este na materskej? Potom mas 370 matersku? To je vyska RP po poberani materskej. Si na rodicovskej uz asi.

kubkovamama
13. okt 2020

@lenuska333 je to indivindi a myslím si,že skôr nie ako áno a keď tak na nižšiu sumu.My keď sme riešili hypo a prefinancovanie,mňa vôbec nebrali do úvahy,pretoze mám veľmi nízky pre banku nezaujímavý prijem-cca 850.Nemohla som byť ani ako spoludlznik.Takze hypo je iba na manžela,lenže on mal v čase ziadania vysoký príjem.Ale všetko vám musí predsa vysvetliť poradca a naj obehnite si osobne všetky banky.Napr.znamy nemali nič našetrené,dostali cca 70% hypo písaná naňho+spotrebný s mega úrokom písaný na ňu.Po cca 2r to nezvládajú platiť,nič im nezostava na bežný život.Velmi dobre si to premyslite a skúste niečo našetriť.Aj tých 4tis čo si chces radšej odložiť je veľmi malinko

neera_jm
13. okt 2020

@kubkovamama nehnevajte sa, ale nepíšete pravdivú informáciu. Banka berie do úvahy každý príjem, aj keď je nízky, aj rodičovský. Asi ste vtedy ešte neboli manželia, tak ste nemuseli byť v úvere, aby ste "nekazili priemer príjmu". Ak majú dobrého poradcu, tak nemusia obiehať všetky banky, lebo poradca vie aktuálne podmienky vo všetkých bankách. Na dofinancovanie hypotéky na spotrebáku nie sú teraz mega úroky. Výška splátky spotrebáku je vysoká preto, že je iba na 8 rokov a nie na 30.

kristiii
13. okt 2020

@lenuska333 neviem presne ako teraz, ale ja som pred cca 3,5 rokmi brala 35 000 (okolo 27000 hypo+zbytok doplnkový úver) pri čistej mzde 480 eur. Banka mi núkala 45 000, ale toľko som nepotrebovala, ale ešte rok ma otrvavovali, či nechcem dobrať aj tých 10000. Asi sa odvtedy o niečo sprísnili podmienky, ale keď to porovnám, by vám to malo vyjsť v pohode.

lenuska333
autor
13. okt 2020

@fokuska áno 370

miloskmec
30. jan 2021

@lenuska333
Dobrý deň.Volám sa Miloš Kmec.Spolupracujem so spoločnosťou SwissLife Select.Sme Švajčiarska spoločnosť s vyše 160 ročnou históriou a 4.5 miliónmi spokojných klientov.Mojou prácou je zvyšovat životný štandart našim klientom a navyšovať ich majetok a investicie.

Swisslife ponúka služby v oblastiach investovania,poistenia,úverov,financovania bývania,šetrenia si na dôchodok,ktoré sú priamo na mieru požiadavkám klienta a s profesionálnym prítupom z našej strany..možem vám pomôcť s refinancovaním a vy sa nemusíte o nič starať.všetko zariadime my.Ak uvažujete aj o investovaní,poistení,alebo iných službách,môžme sa o tom porozprávať telefonicky.My riešime našich klientov komplexne...Moje cislo:0907641325