S akou finančnou rezervou ste sa odhodlali na dieťa?

17. jún 2024

Ahojte, čisto zo zaujímavosti, s akou finančnou rezervou ste sa odhodlali na dieťa? Ak s tým nemáte problém podeľte sa 😇 nemusí to byť presná suma ale napr. mali sme odložený ročný plat a podobne

gejb
17. jún 2024

Asi 10 mesačných platov

katkaseiner
17. jún 2024

mali sme rezervu taku beznu... 2-3 tis E s tym, ze to nebola rezerva na dieta.
My sme boli rozhodnuty ze ja pojdem po polroku spat do prace a manzel bude na rodicaku (vtedy este nemohol byt muz na materskej a ja som lepsie zarabala, plus si on robil skolu). Vyvinulo sa to uplne inak, ja som po polroku isla pracovat, dalej pracoval aj muz a mali sme opatrovatelku (tu v SR, cize nebavime sa o zahranici) na 6 hodin a potom mi vypomahala mamina...

babulkomale
17. jún 2024

So ziadnou specialne na dieta.

barka1
17. jún 2024

So žiadnou. Mali sme byt má hypotéku, mm dobru prácu, bol šikovný. Nejak sme si žiadne krizy nepripustali.

zafir01
17. jún 2024

Na dieťa sme sa s mužom odhodlali ,keď mne bolo 20 a jemu 25 . Dva tri naše mesačne príjmy na účte ,obecný byt a pozemok na začatie stavby .
Reálne dieťa prišlo v 24. Dovtedy sa nedarilo ,alebo som potratila . Vôbec sme nemali špeciálne určený limit ,koľko musime mat . Zdraví , milujúci , so strechou nad hlavou , obaja pracujúci , tak ,že sa nám dalo odkladať. Ak by som vtedy mala métu,že chcem 500 tis ( sk vtedy boli ) .na účte ,a až vtedy dieťa ,tsk ho doteraz nemám

kacena4
17. jún 2024

ziadna dieta sme brali ako dar a sucast rodiny nie ako niečo ise treba pocitadlo ci kalkulačku

lucia13022023
17. jún 2024

Pre mňa bolo dôležité mať vlastný byt. Rezervu sme mali niekoľko tisíc, ale u nás bol rozhodujúci ten byt.

nikdenikto
17. jún 2024

Nemali sme nejaku veľkú finančnú rezervu ale mali sme zabezpečené vlastne bývanie, obaja stabilnú prácu….

orangeblue
17. jún 2024

Bola som v prvom ročníku vysokej školy a ledva som mala na lístok na vlak 😂. Všetko som zvládla, dcéra je už dospela a zabezpečená.

autor
17. jún 2024

V prvom rade ďakujem že ste boli ochotné sa podeliť, ja som totiž od prírody stresujúci človek vo všetkom, dieťatko už máme na ceste a môj muž mi stále hovorí že preháňam, tiež máme vlastné bývanie, hypotéku a asi 1,5 ročný príjem odložený bokom, no môj muž je podnikateľ a teda nemá žiadny fixný príjem, resp každý mesiac zarobí inak, ja mám skvelú prácu avšak vrátiť sa do nej už nemôžem pretože sme sa sťahovali stovky kilometrov inde do rodného mesta. Asi sa len zbytočne nad všetkým zamýšľam 🙈

autor
17. jún 2024

@kacena4 dieťa beriem ako dar aj súčasť rodiny a určite mi naňho netreba počítadlo ani kalkulačku, ale je tu taká vec volá sa to zodpovednosť tak nemusíš mať rýpavé komentáre

hederamonstera
17. jún 2024

Neboj, dieta ta nauci sa tak nestresovat ;)

hederamonstera
17. jún 2024

Ja som mala odlozenych asi 8tis, to bolo pre mna pocas rodicaku ;) mame s manzelom oddelene ucty, tak nech “nemusim pytat” (peniaze berieme ako spolpcne, pre rypave). Este polku mam a este dva roky pred sebou (2 za mnou) ;) ono to dieta na zaciatku vobec nie je financne nakladne, ak clovek nechce nejake dizajnove veci vo vsetkych kategoriach

veselo_neveselo
17. jún 2024

Tolko aby som mohla zostat doma 1 rok bez prijmu.

luckajozko21
17. jún 2024

Vlastne byvanie na hypo a fin. vankus, aby som s nim mohla zostat 3r doma a utiahla vsetky poplatky, seba a dieta z uspor, ak by sa cokolvek pokazilo. Manzelov plat,uspory, vsetky dalsie prispevky beriem ako prijemny bonus. ALe pocit istoty je na nezaplatenie.
Mala som v okoli velmi nepekny priklad, kedy slecna/pani nedopadla uplne najlepsie, tak som si povedala este na vyske, ze na toto si ja budem davat sakra pozor...🙂

medda_beda
17. jún 2024

Obaja sme pracujúci, máme bývanie.To podľa mňa stačí.
Špeciálne na dieťa nemáme dôvod šetriť.Máme normálne nejaké našetrené peniaze.
Keby mal každý lamentovať nad rezervou tak by tu polovica ľudí nebola.

masinka
17. jún 2024

Prve dieta sme planovali v case, ked este neexistovalo "kocikovne" , MD bola len pol roka vo vyske polky platu, pri RD sa pracovat nedalo, vyska RD bola na zaplakanie.... mali sme poriesene byvanie, odrobene dost aby som mala narok na MD a taka moja vnutorna hranica aby som mohla pokojne spavat bolo mat rezervu pol miliona korun. To sme aj cca odlozene mali, nakoniec sme v pohode zvladli tri materske aj s kazdorocnou dovolenkou, kupou auta do ktoreho sa zmestili tri autosedacky a bez toho aby som musela pisat na MK a pytat sa kedy nabehne rodicak.

olimuc
17. jún 2024

Nijaku specialnu na dieta …v zahranici neexistuje 3 roky doma, nikto Ti miesto drzat nebude, hlavne ked si na neho niekto brusi zuby. Dost na to aby som vsetko zvladla sama … aj ked s odratymi usami, kedze som tahala 2x byvanie a vsetko ostane 2 nasobne v 2 roznych krajinach. Prezila som.

egonsk
17. jún 2024

moja ex s nulovou, pre nu bolo dolezite si splnit rodinnu tradiciu mat prve decko uz v 18tke a tak sa podla toho zariadila 😅 ... a ze som ja dalsie roky krvacal ju ani najmenej netrapilo.

hederamonstera
17. jún 2024

@egonsk aha, a z teba to semeno teleportovalo do nej co?

abbey1
17. jún 2024

Mali sme bývanie a prácu. Bodka.

tttbb
17. jún 2024

@egonsk zeny nezaujima ci sa trapis alebo nie. Oni chcu byt zabezpecene a v klude - ako to dosiahnes oni neriesia. Ak jej toto das bude Ta milovat, ak nie mas problem. Toto zistenie zo mna spravilo skutocneho chlapa :D

ettella
17. jún 2024

Toľko, aby som mohla byť do 18 mesiacov veku dieťaťa doma a mala pritom toľko peňazí ako keby som mala celý môj plat

petamich
17. jún 2024

@egonsk predpokladam, ze tvoja ex sa neoplodnila sama a ani si nebol obet znasilnenia, asi len tolko k tomu

mullerova46
17. jún 2024

My sme sa pokúšali o dieťa už keď sme boli v podnájme a akurát keď sme sa presťahovali do domu a začali splácať hypotéku a zariadzovat dom tak som otehotnela. Rezervu sme nemali a nemáme ani teraz keď ma syn skoro rok 🫣 veci pre malého som mala z druhej ruky a vôbec neľutujem že som si skoro nič pre neho nekúpila lebo všetko sme používali málo 🙂 na dieťa netreba mať vôbec rezervu pokiaľ manžel dokáže zarobiť na základné ako bývanie, stravu a drogériu.. 🙂

bonboniera
17. jún 2024

@kacena4 akoze už som tu čítala všelijaké chujoviny ale toto je jedna z tých najväčších 🤦‍♀️

cyberk
17. jún 2024

vlastne byvanie + dobra praca + rezerva taka, aby som nemusela ist do prace skor ako v 3r dietata.. ja by som nemohla plodit deti s mottom "nejak je, nejak bude" 😅

ekira1
17. jún 2024

@bonboniera stačí pozrieť jej profil, I keď tá gramatika tiež čo to napovie..

ekira1
17. jún 2024

Tiež som bola v strese, pár tisíc bolo odložených pre prípad núdze. Paradoxne sme úspory ešte zväčšili a splatili zvyšok pôžičky 😁 trochu tomu pomohol i covid, nejako nebolo kde míňať.. a viac vecí som robila doma, menej behala po obchodoch, výlety s malým dieťaťom tiež veľa nestáli, skoro všade mal vstup zdarma. Používala som látkové plienky, to bola prvotná investícia vyššia, tie som si kúpila keď som ešte pracovala, kozmetika pre dieťa minimum, kojila som, lieky tiež skoro vôbec nebolo treba.. veci som kúpila radšej kvalitnejšie a menej.. ani neviem, či nám vtedy niečo chýbalo a na niečom sme sa uskromňovali, nejako to tak vyplynulo samo.

pe_mi
17. jún 2024

Absolútne nepripravení.ale vybrala som si manžela,ktorý sa o nás postaral a nemusela som si nadšetrit,ani on.podedili sme veci,podostavali,tiež sme si kúpili.a čo viac treba.ake prípravy.manzel chodil do práce riadne, ja som dostávala MD,potom RD a žili sme