Rušíte sporiace účty v týchto časoch?

21. apr 2021

Rušíte sporiace účty v týchto časoch? Či myslíte, že to ešte má význam a budúcnosť.

vulka
21. apr 2021

A aký význam má zrušenie účtu? Kam s tými peniazmi?

mlska19
21. apr 2021

Sporiaci ucet som mala naposledy,ked to malo vyznam-teda ked boli uroky vyssie ako inflacia.Co uz je dobrych 10 rokov.

hettinka
21. apr 2021

Nie, práveže v týchto časoch (zatvorených obchodov a bez možnosti cestovať) som tam dosť odložila. Kam ich investujem, ešte premýšľam. Držať ich tam dlho nebudem, je to sporenie na prechodny čas.

nafka0483
21. apr 2021

V tychto casoch? Myslis koronove casy, alebo vseobecne casy, ktore trvaju uz x rokov co su tamuroky minimalne?

autor
21. apr 2021

@vulka Ja neviem, napr. do zlata.

nafka0483
21. apr 2021

Mas na sporiacom ucte tolko, ze sa ti oplati investovat to do zlata? Lebo co viem, tak do zlata sa robia investicie nie za 5000 eur, ale oveeeeela viac.

ivkazba
21. apr 2021

Investícia do zlata je fajn, ale do zlata sa investuje ako jedna z viacerých investícií. Peniaze treba rozložiť. Do zlata sa investujú prostriedky, ktoré vieš, že dlhodobo nebudeš potrebovať. Nie že mám 5000 eur a dám všetko do zlata. Časť peňazí má byť odložená na sporiacich účtoch, kde sú k dispozícii okamžite, časť niekde na lepšom zhodnotení, ale s kratším investičným horizontom a ľahkou likviditou (dostupnosťou) a potom časť peňazí niekde, kde je zhodnotenie významné ale dlhodobé a z toho dôvodu zväčša nie úplne výhodné likvidné práve v tej dobe, kedy človek chce (dlhodobé investície sa vyberajú vtedy, keď sa to oplatí, nie keď človek potrebuje).

vollino5
21. apr 2021

Osobne ho nemám a investujem radšej niekde inde, kde je z toho vačší obnos ako zo sporiavcich účtov, kde ten výnos nepredbene ani infláciu

bikarbona
21. apr 2021

Sporiaci účet vnímam ako pokladničku. Má to skôr psychologický efekt. A ešte aby na karte nebolo kopec peňazí, kebyže ju niekto odcudzí. Kvôli úrokom ukladám do etf fondov dlhodobo.

nelca84
21. apr 2021

Na sporiacom ucte mam len niekolkomesacnu rezervu, aby bolo k dispozicii, ked treba. Zvysok investovany. Kde by som mala drzat rezervu podla teba?

janai1
21. apr 2021

Prečo by som mala mať sporiaci účet kde prichádzam o peniaze? 😂 Na sporiacom účte mam 6 mesačnú rezervu keby sa niečo stalo a ostatné je v investíciách

hviera81
21. apr 2021

vzdy je lepsie mat rezervu na sporiacom, ako na beznom, a zaroven je to lepsie ako v niecom dlhodobom. sporiaci ucet je len taky rezervny, urcite na nom nikto nezbohatne....

autor
21. apr 2021

A kúpiť byt a prenajímať?

autor
21. apr 2021

Tu nejde o to zbohatnút ale neprísť o peniaze, keďže tomuto štatu neverim.

autor
21. apr 2021

Neverim ani, ze peniaze v banke sú v bezpeci.

janka_266
21. apr 2021

Treba mat niečo aj na sporiacom účte, a niečo investovať, keď nie do fondov, tak do bitcoinu alebo inej meny, teraz celkom pekne padli 😃samozrejme, o tom si treba najskôr niečo prečítať, aby sa na tom neprerobilo 😃

whitejasmin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
21. apr 2021

@janai1 ja presne tak isto. Iba nevyhnutnu rezervu na 6 mesiacov

autor
21. apr 2021

@whitejasmin Ved prave to si myslim.

autor
21. apr 2021

Moze prist nieco s cim ludia nerataju, aby neboli prekvapeni.

hviera81
21. apr 2021

"Moze prist nieco s cim ludia nerataju, aby neboli prekvapeni." to moze vzdy... aj pri vysokych urokoch na sporiacich uctoch...
ked je ti lepsie, kup si super bezpecny trezor, a drz ich doma

autor
21. apr 2021

@hviera81 Ty ma nechápeš, ešte nikdy za môjho života nebola situácia aká je teraz, na SK i vo svete.

janai1
21. apr 2021

Aká situácia prosím ta? 😂

hviera81
21. apr 2021

ver ze ani za mojho zivota. ked prisla kriza 2008, tiez sme ju zazivali prvykrat, bolo to zle.
a ked prisiel prevrat v 1989, tiez si to nasi rodicia hovorili....
chcem tym povedat ze situacia vzdy bude nejaka, raz lepsia, raz horsia....
ja som ten trezor nemyslela ironicky, ja som to myslela fakt realne. ked neveris bankam, tak ich drz doma, ale aspon v trezore.

nelca84
21. apr 2021

nie si troska paranoidna? nevieme aku sumu mas na mysli, tak to zhrniem asi takto: ak mas dost financii na nehnutelnost, tak ucite chod do toho, to je skvela investicia, ak nie, tak si nechaj istu rezervu po ruke a zvysok penazi investuj, drzat velku sumu na sporiacom ucte je z fiancneho hladiska blbost
inak, uz si pocula o fonde ochrany vkladov?

whitejasmin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia.t
21. apr 2021

@whitejasmin preco to nedas sem? Aj ja som zvedava, len nechcem sem davat moju mailovu adresu...

agnese
21. apr 2021

@whitejasmin Tiež by som rada prečítala, prosím ťa, dalo by sa odoslať v IP?

whitejasmin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whitejasmin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz