Rodinný dom na západnom Slovensku na kľúč - cena

17. júl 2023

Ženy, ktoré ste stavali v blízkosti mesta (akéhokoľvek) na ZS dom na kluc - koľko vás približne vyšiel? 90 m2, max, cena bez pozemku? Aspoň približne by som chcela vedieť, v akých číslach sa to dnes pohybuje.

janulikt84
17. júl 2023

Veľmi ťažko povedat ale cca 150 000e + urcite

zuzanka.zuzu
17. júl 2023

asi bungalov? 90 užitková či obytná? vo svahu či rovina? pozemok upravený? siete na pozemku, pri pozemku alebo treba dotiahnuť? kúrenie bude aké? džízs 🙄

autor
18. júl 2023

@zuzanka.zuzu bungalov, obytná, rovina, siete pri pozemku. Len som chcela vedieť, či sa budem hýbať okolo 150 000 alebo nad 200 000. Resp ako dnes tie ceny az "vyskočili"

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. júl 2023

@elizabet173 áno preto sa v úvodnom príspevku pýtam na cenu BEZ POZEMKU, pretože pozemok mame

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mira0611
18. júl 2023

Ahoj, prave tento tyzden som citala blog Fera Lehotskeho, (architek) on tam pisal, ze momentalne je cena 1900 euro/m2.
Ja som stavala svojpomocne. Teraz keby som stavavala tak by som skusila nieco ako montovany dom, alebo teraz som videla reklami na keramicky dom. Zgoogli si to, mozno pomoze. 🙂
Drzim palce

luccija
18. júl 2023

Keď si vyberieš projekt a pôjdeš do firmy majú spravenu kalkuláciu výkaz výmer a od tej sa vieš cca odpichnut.My, keď sme stavali niečo sme zmenili, ale cena bola plus mínus ako bolo dané.
Veľmi záleží či z tehly, ytongu pasívny ..hrubá stavba s oknami bola lacná ešte sme boli naivní, že snáď nám aj na auto zostane😏potom prišli závratné sumy kúrenie, voda, elektrika...chces všetko na kľúč či iná firma hrubá stavba a potom ostatné dodavatelsky?my sme to tak mali, ale všetko muselo navazovat, aby neboli prestoje my sme sa dost ponáhľali a bola som šokovaná, že niektorých majstrov bolo treba rezervovať mesiace dopredu medzitým sa ceny zmenili bol to stále stres objednať materiál a vždy niečo vyskočilo nejaký problém.Ale podľa mňa by to bolo viac ako 150 t

autor
18. júl 2023

@luccija ďakujem za veľmi prínosný príspevok. Všetko na kľúč by muž chcel. Predstavuje si to neskutočne jednoducho...že do pol roka sme nastahovany. neviem si predstaviť žiť v tej rozprávke, v ktorej žije on.....

autor
18. júl 2023

@mira0611 ďakujem veľmi pekne

luccija
18. júl 2023

Do pol roka tak montovaný dom.
My sme stavali 10 m, ale ešte nebola hrubá stavba a už sme mali objednaných obkladacov, kurenarov atď...asi mesiac sme mali prestoj kvôli omietkam, ktoré pomaly schli.Medzitym išli majstri inam tam sa to predĺžilo...my sme mali nacenene všetko na kľúč a potom sme sa rozhodli, že ostatné veci si pozhaname sami majstrov a na tom sme veľmi ušetrili.A mali sme zvlášť stavebný dozor, ktorý ich kontroloval

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz