Rodičovský bonus

25. nov 2022

Zienky ahojte. Prosím Vás nemáte dáke info o tom ze keď niekto chce Rušiť aby od nového roka neztahovali deťom ten rodičovský bonus pre rodiča ci sa to už ruší teraz alebo čakať do januára ?
Viem ze treba napísať dáke vyhlásenie formulár na sociálnej poisťovni , ale neviem ci treba pri tom aj dáke údaje rodiča alebo stačí aby tam šlo dieťa to vypísať a hotovo? Viem aj to ze do februára sa to bude dat zrušiť.
Ďakujem

kaktusik007
25. nov 2022

deťom sa z platu nic stahovat nebude.

benit
25. nov 2022

Vypises tlacivo, je uz na soc.poistovni. potrebujes tam meno rodica, datum narodenia. Rodne cislo ti vyhladaju aj tam.

autor
25. nov 2022

Ďakujem už som to nasla cez poisťovňu aj to vyhlásenie
Ženy ktoré sa do Toho vidíte viac , prosím Vás viete mi to vysvetliť? Keby sa dieťa rozhodne to rodocom odvádzať z koho peňazí to pôjde reálne myslím tým ze ci ja budem mat pre to nižší plat alebo ako vlastne ? Dakujem

nelca84
25. nov 2022

vypláca to socialna poistovna, tvoj plat to nijako neovplyvni

viestta
25. nov 2022

Nie, ty nižší plat mat nebudes

autor
25. nov 2022

Ale teoreticky To v budúcnosti keď budem ja na dôchodku ovplyvní moju výšku dôchodku nie? Keďže teraz budem odvádzať rodicom

viestta
25. nov 2022

O 40 rokov keď pôjdeš do dôchodku sa 20x zmení výpočet dôchodkov a 5x prekopu cely dôchodkový systém. Nikto nevie co a ako bude

qetka
25. nov 2022

nie neovplyvni

autor
25. nov 2022

@viestta to je pravda veru dakujem 🙂

bayuska
25. nov 2022

pokial viem, tak vsetky taketo socialne davky sa rataju z hrubej mzdy, cize nezalezi aka je vyska odvodov/aku mas cistu mzdu, ale tak ako pisala pani vyssie, to sa za tie roky este moze milionkrat zmenit

slavomira236
25. nov 2022

Keď ty pôjdeš o 40 rokov do dôchodku už žiadny ani nebude ...

veronero
25. nov 2022

Tu mas prehladne spisane vsetky zakladne otazky a odpovede: https://www.socpoist.sk/-quo/70750s

autor
26. nov 2022

Ďakujem Vám dievčatá 🙂 už to mám kus objasnene 🙂 neviem prečo veľa ľudí to ale ruší v okolí mojom teda chcú to dat porušiť tak neviem asi to naozaj veľa ľudí nesprávne pochopilo