Rodičovská dovolenka a hypotéka

1. máj 2022

Zdravim, som na rodicovskej dovolenke este nieco cez rok a k tomu mam pracovnu zmluvu na dobu neurcitu. Chcem ziadat o hypoteku, budu akceptovat oba prijmy? Rodicovsky v plnej sume? Dakujem

zmrzlinka2021
1. máj 2022

Cize si na rodicovskej a zaroven pracujes na plny uvazok a teda mas 2 prijmy?

autor
1. máj 2022
zmrzlinka2021
1. máj 2022

na webe píšu, že banky uznávajú rodičák (niektoré neuznávajú materský príspevok), takze z toho mi vychadza, ze oba prijmy ti uznaju 🙂

autor
1. máj 2022

@zmrzlinka2021 ja si to este zajtra overim v banke, lebo ked som bola, ja som jej nepovedala, ze mam aj rodicak 🤦🏽‍♀️ Na nete som tiez citala ze uznavaju len som chcela ze ci niekto nema skusenost, lebo som nedockava 😂

aduskatt
1. máj 2022

áno, akceptujú ho všetky banky, niektoré ako vedľajší príjem

aduskatt
1. máj 2022

aby som bola presná, tak nie všetky v plnej výške, niekde sú podmienky aj inak obmedzené, niekde v plnej výške bez podmienok

autor
1. máj 2022

@aduskatt dakujem, jeden cas som videla aj taky rozpis na nete, ze ktore banky aku vysku akceptuju, no uz to neviem najst, nevies nahodou ako by som to mohla hladat? Dakujem ☺️

aduskatt
1. máj 2022

netuším, ja mám svoje zdroje - priamo metodiky jednotlivých bánk, keďže s tým pracujem

autor
1. máj 2022

@aduskatt aha, tak to by si mi asi nemohla do spravy len tak informativne napisat tie vysky?

aduskatt
1. máj 2022

napíš mi správu čo presne chceš vedieť

autor
1. máj 2022

@aduskatt pisem😉