Ročné zúčtovanie VŠZP

misuliks
17. sep 2024

Ahojte, ako to je s ročným vyúčtovaním zo zdravotnej poisťovne? Mal by prísť papier každý rok z poisťovne ohľadom toho? Teraz som sa pozerala v e-pobočke, kde mám posledné vyúčtovanie z roku 2020, kde som pozerala, že mám nedoplatok cca 30€. V aplikácii VŠZP je konto 0, žiadne preplatky ani nedoplatky. Prečo mi z poisťovne neprišiel žiaden papier od roku 2020?

euka210
17. sep 2024

@misuliks neviem...mne prisiel a to som od jan.v inej poistovni. Ani nepamatam, ze by mi predtym nieco take chodilo.

patka06
17. sep 2024

@misuliks Ak si zamestnaná, dostávaš RZZP len v prípade ak je preplatok alebo nedoplatok. V roku kedy je 0, papier neposielajú.

katarinaba
18. sep 2024

Nie kazdemu robia rzzp. Zalezi od tvojho statusu (szco napr.), ci si mala kolisave prijmy, druh prijmu. Ked nic neprislo, tak nebol dovod robit rzzp.

misuliks
autor
18. sep 2024

@patka06
@katarinaba

Ďakujem. Áno som zamestnaná, aj keď minulý rok som nastúpila na materskú a teraz pokračujem na rodičovskej. Len nerozumiem, že prečo mi papier neprišiel ani vtedy, keď som mala nedoplatok a ani to nijako neriešili doteraz a stále tam ten nedoplatok svieti. Budem sa tam musieť ísť opýtať. Ešte kým mám čas na zmenu poisťovne. 😀