Ročné zúčtovanie poistného 2012 - nedoplatok

miroslava1511
9. júl 2013

Ahojte vsetci.
Dnes mi prislo postou rocne zuctovanie poistneho 2012 od dovery, a mam hlavu v smutku...samozrejme nedoplatok.
Ak sa niekto vyzna v tejto problematike, poprosim o nejake poznatky, lebo sa v tom vobec nevyznam. Za predchadzajuci rok, tj. 2011 som mala nedoplatok cca 116 E, a to som bola zmestnana a pracovala som cely rok. Nedoplatok mi strhol zamestnavatel v 2012. V roku 2012 som odpracovala 9 mesiacov, nakolko som v oktobri nastupila na matersku. A za tych 9 mesiacov a 3 na materskej mi prisiel nedoplatok 260 E. A poslala mi ho poistovna, pricom i ked som na rodicovskej, stale som vedena ako zamestnanec. Vie mi to niekto vysvetlit, preco mam zrazu nedoplatok viac ako 2-nasobny? Som z toho uplne mimo.

Dakujem velmi pekne.

majusqa77
9. júl 2013

v roku 2012 bol maximalny vymeriavaci zaklad 2307€. nedoplatok ti mohol vzniknut vtedy, ask si mala niektory mesiac prijem vacsi ako 2307€ (napr. odstupne, odmeny, .....?)

emilia25
9. júl 2013

u nas je to to iste kedze je manzel zivnostnik.vo februari sme doplacali zdravotku automaticky som si myslela ze bude mat rocne zuctovanie na 0 lenze toto su len preddavky a kedze sme si tento rok robili vysoke danove kvoli hypoteke tak sa nam tie preddavky vlastne zvysili a preto tam mame teraz nedoplatok. ked si na ten dalsi rok znizime danove dufam ze tam uz bude preplatok.