Ročné zúčtovanie a nedoplatok na zdravotnom

tinki
12. mar 2012

Potrebujem poradiť, máme nedoplatok za december minulého roka. Neviem ako sa to stalo, teraz som našla nezaplatený šek. Chcem sa opýtať, či ho mám zaplatiť teraz, alebo už počkať na ročné zúčtovanie a potom ho uhradiť. V tomto roku robia ročné zúčtovanie poisťovne. A bojím sa, že ak by som ho teraz uhradila, tak by si to napríklad nevšimli a chceli by aby som ho uhradila znova a potom by sme čakali kým nám to vrátia..Aby z toho neboli zbytočné komplikácie. Ale zasa dúfam, že nejaké penále nám nezaúčtujú, či áno?

angua27
13. mar 2012

@tinki, ak by si uhradila zdravotné poistenie teraz, poisťovňa to bude zohľadňovať pri ročnom zúčtovaní za rok 2012. čo sa penále týka, myslím, že by nemalo byť. najlepšie však je, zavolať si do svojej zdravotnej poistovne a opýtať sa tam. 😉

vefi89
13. mar 2012

@tinki oni ťa v prvom rade upozornia a vyzvú, že si nezaplatila a dajú ti (a teraz záleží podľa poisťovne) určitý počet dní na zaplatenie... až po nezaplatení na výzvu by ti skočilo penále 🙂 ale na druhej strane existuje riešenie, že tam priamo pôjdeš, a zaplatíš na mieste

tinki
autor
13. mar 2012

@angua27
@vefi89
Ďakujem vám pekne..