Riešite budúcnosť?

lili777
20. aug 2012

Čítala som asi štvrtý článok nejakého analytika o tom, akým smerom sa má všetko okolo nás vyvíjať. Vysoká inflácia, nezamestnanosť, zdražovanie potravín, pohonných hmôt/. Vraj sa postupne dostaneme na životnú úroveň rokov 89-2002. Jeden ten článok je asi rok starý a zatiaľ sa predpovede dotyčného pána plnia. Riešite nejako budúcnosť, sporíte, investujete, kupujete zlato - podľa ich odporúčaní alebo zásoby nejakých trvanlivých potravín? alebo ako vnímate tieto vízie, že bude len horšie? Ignorujete, neriešite?

trish31
20. aug 2012

@lili777 ignorujem,neriesim.Som prilis maly pan na to,aby som to zmenila a svoje dusevne a fyzicke zdravie som sa rozhodla chranit.Preto sa nezapodievam vecami,ktore nedokazem ovplyvnit.

lili777
autor
20. aug 2012

@trish31 Tak nezmeníme nič asi nikto. Na to sme fakt malí páni. Ja len tak zisťujem, či sa ľudia nejako extra pripravujú na to horšie obdobie, ktoré nás údajne čaká.

trish31
20. aug 2012

@lili777 a ako sa chces pripravit?

sissy27
20. aug 2012

@lili777 akože s tými trvanlivými potravinami si ma pobavila 😀 čo mám teraz nakupovať konzervy? alebo múku, cestoviny, ryžu - čo mi za pol roka stuchne prípadne sa prídu vykŕmiť mole? kupovať zlato? a komu ho predám až bude ozaj kríza ? nad tým si uvažovala? investičné zlato je niečo úplne iné ako šperky, len pre úplnosť..
a nie, neriešim budúcnosť nejak veľmi dopredu, lebo zajtra ma môže zraziť električka alebo ma picne a vieš kde budú všetky plány...ako písala @trish31 snažím sa zachovať si fyzické a duševné zdravie, preto neriešim to, čo nemám možnosť ovplyvniť...

lili777
autor
20. aug 2012

@sissy27 tak to bolo odporučenie toho dotyčného, že kupovať potraviny🙂 Alebo že keď človek užíva nejaké lieky dlhodobo, tak si ich kúpiť do zásoby.-) Mňa len osobne zaujímalo, že ako to ostatní vnímajú.
@trish31

sissy27
20. aug 2012

@lili777 kks, dobre že sedím 😀 😀 😀 a dotyčný je z akej galaxie? btw. aj lieky majú expiračnú dobu, okrem toho ak berieš niečo dlhodobo, tak pravdepodobne na predpis a pod dohľadom lekára, tak ti ich nedajú domov za krabicu "pre istotu" ... akože protiatómový kryt si postaviť pod domom neodporúča? 😀

lili777
autor
20. aug 2012

@sissy27 nie, ale chovať zajace a pod. Ale tak v paneláku asi ťažko🙂 Ináč tieto články boli v Živote, tak neviem či ste sa s nimi nestretli viaceré.

sissy27
20. aug 2012

@lili777 ešte raz - v akej galaxii žije autor článku? zajace do kuchyne, do vane nejaké kapre a do obývačky napr. kravu a ovcu, nie? prosím ťa, vykašli sa na to a investuj svoju energiu do niečoho užitočného 😉 lebo takto ťa kríza zastihne totálne nepripravenú 😎

karamel
20. aug 2012

Kazdopadne dobre uz bolo.....takisto Fini sa pripravuju uz na zanik Eura.....pravdepodobne sa vratime k tomu, ze budeme chovat vsetok dobytok doma a dopestovavat potraviny /kto ma taku moznost/, ludia sa postupne zacnu z miest stahovat na vidiek....hej, tiez som to citala......tazko povedat ako bude 😖 ale nic dobre nas uz necaka 😒

lili777
autor
20. aug 2012

@karamel Ale nie je to divná predstava, že má byť horšie? veď každý sa chceme mať lepšie nie? A s tým eurom...ak má niekto nejaké navyše, tak sa ozaj môže len báť, či o ne nepríde alebo sa neznehodnotia tak, že vlastne nič mať nebude

karamel
20. aug 2012

@lili777 bohuzial to nie je predstava, to je realita ☹

boska79
20. aug 2012

Niekedy ludia mali len zlomok toho, co vlastnime teraz....a myslite,ze boli nestastny?

Ano,na horsie sa tazsie zvyka.... nepripravujem sa nijako, skor si uvedomujem posledne mesiace,kolko veci mame a nepotrebujeme k zivotu....

marya
20. aug 2012

@lili777 neriesim, vsetko su len dohady a keby som sa mala obavat vsetkeho, co sa moze stat zajtra, o mesiac, o rok, alebo o 10, tak sa zblaznim...myslim pozitivne, a rovnako, ak je mozne ze bude horsie, rovnako je mozne, ze horsie predsa len nebude 😅

fra
20. aug 2012

zda sa, že časopis život si na katastrofickych scenaroch zakladá ...
myslíš tento članok?
http://zivot.azet.sk/clanok/10033/kriza-je-neod...
.
alebo tento?
http://zivot.azet.sk/clanok/11916/bude-horsie-b...
.
mne je asi najbližší postoj tejto holandskej fotografky zo zaveru rozhovoru- ked sa to má stať, nech sa to už rychlo stane nech mame pokoj ... a basta 😉
.
http://zivot.azet.sk/clanok/11402/preco-zostala...

sisaha
20. aug 2012

uz tu bolo niekolko vizii o zaniku sveta a zatial nic..., takisto nas caka ropna kriza, mam preto nakupovat benzin do zasoby? Moze prist vojna, kadeco...su situacie na ktore sa pripravit neda...A preto co sa tyka mna, jedine ako osetrujem buducnost je zbavenie sa hypoteky este pred uplynutim doby splatnosti a nezadlzovat sa...to je vsetko

ematko29
20. aug 2012

fúú no tak ,ja to vidím takto .bývvame v rodinnom dome s vvelkou zahradou.tak prinajhoršom budeme chovať zvieratáavo vvelkom sadiť.ja si taky život dokážem celkom predstaviť.horšie by bolo keby sme byvali v paneláku :(

mummy01
20. aug 2012

Myslim ze o zaniku sveta tu rec nebola....a problem slovakov je ze vsetci strkame hlavu do piesku.Neriesime...nestarame sa...ved nejako bolo a nejako bude tak naco si hlavu zatazovat.Aj priemerne inteligentny clovek musi vidiet ze sa nieco deje...Ja osobne nemam zvysny kapital na to aby som kupila zlato ci nieco ine,jedine co sme urobit mohli bolo sa z mesta prestahovat na dedinu kde mozme pestovat a chovat,kde este aj teraz funguje vymenny obchod.Zasoby nerobim,asi az tak zle nebude.Podla mna ma ale Euro svoje dni zratane,co to spravi ked padne presne neviem ale asi to nic dobre nebude.

dionyzka
20. aug 2012

@lili777 samozrejme buducnost riesim. O dianie sa zaujimam, urobim si svoj nazor a zariadim sa tak, ako mi to dane moznosti a schopnosti dovoluju. Nie som prehnana optimistka, ale nazory - neriesim, lebo nic nemozem zmenit, som malym panom - neznasam, ked si to takto povedia vsetci, tak potom...
... podla mna, co sa tyka potravinovej krizy - nieco na tom pravdy je. Urcite to nie je spokojene s viziami o konci sveta a pod.

sisaha
20. aug 2012

@mummy01
@dionyzka viete co je problem slovakov? vypisovat na forach ako sa im nepaci, ze kazdy sa stara iba o svoje a povie, ze je malym panom na zmenu...Uz tu bolo niekolko demonstracii za vacsie veci a co sa zmenilo? Na niektore veci jednoducho my bezní obcania dosah nemame - ani na potravinove krízy, ani ropné, ani nemame vplyv na cenu zlata a dokonca ani neovplyvnujeme ceny akcii na svetovych trhoch...

dionyzka
20. aug 2012

@sisaha
@mummy01
... bezni ludia maju dosah az az ... . Mali sme kvalitne potraviny - preco ich zrazu nemame? Lebo sme dali prednost lacnym brakom a tak sa nase "JRDcka" jednoducho zavreli. Nemate vplyv na vyssie veci - vlada je len obrazom beznych ludi. Preco rakusania maju lepsie potraviny - lebo Rakusan je hrdy a nekupi hocico, vzdy da prednost svojej krajine. Z vlastnej skusenosti viem, ze Rakusan Ti do pusinky slovensky parok neda - lebo je nekvalitny! A takto ked to rozpiseme zistime, ze v konecnom dosledku mame vplyv na vsetko. Alebo nie?

sisaha
20. aug 2012

@dionyzka to nie je o nasom uprednostnovani (ne)kvalitnych potravin...to ma za nasledok niekolkorocne vladnutie nasich polititikov. Vlady sa tu vystriedali z kazdeho rozka troska - kazdy si iba nabali svoje vrecka..Jedinu pomoc vidim vo vycestovani.

masinka
20. aug 2012

riesim buducnost.... snazim sa detom aspor par centov nasetrit, aby mali za co studovat, nech si mozu riesit potom svoju buducnost a nie otrcat ruku aby ich stat zivil.... snazim sa separovat odpad, davat papier do zberu, setrit vodou a pod., aby po nas zdedili aspon kusok prirody..... chodim volit a naivne dufam, ze raz zvolime niekoho, komu naozaj pojde o obcana a nie len o to,aby si nahrabal... ked to nevyjde, tak si aspon mam narok trochu ponadavat 😉 Sme sice mali pani na to, aby sme sami zmenili cely svet, ale ked kazdy zacneme od seba, tak niekde sa to hadam pozitivne prejavi 🙂

dionyzka
20. aug 2012

@sisaha mas pravdu - toto striedanie politikov k nicomu nevedie - opatrenie sa zavedie, druha vlada zastavi - stoji to miliardy, vsetci sa nabalia popritom. Lenze oni to robia, lebo sa im nikdy nic nestane - neviem o tom, ze by ludia vysli do ulice a isli proti nim. Mozno pri Gorile to trochu iskrilo. Su obrazom nas. Hmm, poniektori sme uz vycestovali.

hradnapani
20. aug 2012

@lili777 on, treba to brat trochu s nadhladom tieto clanky a uvedomit si, ze krizy vzdy boli a budu a vzdy sa budu striedat s lepsimi obdobiami a hotovo,bodka. A viac tomu nevenovat pozornost. Setrenie penazi by vsak malo byt sucastou kazdej normalnej rodiny, ak sa da, tak nejaku tu desatinu prijmu odlozit bokom, ale inak nejake specialne opatrenia by som nerobila. Momentalne ani nesetrime, nie je z coho 🙂
ale kedze nepozerame spravy a necitame noviny, z ktorych sa aj tak v zivote nedozvieme komplexne informacie, tak zijeme relativne spokojny zivot, aj ked udajne je tu kriza.
A este si myslim, ze kto sa na krizu chysta, tak ju pravdepodobne aj zazije... Ja sa chystam zit aj nadalej spokojne, tak dufam a verim, ze to tak aj bude 🙂

sisaha
20. aug 2012

@dionyzka ja napr. nekupujem nekvalitne potraviny, velky pozor si davam co kupujem. Ale to čo budeme jest castokrat určuju velke potravinove reťazce a ekonomicka situacia ľudi, nie nazory ľudí..

dionyzka
20. aug 2012

@sisaha ... velke potravinove retazce zasa ponukaju len to, co zakaznici chcu - lacny tovar. Malokto si uveduje, co za tym je a ake to bude mat dosledky. A tu nastava nepsravodlivost: Ty chces kvalitu, si ochotna zaplatit za nu spravodlivu cenu - a Tvoji piati susedia uprednostnuju lacny tovar - kvalita je druhorada. A musis sa prisposobit, lebo susedia tvoria vacsinu - ked si to uvedomia, budu kupovat drahu nekvalitu a potravinove retazce sa tesit aky maju zisk. Zial je to tak, asi v celosvetovom meradle - a nie je mi to jedno.

sissy27
20. aug 2012

@dionyzka vždy máš na výber - nikto ťa nenúti nakupovať v reťazcoch, môžeš si nájsť súkromníkov, malých farmárov, ktorí ti budú dodávať ovocie, zeleninu, mäso, vajíčka... len to nie je také pohodlné 😉

dionyzka
20. aug 2012

@sissy27 ja to tak tiez robim - mozno na zaciatku je to trochu chaosne, najst dobrych farmarov, masiarov - ale vysledok stoji za to a potom to uz ide. Asi nie kazdy ma takuto moznost, lebo malych sukromnikov je uz malicko, nevedia konkurovat velkym supermarketom.

sissy27
20. aug 2012

@dionyzka ak mám ja takú možnosť v BA, kde teda nikto nechová sliepky na sídlisku, tak potom má tú možnosť už ozaj každý... 😉 jasné, čas, doprava, ale stojí to za to, ako si povedala...

mummy01
20. aug 2012

@sisaha tak v prvom rade zakladatelke neslo o to ako zvratit krizu,ani nepisala o demonstrovani a ani o konci sveta.Taktiez ani ja som nepisala o tom ze hybajme demonstrovat alebo zosadme vladu zo stoliciek a ani o tom ze je v silach obcana nieco zvratit.Ja som pisala len o tom ako sa ludia spravaju,nic nevidia a nic nepocuju lebo nechcu.