Rekreačný príspevok

7. aug 2023

Ahojte. Chceli by sme s priateľom prvý krát využiť príspevok na rekreáciu chceme ísť do jedného penziónu na cca 3 noci...chcem sa spýtať či tento príspevok platí iba na ubytovanie alebo aj keď sa napríklad v tomto penzióne naobedujeme ? Nevyznám sa v tom veľmi. Budem rada ak mi to objasnite ďakujem 😊

viestta
7. aug 2023

Ubytovanie minimálne na dve noci, keď bude na faktúre aj pol penzia alebo plná penzia, tak platí tiez

butterflyeffect
7. aug 2023

Vsetko zavysi ako vam to vyfakturuju a o ochote personalu… my sme mali so sebou na pobyte aj psikov, za ktorych sme platili, kazdy vecer sme si dali veceru, flasu vina na izbu a vsetko nam to vyfakturovali ako ubytovanie, lebo sme vraveli ze to chceme na poukaz uplatnit.

hellwant
8. aug 2023

Ako ti pisali, ak je to ako pol penzia, pemzia, ci All inclusive, rata sa to, dokonca ak mas v tom pobyte aj skipasy, ci aqua listok. Len to musi byt v cene toho pobytu ako celok-akcia. Nie ze si zajdes do restiky, kupis a predlozis uctenku, ci si zajdes na kupalisko, ci lyzovacku a donesies odtial uctenku. 🙂

sasa1310
9. aug 2023

pokiaľ spolu nebývate s priateľom, tak nárok na rekreačný spolu mať nebudete.

mondolina
9. aug 2023

platí aj na jedenie, dokonca ako som sa dozvedela, tak aj vstup na kupko, lanovka....len musíš všetko platiť zo svojej karty.
mne dokonca preplatili atrakciu Huriccan.

mondolina
9. aug 2023

@hellwant
prepláca sa aj to, len musíš priradiť k účtenke, že si to platila svojou kartou v to obdobie.
riešila som to predvčerom.

luliu
9. aug 2023

@mondolina absolútne nie, to, že ti to preplatil tvoj zamestnávateľ, ok, ale určite to takto nefunguje podľa zakona

mondolina
9. aug 2023

@luliu
ale funguje, ukazovala mi ten odsek, kde je to uvedené.

sasa1310
9. aug 2023

@mondolina no ukáž odsek v zákone. Okrem toho platenie kartou s tým nič nemá. Dôležitá je faktúra.

luliu
9. aug 2023

@mondolina aj ja poprosím daný odsek 😉

sasa1310
9. aug 2023

@luliu ja ten odsek poznám, ale tam sú stravovania preplatené len súvisiace s rekreáciou aj atrakcie súvisiace s rekreáciou. To znamená všetko v jednom hoteli

mondolina
9. aug 2023

@luliu
hovorím, čo mi povedala moja mzdárka.

mondolina
9. aug 2023

Službou cestovného ruchu nie je len ubytovanie.
Súviseli s ubytovaním- som v tej oblasti preukázateľne ubytovaná.
Platba kartou- aby k účtenke bolo priradené moje meno.
Nehádam sa- nie som ten čo to prepláca.

sasa1310
9. aug 2023

@mondolina si nevieš nájsť daný odsek? tam je to ináč písané. Každopádne môže to byť len v rámci daného hotela a nie kadejaké atrakcie.

mondolina
9. aug 2023

@sasa1310
ja to nemám doma vytlačené, prečo na mňa útočíš?
toto som našla na nete.
hovorím čo mi povedala moja účtovníčka. to je celé 😉

luliu
9. aug 2023

@mondolina všetko musí súvisieť s ubytovaním, áno ak hotel má bowling a je to na faktúre, tak preplatia, ale určite nepreplatia nič mimo faktúru a daný hotel

mondolina
9. aug 2023

@luliu
vidíš mne preplatia 😉
ešte som následne zháňala faktúru, aby mi to preplatili.
tiež som bola v tom, že len ubytovanie a útraty v hoteli.
pred 2 dňami by som sa hádala aj ja, že to nie je možné.

sasa1310
9. aug 2023

@mondolina však na nete. účtovníčka nech naštuduje zákonník práce. Žiadne atrakcie mimo hotela nemôže preplatiť a už tobôž preplatiť platenie kartou, ale prepláca sa len faktúra z hotela.

mondolina
9. aug 2023

@sasa1310
odkážem jej 😉

sasa1310
9. aug 2023

@mondolina no veru odkáž a kľudne jej daj aj ten tvoj odkaz prečítať, lebo aj tam to máš napísané. A ešte nech si prečíta aj ods. 6, aby nemala problém

mondolina
9. aug 2023

@sasa1310
dobre🙏

butterflyeffect
9. aug 2023

@sasa1310 my v tom case sme mali rozdielne pobyty v tom case a a na fakture bolo len moje meno, nikto nezistoval s kym som bola… kolegyna chodi nepriklad s dcerou plnoletou s kamoska v inej praci zas s pristrlom, nemaju tovnaky pobyt a v pohode. Myslim ze zalezi vela od uctovnucky ako si to vysvetli a od firmy ake ma pravidla.

luliu
9. aug 2023

@butterflyeffect záleží na hoteli čo ti dá do faktúry. Mal by dať všetkých, ktorí sa pobytu zúčastnili a tam platí rovnaky trvalý pobyt, samozrejme hotely vychádzajú v ústrety ľuďom .....

hellwant
Autor odpoveď zmazal
Zobraz